Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásban segítség...

Hozzátáplálásban segítség kellene?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt (10 óra) adtam először a lányomnak almát lereszelve. Kb. 5-6 kanállal és kezdetben érdekes volt számára, majd inkább a tápszert követelte.

Ma szintén kapott délelőtt, látszott rajta, hogy 'emlékezett' az ízére, így a 3. kanálnál nyitotta már nagyra a száját. Utána evett 90 ml tápszert a 150 ml-ből. Így kapott uzsonnára is (16 óra)ekkor már szabályosan követelte az almát, mikor meglátta a kanalat meg a tálkát. Utána evett 80 ml tápszert a 150 ml helyett.


Egy nap 5× eszik. Időpontok (attól függ, hogy kell fel): 06:00 vagy 07:00, 09:00 vagy 10:00, 12:00 vagy 13:00, 15:00 vagy 16:00, 19:00 vagy 20:00 (egy nap kétszer sétálunk tízórai és uzsonna után)

Általában 150 ml-t eszik meg tápszerből egy étkezésre.


Normális, hogy ennyire 'megszerette'? Egyáltalán jól csinálom? Nem gond, hogy kap délután is?

Ilyen 'tempóval' mennyi idő alatt váltja ki az étkezést? Mert én nagyon nem szeretném, ha elkapkodnánk...


2011. okt. 30. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős babád??Ezt jó lenne tudni.

Mivel tápszeres, így szerintem azért annyira nem tudod elkapkodni, nem baj, ha ki van váltva 1-1 étkezés...

Amúgy meg az almát általában nagyon szeretik, az én fiam is pár nap után már bevágott egy egészet, semmi baja nem lett tőle.És ez nem azt jelenti, hogy ki van váltva étkezés, mert 1 alma reszelve azért nem olyan töménytelen mennyiség.Majd ha kekszel adod, na akkor már tömítöbb lesz.

2011. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 és fél hónapos. Gyerekorvosi utasításra kellett hozzátáplálni, mert rettentően refluxos és semmi gyógyszer nem vált be, ami benne tartotta volna az ételt.

Így azt mondta, hogy próbáljuk meg elkezdeni szép lassan a hozzátáplálást, mert az megtapasztja a tápszert és valóban így lett. Két napja semmi nem jön ki belőle, míg korábban volt, hogy alvás közben arra rohantunk be, hogy üvöltött és a textil pelenka a feje alatt tiszta tápszer volt étkezés után 2 és fél órával. Hiába büfiztettük 20 percen keresztül ... és az a baj, hogy ez nem csak egyszer fordult elő, hanem rengetegszer :((

2011. okt. 30. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Én 2 hete adok mást is a 6 hónapos, csak anyatejes kisfiamnak. Az alma kezdetben nem jött be neki, de ma már haladtunk. Először tejpépet kapott, 5-6 kanállal, másnap már a dupláját, harmadnap meg egész szép adagot megevett. Azóta csináltam már neki alma-krumpli-répa-anyatejből főzelékeket, barackot babakeksszel.
2011. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

ebben az esetben végképp nem aggódj!!Nem baj, ha sok almát eszik, főleg ha bent is marad!

Én a helyedben lehet még pár hétig tartanám ezt a felállást, délelőtt-délután gyümi, utána tápszer ha kér.És persze adhatsz majd más gyümiket is.

Jó lesz ez így ne aggódj, főleg, ha a tápszer is benne marad!

2011. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem ösztönösen tudják mi a jó nekik. ne aggódj, ha ennyire kérte akkor nem lehet gond. ha jobban belegondolsz mit tudnál vele okozni? semmit.
2011. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi most leszünk 3 hónaposak. Védőnői tanácsra korábban, 1,5 hónaposan adtam már neki alma levet, 1-2 kiskanállal, de nagyon bántotta a hasát.

Azóta nem próbálkoztam.

Te most alma húst is adsz a babódnak? nem csak levet?

2011. nov. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én konkrétan lereszelem neki az almát. Simán megeszi, imádja. Tombol, hogyha lassú vagyok :))

Ha nagyon húsos az alma, akkor öntök hozzá egy kis tápszert.

Pénteken adok neki almás-őszibarackot.

2011. nov. 2. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!