Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg veszélyes a szója a...

Tényleg veszélyes a szója a gyerekekre?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányomnak szójatápszert javasoltak tejallergia miatt,viszont most utána néztem,és sok helyen azt olvastam,hogy a szója nem jó ilyen kicsiknek
2011. szept. 2. 18:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én láttam erről egy dokumentumfilmet, azóta nem mernék szóját adni a gyereknek :( fitoösztrogén van benne, ami felboríthatja a gyermek hormonháztartását, azt mondták a filmben, hogy ha egy baba iszik naponta 5-ször szójatejet, annak olyan hatása van a hormonrendszerére, mintha minden nap bekapna egy fogamzásgátlót. A menopauza tüneteinek enyhítésére is szóját szoktak javasolni.
2011. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ma 19:15

Tudod, 4 orvos mondta ugyanazt, hogy a szója miatt vannak gondok unokahúgommal...viszont a szója olcsóbb, mint kitalálni valami újat, így továbbra is ezt adják tejallergia esetén, maximum nem 3 évig, hanem rövidebb ideig.

2011. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
nekünk most 3 hónapig adták meg az ajánlatot a gasztrón,és ő már csak reggel este iszik tápszret,remélem,ha visszamegyünk,és továbbra is kellesz neki,akkor rákérdezek az orvostól.
2011. szept. 6. 08:42
 14/15 anonim ***** válasza:
nekünk meg direkt szójatápszert irtak....de még mindig nem tudom ha ennyire rossz,miért nincs betiltva???
2011. szept. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

az a rengeteg E szám, tartósítószer, színezék, stb ami majd minden élelmiszerben benne van, azok sincsenek betiltva, pedig biztos nem egészségesek

de nincs betiltva a cigi meg a pia sem

de mindenki eldöntheti mit juttat a saját ill. gyermeke szervezetébe

2011. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!