Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes 9 hónapos babának...

Érdemes 9 hónapos babának kengurut venni?

Figyelt kérdés
Jó ilyen korban abban sétálni vele?
2011. szept. 3. 16:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen ezért amit leírtál akarok ilyen drágább fajtát venni mert olcsóbb fajta van itthon de se neki se nekem nem jó.Ebben meg tényleg nem is fáj a hátam derekam pedig tegnap is több mint 1 órát sétáltunk benne.A kérdésem az lett volna még, hogy ez nem okoz semmi rosszat a babámnál?
2011. szept. 3. 17:10
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Vegyél meitait és kösd a hátadra, sokkal sokkal kényelmesebb mint egy akármilyen drága kenguru.


Mei Tai nagyobb babával háton horodzva http://www.youtube.com/watch?v=pTgibbhYNyo&feature=related


Mei Tai nagyobb babával háton hordozva http://www.youtube.com/watch?v=MW4G6qgU2SM&feature=related


10 hósom van, a hátamon hordom, imádom és imádja :)


(gremese mei-tai)

2011. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

Kengurut nem érdemes, mert a legtöbbel nem lehet háton hordozni, és egy 8 kg-os babával megszakadsz. 7 kiló felett nagyon ajánlott háton hordozni már, ugyanis ekkora súlyt cipelni elől nagyon egészségtelen, ugyanis az ember háton hordozásra termett.

De! Vannak nagyon szuper hordozók, amikkel hátra tudod kötni a babát.

Ilyen pl. a kendő, de látom, arra ezt írtad:

"Köszi de nekem az a kendő valahogy nem szimpatikus."

Feltételezem a kötözés miatt... Hát én is ezért nem akartam. Így találtam a csatos hordozóra. Pillanatok alatt fel lehet venni, felépítésileg nagyon hasonlít a kengurura.

De a mei tai is jó, amit az előző írt (az is van nekünk). Ezt is kötni kell, de jóval egyszerűbb, mint a kendőt.

Egyébként még egy fontos különbség a kenguruk és az általam említett hordozók között:

a kenguruban nem megfelelő a baba helyzete, mert csípőből lóg a lába. A helyes tartás az, amikor a baba lábai enyhén fel vannak húzva, és terpeszben van. Ezeken pl. jól látszik a helyes póz:

[link]

[link]


(Ráadásul 20.000-ért már elég magas kategóriájú csatos hordozót kaphatsz.)

Ezeket érdemes elolvasni, pár szó a hordozásról, hordozókról:

[link]

[link]

[link]

[link]


Bocs, hogy ennyire hosszú lett...

Remélem segítettem! :)

2011. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a meggyőző válaszod már le is mondtam a kengururól:)

Csak az a kendő....nekem olyan idegen az ilyen dolog.

2011. szept. 4. 20:20
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt tudom javasolni, hogy menj el egy közeli hordozós-klubba, és ott kipróbálhatsz különféle hordozókat, meghallgathatod más anyukák tapasztalatait. Még a mamami.hu oldalon is érdemes körbenézni, átböngészni az ottani fórumokat.

Ne félj a hordozástól, mert nagyon szuper dolog! :)

2011. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok (megint :D).

Egyébként ha kipróbálás után is "idegennek2 találod a kendőt vagy a mei tai-t, akkor szerintem neked a legjobb a csatos hordozó (SSC), mint már írtam. Használatilag nagyon hasonlít a kengurura, annyi a különbség, hogy a baba lába nem lóg, hanem terpeszben van.

Linkek árral néhány SSC-hez:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!