Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha kiderül a születendő gyermekről, hogy Down kóros? A 2. vérvizsgálatot a 16. héten végzik el, de akkor már nem lehet elvetetni, nem? Vagy ha ilyen súlyos beteg akkor igen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 21:25
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Már vártam az ilyen kedves hangvételű üzenetet. Rettenetesen sajnálom, hogy ennyi Down-kórban szenvedő ember él a világon, szörnyű betegség és minden elismerésem azoké a családoké akik ilyen helyzetben vannak.DE: a véleményem az, hogy az egészséges kisfiam és az egész család életét nem szeretném "felzaklatni" (nem találtam jobb szót, kérlek ne kössetek bele!) egy beteg gyermekkel. Nem is tudom megfogalmazni mennyi szeretetet tudnak adni ezek a beteg gyerekek (kislány koromban a szomszéd fiú ilyen betegségben szenvedett),de képtelen lennék a saját döntésemből adódóan életet adni egy ilyen gyermeknek és szegénykém Ő egész életében a sajnálaton kívűl mást nem látna sz emberek arcán.

Bíztatóak az üzik amiket írtatok és nagyon remélem semmi gond nem lesz nálunk sem!

2011. szept. 1. 21:42
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A down-kórnak is vannak fokozatai. Sajnos van olyan egyéb velejáró betegsége, pl. súlyos szívbetegség, ami miatt sorozatos műtétek, és rövid életkor az, ami megadathat egy down-os babának. És sajnos ezt előre nem lehet tudni. Ha kiderül egy magzatról, hogy down-os, nem tudja senki, hogy MENNYIRE az. Lehet, hogy csak "enyhe", de lehet, hogy a 3-4 éves életkort sem éri meg a gyermek. Na melyik jobb, egy ilyen magzatot elvenni, vagy pár évet szenvedni neki is, meg a családjának is???
2011. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Én egyébként 31 éves vagyok és az eredményem 1:350. Ez még közepes kockázatnak minősül, de a súlyos az 1:250-től van. Hát elég közel járok így első ránézésre! :(

Holnap hívom a dokimat és kisilabizáljuk.

2011. szept. 1. 21:51
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Elsővagyok,ez az én történetem. Én bízom a legjobbakban és minden nap arra gondolok,hogy egészséges.

2011. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
6%
Ez mind igaz, csak azt felejtitek el, hogy mi, emberek nem vagyunk élet és halál urai. Melyikünk dönthet egy emberélet felett vajon? Szerintetek büntetlenül válogathatunk, hogy ezt megszülöm, ezt nem szülöm meg? Ha az állam meg is engedi, szerintetek helyes ez így, ha mélyen magatokba néztek? Egyikért lecsuknak, másikat legálisan ölöm meg?
2011. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 voltam, mikor csinálták a négyes tesztet. Egyébként meg ha meg akarsz nyugodni, csináltasd meg az amniot. Azzal tutira kiderül, hogy van valami gond vagy nincs. Egyetlen méhszúrás szerű fájdalmat lehet csak érezni, össz-vissz 2 percig tart az egész művelet. Utána pár napig célszerű pihenni kicsit, a nagyobb gyereket nem emelgetni, stb. - engem konkrétan 3 napig nem engedett ki a párom az ágyból, jobban izgult, mint én... :)

A doki elmagyarázta, hogy az a vetélési kockázat, amit mondanak hozzá, hogy fél-1 % között mozog, az nem azt jelenti, hogy akiknél megcsinálják, azoknak ennyi százalékában elmegy a magzat a vizsgálattól. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nekem megvan az adott %-nyi vetélési kockázatom, teszem fel 5%. Ha megcsináltatom az amniot, a saját vetélési kockázatomat növelem fél-1 százalékkal.

2011. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utsó előtti!

Van gyereked?Ha nincs,akkor fogadj örökbe néhány beteg gyereket,mindenkinek jót teszel vele!Aztán meglátjuk,mit szólsz...

2011. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem te húzzál el innen, drága 60%-os. Neked ez a véleményed, nekünk meg más, ahogy látod. És senkit nem fogsz tudni meggyőzni az igazadról, úgyhogy tök fölösleges itt ócsárolnod bárkit is, meg elítélni bárkit is.

Részemről van egy pár olyan helyzet, amikor igenis azt mondom, hogy abortuszt csináltatnék. Pl. ha megerőszakolnának, és úgy terhes maradnék, vagy ha kiderülne, hogy a magzat beteg. Vannak az élettel összeegyeztethetetlen genetikai betegségek is ám a világon. Olvass csak utána, pl. Patau-kór, Edwards-szindróma... az ilyen beteg gyermekek 95%-a még az anyaméhben elmegy, a maradék 5%-uk meg az egy éves kort sem érik meg. De te biztosan megszülnél ilyen nyomorék gyereket....

2011. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Bízom benne, hogy tényleg minden rendeben lesz, ne feledd a pozitív hozzá állás rengeteget segít. Jelenleg én is ezzel győzködöm magam! :)
2011. szept. 1. 22:13
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van elég problémájuk így is azoknak a szülőknek, akik sajnos ilyen döntéshelyzetbe kényszerülnek. Nem itt kellene pálcát törni felettük. Nem kívánom senkinek, hogy ilyen helyzetbe kerüljön, mert szerintem mi itt fel sem tudjuk fogni ép ésszel, hogy mit jelent ez. Kitartást és erőt kívánok Nektek! Aki pedig puffogni akar, tegye meg otthon apucival/anyucival...
2011. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!