Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem olvassák el a...

Miért nem olvassák el a kismamák (emberek) a gyógyszerekhez tartozó betegtájékoztatót?

Figyelt kérdés
Én is megbízom az gyerekorvosban(orvosomban),de mindig elolvasom a betegtájékoztatót,ha más nem a mellékhatások miatt(hátha kijön valami és akkor nem ér váratlanul) és hogy tudjam mimásra jó még esetleg a szer.
2009. ápr. 20. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy nem olvassák el? Én mindig elolvasom.
2009. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, honnan tudod ki olvassa, és ki nem? Én is elolvasom.. Fura kérdés..
2009. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

En mindig ugy szoktam adni a gyereknek az orvossagot ahogy a doki elmondja. Es mondjuk masra nem adom a gyereknek, ha mas gond van ujbol megyunk, es mas orvossagot kap a gyerek.

Erdekessegbol szoktam csak elolvasni a tajekoztatot. Most pl. volt kiutese a boren a gyerkocnek, kaptunk egy kenocsot, abszolut nem hasznalt. Aztan visszamentunk, a 2.krem viszont annyira hatasos volt, hogy kb. 3-szor elolvastam a tajekoztatot, es osszehasonlitottam a nem jo krem tajekoztatojaval. Na, nem lettem okosabb, de megis:)

Szoval en sem ertem a kerdesedet, kicsit irjal tobbet, akkor vilagosabb lesz mit szeretnel megtudni.

2009. ápr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, a tajekoztatoban felsorolt mellekhatasokrol viszont ne beszeljunk, mert egy egyszerubb orvossagnal is kb. 30 fele mellekhatast sorolnak fel!
2009. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Volt már itt egy pár olyan kérdés már,amiből azt érzem ki,hogy nem olvassák el a betegtájékoztatót.Pl.Anyatejes babának Normafort adni?(kiütésre)Persze nem szeretnék vitát szítani,és megbántani sem,eszem ágában sincs,csak érdekel.Én is mindig elolvasom.
2009. ápr. 20. 12:35
 6/17 A kérdező kommentje:
Meg pl.ha valakinek nem jön be az Infacol,ajánlják neki az Espumisant.A hatóanyag mindkettőben ugyanaz,ugyanabban a mennyiségben.Nekem is hasfájós volt a babám,ez ezért maradt meg ennyire.
2009. ápr. 20. 12:38
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fura egy kérdés tényleg. Én is mindig elolvasom. A Normafloret biztos kiütésre adta valaki? HÁt akkor ő nem olvas az biztos. Én is adtam Normafloret anyatejes 11 hós babámnak, mikor hasmenése lett az antibigyó szedés alatt. Az Infacol meg az Espumisan lehet, hgoy egyforma hatóanyagú, de pl az Espumisan nekünk nem jött be, az Infacol viszont nagyon is!
2009. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rosszul tetted fel a kérdést, mert végül is nem tudhatod, hogy ki olvassa el, ki nem...
2009. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a gyerekorvosunkra adok.... Pl. lehetne ebből felesleges aggodalmaskodás. Nekünk a cebionból 7 cseppet mondott a doki, a betegtájékoztató 10 cseppet ír. Én inkább azt adom, amit a doki mond. De komolyabb "gyógyszereknél" természetesen elolvasom a betegtájékoztatót, szerintem nem kellene általánosítanod, hogy az emberek miért nem olvassák el a betegtájékoztatót... Hasfájásnál nálunk is az espumisan nem használt az infacol viszont igen. Mindkettőnek elolvastam a betegtájékoztatóját, de megmondom őszintén, nem emlékeztem már, hogy ugyanaz volt a hatóanyag, nem is igazán az érdekel... 11 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést,most hogy így mondjátok,de a lényeg ettől még ugyanaz.

Igen,kiütésre,pici babának.

2009. ápr. 20. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!