Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs meg az a "klasszikus"...

Nincs meg az a "klasszikus" napirendünk. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

16-án lesz 11 hónapos kisfiam.

Naponta 2-3x alszik, ez attól függ,hogy délben vissza tudom-e altatni.

Általában 6-7 között kel, szopizik, reggelizünk(falatkák)aztán 2-2,5 óra múlva már álmos lesz.

Alszik fél órát, utána tízórai.

De megint csak 2-2,5 órát tud fent lenni, így nem ebédeltetem meg(hiszen sokszor csaj 2 óra telt el a tízórai után)hanem leteszem aludni, általában előtte szopizik.Ekkor is fél órát alszik.De ha vissza tudom altatni, akkor van hogy 1-2 órát is alszik rajtam.Ez után ebéd, van, hogy fél3kor, de ha nem alszik vissza, akkor 1 körül.

Ha csak fél órát aludt délben, akkor alszik még egy felet délután, ha hosszabbat, akkor bírja 7ig, akkor vacsi, fürdetés, szopizás.

Ez jó így?Csak mindenhol olvasom, hogy ilyenkor már csak 1-2x alszik a baba, és általában már megvan az, hogy ebéd, utána alvás....

A másik, hogy szopizik reggel, déelelőtt, délben, aztán este.Az nem baj,hogy ez nem mindig ugyan akkor történik?Mármint van mikor fekvés előtt kap, van mikor ébredés után, kaja előtt?


2011. szept. 2. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

elég összevisszaság van nálatok ahogy leírod, szerintem csupán ennek köszönhető, hogy így alszik. azért bír csak 2 órát mert csak fél órát alszik. ez így nem jó 11 hónaposan mert nem piheni ki magát. kicsit szigorúbban veszed pár napig és kialakul már ha akarod.


ebéd után nincs alvás, úgy jön ki, hogy 10 órai után alszik mondjuk 1,5 órát, délben ebéd, séta vagy játék, uzsi és utána van alvás ha 2 van. ha de. nem fél órát alszik akkor 4 órát simán ki kéne bírnia már ébren.

uzsira ha már nyűgös jó ha csak szopizik de ebéd és vacsora legyen szilárd étel és 10 óraira kapjon gyümölcsöt, a többi szopi még bőven belefér :)

2011. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

azért annyira nem össze-vissza, csak lehet úgy írtam...

6-7ébredés

9:alvás, utána tízórai

12:alvás, utána ebéd

az uzsi 5-6 között van, és a deles alvásától függően vagy alszik délután, vagy nem.

A fél órás alvással nem tudok mit csinálni...már 4 hónapos kora óta ez van....azóta igyekszem visszaaltatgatni,vissza is alszik sokszor, de magától nem alszik többet fél óránál!

2011. szept. 2. 11:19
 3/3 A kérdező kommentje:
ja és kibír 4-5 órát ébren, csak nem délelőtt, hanem délután.
2011. szept. 2. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!