Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiúknak majdnem minden...

A kisfiúknak majdnem minden esetben kell segítség a fityma felhúzásához előbb-utóbb? Vagy vannak fiúk, akiknek magától feljött?

Figyelt kérdés
És mikor jött fel? És akinek magától feljött, mit csinált, huzogatta kicsi kortól, vagy nem?
2011. szept. 2. 18:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, orvosi segítségre gondoltam.
2011. szept. 2. 18:09
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
4 hónapos korától kezdte párom húzogatni kisfiamnak fürdés közben a fütyijét. Két hét alatt teljesen feljött a bőr. Azóta is minden este így tisztítva van, nincs letapadás, nincs berepedezés. Most már magának húzogatja. :) 23 hónapos.
2011. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már két éves volt a fiam, amikor elkezdte magának húzogatni. Nekünk nem hagyta, mi meg a dokinak nem engedtük, mivel az unokatesója kukiját úgy feltépte, hogy hetekig fájt neki. :( Két évesen elmagyaráztuk neki, hogy mit csináljon, és pár hét alatt gyönyörűen feljött neki a bőre. Mindez fájdalom, meg vágás nélkül. (Pedig a doki akkor már urológussal riogatott bennünket...)
2011. szept. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt önálló akcióba kezdenél mindenképpen kérd ki a gyerekorvos véleményét, mert nem csak fityma szűkület vagy letapadás, hanem pl összenövés is van amit nem kéne cibálni. De van olyan fokú szűkület is, hogy ha picit jobban hátrahúzod a kelleténél akkor a makk mögött megakad a fityma és szorítja azt.

Hivatalosan csak 2 éves kortól foglalkoznak a témával, de ha megbeszéled a dokival akkor szerintem megoldható, hogy korábban kezdjétek el a kezelést.

2011. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
mi mióta hazahoztuk a kórházból,azóta minden nap fürdésnél óvatosan megmosom neki,épphogy csak addig húzom fel neki amig a bőr engedi.Gyönyörűen feljön neki teljesen már.1éves.Sose volt semmi probléma ezen a téren.Doki ajánlotta amúgy hogy minden fürdésnél nagyon óvatosan picit hátrahúzva mossuk neki.Nem egyszer volt olyan,hogy alatta "összegyűlt"ilyen fehér akármi neki,de szépen kilehetett mosni,mivel fel lehetett húzni neki a bőrt.Sokaknál van ugyanez,hogy összegyűlik alatta,és begyullad,mert nem mossák neki ott rendesen.
2011. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért kérdeztem, mert tapasztalatokra vagyok kiváncsi, ahány orvos, annyi féle álláspont van ezzel kapcsolatban. Még csak 6 hónapos, nyilván nem akartam feltépni a fütyijén a bőrt. Annyian mondják, hogy sose csináltak vele semmit, és 2 évesen rántani kellett, unokaöcsémnek műteni is, hónapokkal ezelőtt, azóta is fél, ha a kukija felé nyúl anyuka megmosni.

A másik, hogy külföldön élek, és itt mindenre azt mondják az orvosok, hogy semmit nem kell csinálni, megoldódik magától. Pl. a köldökcsonkra is, ami így nekünk bebüdösödött (szerencsére időben kapcsoltam, és nem fertőződött) és 3 hét után esett le. Ha köhög, majd elmúlik, ha megy a hasa, majd elmúlik, ha lázas, ha nem megy feljebb, majd elmúlik. Ezek után szerintem más is kérdezősködne. :)

2011. szept. 2. 21:02
 7/16 krisztivan ***** válasza:
91%
Párom kisfiának nem lett felrántva,felvágva meg semmi ilyesmi beavatkozást nem ajánlott a dokija.Amikor 1 éves volt kezdték huzigálni(nem volt mozgása)kb.5 évesen kapott kenőcsöt azzal kb.félig feljött neki.Most 7 éves múlt és mondani szokta hogy picit csíp és fáj.Teljesen magától oldódik a probléma és nincs semmi féle beavatkozás.Huzigájla magának minden fürdéskor és szépen alakul.Lehet véletlen.
2011. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Egy Ági ***** válasza:
100%
Nálunk a here nem szállt le, csak három éves korában. Más gondunk nem volt. Fél évenként ellenőrizték, mindig simán fel lehetett húzni. és végül a herék is maguktól mentek le a zacsiba :)
2011. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most három éves, és egyáltalán nem lehet neki felhúzni. Kisbaba korában húzogattuk neki mi is fürdés után, nem túl erősen, csak hogy picit mozogjon. Semmi javulás nem volt, illetve csak nagyon kevés. Most már ő is húzogatja magának, de még mindig elég pici a luk, felhúzásról szó sincs. Két évesen voltunk dokinál, azt mondta, hogy ne foglalkozzunk vele egyelőre, majd három évesen újra megnézi. De még mindig semmi. :(
2011. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiamnak 3 évesen a sebészeti ügyeleten húzták hátra a fityma bőrét, mert nagyon csúnyán begyulladt, de hátrahúzni egyáltalán nem lehetett még neki, pedig minden fürdésnél óvatosan próbálkoztam.

A kicsi 1 éves, újszülött korától próbálom hátrahúzni a bőrét, de egyáltalán nem enged, még mindig csak egy ici-pici lyuk van neki:(3 évesen őt is vihetem a sebészetre, az urológiára azért nem viszem, mert ott durván hátrarántják nekik.

2011. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!