Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha kiderül a születendő gyermekről, hogy Down kóros? A 2. vérvizsgálatot a 16. héten végzik el, de akkor már nem lehet elvetetni, nem? Vagy ha ilyen súlyos beteg akkor igen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 21:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
97%
OFF: Ahol Down-os ember van a környezetemben, ott valahogy soha nincs apuka. Ha van tesó, szegegényke vállán akkora teher van, hogy ő sem biztos, hogy "teljes" életet tud élni. Az anyukákról nem is beszélve.
2011. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként amikor vártam az amniora, mellettem ült egy magába roskadt csaj a váróban. Neki már megvolt az amnio eredménye, és azt láttam a papírjára írva, hogy 18-as triszómia (Edwards-kór: a magzati korban Edwards-kórral diagnosztizált babák nagyjából 50%-a már a méhen belül életét veszti. A már megszületett babáknál ugyancsak 50% az esély arra, hogy egy hétnél tovább életben maradjanak. Néhányan ugyan a serdülőkort is megérik, de úgy, hogy végig komoly egészségügyi és fejlődési problémákkal küszködnek.)

Na ezt nem kívánom még az ellenségemnek sem.

2011. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és "ma 21:51" válaszadó! Én nem tudok segíteni, de engedjétek meg, hogy szorítsak nektek, és mindkettőtöknek a továbbiakban nyugodt, Boldog babavárást kívánok, és CSODÁLATOSAN EGÉSZSÉGES BABÁKAT! Elolvastam a linket is a másik történettel, elképesztő, hogy mi mindent csináltok végig! Emelem kalapom a kitartásotok előtt, és kérlek írjátok meg, hogy mi lett a végkifejlet! Remélem csupa csupa jót olvashatok rólatok!


9 hós kislány anyukája

2011. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nahát,kedves utolsó,ez nagyon jól esett:)

Tudod,nagyon sokat számít az,hogy mindenki mellettünk áll.Mármint a csládból.Úgy állunk hozzá,hogy mindegy mi lesz,állunk elébe,és a miénk lesz.Tudom,hogy az embernek fogalma sincs arról,amíg nincs benne nyakig,hogy mit vállalt,de bármi lesz,megcsináljuk.Amúgy meg egyszerűen hiszem,hogy EGÉSZSÉGES!:)

2011. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Szerintem a te értékeid nem is rosszak, minden rendben lesz meglátod! :) Minden jót!

2011. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem volt mar egy terhessegem ahol az amnio a kombinalt teszt utan megerositette ,hogy down szindromas volt a baba. Nehez volt a dontes de nem tartottuk meg ès a 20. heten megszakittatuk a terhesseget. A terhesseg ilyen idos megszakitasa azt jelenti ,hogy meg kell szulni a babat.en kulfoldon elek ,de biztosan Magyarorszàgon is ez a gyakorlat.Borzalmas volt ,de szerencsere azota mar van egy egeszseges kisfiam.
2011. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A terhesség a 20. hetéig (a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig) szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50 százalékot eléri.
2012. okt. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!