Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes lenne segítségért...

Érdemes lenne segítségért fordulnom vagy ez általános dolog?

Figyelt kérdés

Gyermekem 9 hónapos. Rosszul vagyok, fáradt fizikailag és mentálisan is. Nem mutatom előtte, mindig jókedvűnek lát, sokat foglalkozom vele. De éjszaka aludni nem tudok és általában végig sírom ezt az időt. Férjem sokat dolgozik, szüleim messze, barátok fokozatosan elmaradtak.

Van erre valami megoldás?


2011. szept. 3. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Segítséghez * bocsánat.
2011. szept. 3. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem általános.

Ahogy kiveszem a szavaidból, társaságod nincs, talán nem is mozdulsz ki sokat. Szerintem ez lehet a baj. Nincs a környéken olyan babás anyuka, akivel tudnál sétálni? Vagy a régi barátokkal is találkozhatnál azért, vagy apuka vigyáz a gyerekre, vagy ha napközben találkoztok, viheted magaddal. Én is ezt teszem, de pl. jókat lehet ebédelni a belvárosban barátnőmmel, aki ebédszünetre ugrik ki, én megyek be a picivel. Fél óra, de jól esik. Valamit kell tenned, mert ez egyre rosszabb lesz.

2011. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, nem vagy pszichiátriai eset, csak borzasztó kimerült!


vegyél ki szabit, utazzatok le a babáddal 2 hétre a szüleidhez, fogadj fel egy bébiszityót pár napra, napi 3-4 órára, hogy menjen ő a játszótérre majd fürdesse, etesse meg a gyerkőcöd míg te pihensz.

meg lehet oldani, biztos találsz segítséget.

vagy apának "add le" péntek délután és nyomás egyedül egy wellness szálló vasárnap estig :D

2011. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki fogsz előbb-utóbb robbanni, mert sokáig nem tartható így. Kellene keresned egy kis társaságot. Anyagilag hogy álltok? Belefér egy takarítónő időnként vagy egy bébiszitter?
2011. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés.... nekem 3 hónapos és segítségem is van, én is kimerültem már és nemsokára külföldre költözünk, ahol egyedül leszek vele egész nap, már előre félek!!! Nekem a pihenés segít néha, ha sikerül és átalussza nagy ritkán az éjszakát. Ezen kívül semmi sem. Akkor kitisztul a fejem, erőt merítek és csinálom tovább :)) Rossz időszakban sokat sírok és türelmetlen vagyok, ez a szülés utáni depresszió....
2011. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 3. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Neem normális, de első körben próbálj magadon segíteni: a legfontosabb hogy kipihend magad, szedjél Sedatif Pc-t vagy Sedacur forte-t esténként.

Szedjél magne B6-ot napi 3*2-t és igyál citromfű teát 2-3 hétig.

Meglátod jobban leszel.

Menj el a szüleidhez több napra a kicsivel, ott ki tudsz kapcsolódni, fel tudsz töltődni (egyébként attól, hogy mosolyogsz a babára, ő még pontosan érzi, hogy valami nem kerek körülötted.....).

2011. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dettó, csak 2 gyerekkel és én nem sírok éjjel, viszont aludni nem tudok. Nappal KO vagyok, de mégsem tudok aludni. Hiába szedtem Sedatif pct, nyugtató teát, magnéziumot, semmit nem értek. Fáradt vagyok, vészesen vérszegény, alacsony vérnyomású, csontsoványra fogytam és kezdek megbolondulni a bezártságtól, vagyis inkább a társaság hiányától. Segítségem nincs. Elegem van:(
2011. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!