Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermek utáni adókedvezményt...

Gyermek utáni adókedvezményt csak az a szülő veheti igénybe aki a családipótlékot is kapja, vagy az teljesen független ettől?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Független tőle, bármelyikőtök kérheti.
2011. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Független ettől.

Én pl a GYED-ből fogom igénybe venni, én kapom a családit is, de a GYEd-ből ( max. GYED-et kapok ) csak havi kb 7.000 Ft-ot tudok igénybe venni, mert összesen ennyi adót vonnak belőle. A többit majd a Párom veszi igénybe a következő bevallásnál.

A lényeg az hogy BÁRMELYIK szülő igényelheti! :)

2011. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért.

Mi az a kedvezmény,amiről beszéltek?

2 két éven aluli gyermekem van,ami alanyi jogon jár azt kapom,bejelentett munka hiánya miatt.

Nekünk is jár Gyermek utáni adókedvezmény?És ez mi,és hogy igényelhető?

2011. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok, a 3. kérdezőnek írom, hogy 2011.01.01-től jár gyermek utáni adókedvezmény. Tehát majd a februárban kapott ellátásból. Ha csak GYES-t kapsz (ha jól értettem amit írtál), akkor abból nem vonnak adót azt hiszem... Ha vonnak adót, akkor tudod a kedvezményt igénybe venni. Vagy ha a Párod dolgozik akkor Ő is kérheti a munkáltatónál. A bruttó bérből levonnak 62.500 Ft-ot és csak a maradék után kell adózni, ez a kedvezmény.

Gondolom a TB kiküld mindenkinek egy levelet hogy ki kéri a kedvezményt, az anyuka-e vagy nem. És a Párod munkahelyén is megkérdezik majd.

2011. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A gyesből nem vonnak adót, így adókedvezményt sem lehet igénybe venni.


Mindenkinek az küld majd ki nyomtatványt, akitől az adózott jövedelmét kapja.

És ha jól értelmeztem a nyomtatványt, akkor csak az a házastárs/élettárs igényelheti, aki a gyerek vér szerinti/örökbefogadó szülője. Azaz ha egy házasságban van egy-egy saját és egy közös gyerek, akkor anya igényelheti a sajátjára és a közösre, apa pedig a sajátjára és a közösre. Magyarul nem 3 gyerek van, hanem 2+1. Jó, mi?

2011. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nem nyitnék új kérdést bocsi kedves kérdező.Pont most szenvedek ezzel a nyilatkozattal. Az adójóváírásosat már kitöltöttem azt kérem havonta. Max. gyedet kapok egy gyerekünk van kérhetem én a családi kedvezményt is? Ha jól gondolom nekem már nem lehet mert nem tudnám mindent igénybe venni ugye? Mgosztva hogy lehet? Mondjuk ami nekem marad + a férjemnek a többit? Segítsen aki tudja köszi!
2011. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont ma beszélgettem a pénzügyes kolleganővel, én is max gyedes vagyok, két gyerekkel, én egyedül nem tudom igénybe venni a teljes összeget. Mi arra jutottunk, hogy mivel apa fizetése elbírja, így nem osztatjuk meg, egy az egybe vonják le apa adóalapjából.
2011. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elolvastam még egyszer, amit írtál. Én úgy tudom (aztán javítson ki valaki, ha nem így van), hogy vagy összeget írsz, vagy gyerek számot, azaz, ha azt írod, hogy X Ft-ig neked számolják, a többit apának, akkor úgy számolják.
2011. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a ma esti hiradoban volt hogy a munkáltatonál kell kérni hozzá a nyomtatványt és kitöltve oda is kell visszaküldeni .
2011. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16:53-as! Köszi a választ, úgy döntötem a férjem igényli a családi adókedvezményt, nem szenvedünk ezzel a 3400 ft ide 6600 ft oda dologgal:)
2011. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!