Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem olvassák el a...

Miért nem olvassák el a kismamák (emberek) a gyógyszerekhez tartozó betegtájékoztatót?

Figyelt kérdés
Én is megbízom az gyerekorvosban(orvosomban),de mindig elolvasom a betegtájékoztatót,ha más nem a mellékhatások miatt(hátha kijön valami és akkor nem ér váratlanul) és hogy tudjam mimásra jó még esetleg a szer.
2009. ápr. 20. 12:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés...

Ilyenkor az a baj, hogy olyanokat kérdeznek meg mint mi, akik sokkal butábbak vagyunk mint a gyerekorvos, a gyógyszerész vagy a betegtájékoztató.

Én is olvastam a betegtájékoztatón, hogy az infacolnak és az espumisannak ugyanaz a hatóanyaga, nekünk mégis az egyik bejött a másik nem. Én sem értem :)


Szerintem ez akkor nagy gond, ha itt pont olyanba botlik bele a kérdező, aki nagyon nem ért hozzá és nagy határozottsággal és vehemenciál baromságot tanácsol (mert azért valljuk be, ez elég soxor előfurdul :S )

2009. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos gyerekorvos monta neki a Normafort.Bízom én is a gyerekorvosomban,de ö is csak ember...
2009. ápr. 20. 13:17
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat a gyerekorvos csak nem mond hulyeseget:)

En mondjuk jobban hiszek a gyerekorvosnak egy ilyen pici babanal foleg, mint barki masnak!

Esetleg ha valami kaphato recept nelkul, akkor a patikusnak is hiszek termeszetesen. Amugy senkinek, eszem agaban sincs forumokon kerdezgetni kisbaba orvossagaval kapcsolatban.

Itt meglehet kerdezni a babakocsit meg hogy melyik nev tetszik a masiknak, de amugy fontos kerdesekben en biztos nem adok arra a ket vagy harom valaszra amit ismeretlenek irnak.

2009. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy van akinek azt tanácsolta a saját gyerekorvosa, hogy csak 4 hósan vigye csípővizsgálatra. Amikor nálunk volt ilyen vizsgálat, akkor 6-10 hetes babákkal jött mindenki, illetve ennél idősebbek, de azok már csak kontrollra.

Szóval furik az orvosok is néha...

2009. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem szeretnék belekotyogni a dolgokba annyira , de asszem értem , hogy mire gondolsz. Meg a többiek is. Én első körben mindig a nődoki véleményét hallgatom meg (majd később a gyerekorvosét) , hiszen nem végeztem orvosi egyetemet , ők meg igen. No ez se garancia mindenre , de azért van egy rálátásuk. Nekem az "nem jön be", amikor a kismamák egymás közt ajánlgatnak mindenféle erős gyógyszert (nem kiegészítőkre, vagy természetes alapanyagú gyenge bogyókra gondolok) , és közben világosan megmondja a legtöbb nőgyógyász h nem ajánlja (internetes fórumokon pl. ) és a tájékoztatón is rajta van ugyanez. (pl. a paracetamol tartalmú szerek)


1 kismami

2009. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre a normaflore-os kiütéses kérdéskörre kíváncsi lennék. be tudod linkelni?

Szerintem félreértette az anyuka. az lehetett, hogy a gyerek vírusfertőzés miatt mellékhatásként hasmenést és kiütést produkált - én lányom is volt így - a hasmenésre gondolom normafloret ajánlott és az anyuka meg félreértette.

2009. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék senkit megbántani,ezért nem linkelném be,de ha nem csak ezt a topicot olvasod,megtalálod.
2009. ápr. 20. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!