Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom, hogy nincs...

Honnan tudhatom, hogy nincs -e az agyának semmi baja?

Figyelt kérdés
11 hónapos lányom tegnap egy pillanat alatt kicsúszott a kezemből, és fejjel a számítógép asztalnak esett.Sírtunk mind a hárman, rohantunk vele a baleseti sebészetre, ahol megröntgenezték, az negatív lett.Az orvos minden rendben talált, de zúzódása van.Figyelni kellett, de éjszaka jött, nem tudtam megállapítani, hogy aluszékony -e.Nem hányt, ugyanúgy viselkedik, mint szokott.Egy lila folt emlékeztet az egészre. ( bőr alatti vérömleny) Azóta egyfolytában sírok, a párom nem beszél velem, és reszketek a félelemtől, hogy nem történt -e a kis agyának baja..Láttátok volna azt a röntgent.Olyan pici a kis koponyája, ő meg olyan ártatlan, védtelen, annyira vigyáztam mindig rá, miért történt ez velünk??
2011. szept. 4. 06:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi ne aggódj ha valami lett volna akkor az orvos látta volna.Mi az, hogy a párod nem beszél veled?Nem a te hibád volt csak egy véletlen baleset.Mindenkivel előfordulhat.
2011. szept. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó,ha ennyire felzaklat egy esés. az elkövetkezendő években lesz még vagy 500.

Azt hogy az agyának van-e fiziológiai baja azt látták volna a röntgenen. HOgy funkciónálisan sérült-e valami azt látod azon,hogy hányt vagy nem.

Tehát ne aggódj.Csak a gyereket ijesztgeted vele.

Na, az biztos,hogy nem jó neki.

2011. szept. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha nem mutattak ki semmit és ugyanolyan a kislányod mint volt akkor semmi baj nincs!


Nálunk is volt ilyen, kint voltam a konyhában és férjemre bíztam a babánkat. Aki gépezett a gyereket meg az ágyon hagyta. Persze akkorát esett szegényem, hogy tiszta libabőr lettem a konyhában pedig elég messze voltam.Szerintem ez sokkal rosszabb, mint ami veletek történt. Tanulópénz, akármilyen is de az. A párod pedig elég egyszerű, azt hiszi, hogy vele nem fordulhat elő valami hasonló dolog? Nem szánt szándékkal vágtad az asztalhoz a gyereket... Majd mikor az ő felügyelete alatt esik a kislány ( mert fog) akkor mi lesz?


Nyugodj meg!

2011. szept. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem azért rosszabb, mert az én férjem nem foglalkozott vele, fontosabb volt neki a szgép.
2011. szept. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, baleset volt, de ő ezt nem így gondolja.Szerencsére a kicsi most már jól van, de én újra és újra átélem, látom, ahogy esik le..És az a várakozás, amíg vártunk az eredményre, borzalmas volt!Ilyen félelmet soha nem éreztem.Azért kérdezem, mert a röntgen csak a csontokat mutatja, hogy van -e törés, az agyat nem.Vagy igen?Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 4. 07:13
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy vérömlenyt simán kimutat pl a röntgen is. Gondolj arra mikor tüdőszűrésre mész, akkor is látnak szöveteket nem csak csontokat.
2011. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Kisöcsém már nem emlékszem mennyi volt pontosan, de még épp hogy megtanult járni. Levert egy virágcserepet, ami ráesett a fejére. A virágcserép azonnal darabokra tört a fején. Öcsém fejének semmi baja nem lett, állítólag nem is sírt. (Én mondjuk pont nem voltam ott az esetnél, csak anyukám mondta utólag.)
2011. szept. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg a röntgen kimutatja!Az én kislányom 2 hónaposan esett kia babakocsiból ahogy a lépcsőn mentünk le(eltört egy kallantyú,és elengedte a mózest).Egyből rohantunk vele a kórházba,neki is volt koponya röntgenje.Nem lett semmi baja,gondolhatod,pedig a kőre esett rá.Ne hibáztasd magad,sajnos ilyen előfordul.Én tegnap a most 16 hónapos gyereket hoztam fel a kezembe,mig a kulccsal nyitottam az ajtót,egy pillanat alatt majdnem kifordult a kezemből,alig tudtam elkapni!Az hogy a férjed nem beszél veled no comment...
2011. szept. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

ha jól értem fogtad igaz? max.50cm esett. hát horrorisztikus lehetett a puffanás de hogy kicsit jobban legyél elmesélek valamit.

folyt nálunk a hűtőből a víz a páromnak mondtam hogyha már ott van törölje fel,nem tette közben én játszottam a kicsivel sült a piskóta (persze ki sírta ki hogy süssek ,nem a gyerek) természetesen elfelejtettem elkezdett égni.felkapom a gyereket mondom gyorsan odamegyünk lekapcsolom elcsúsztunk de úgy mint a tom&jerry-ben gyerek fellendül a levegőbe egyik kezem ösztönösen szorítja másikat le akarom rakni csuklóm kifordul én már fekszem a gyerek nehéz nem bírom megtartani és lassítva látom hogy zuhan lefelé és és a feje akkorát szólt a padlón hogy nem hinnéd el még pattant is.

sírás púp,aztán most 4.5 semmi baja.

2011. szept. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Az orvosok ha picit jelét is látják a problémának, gondolom tovább vizsgálták/szóltak volna. Nyugodj meg! A párod meg.... Kérdezd meg tőle mit csinált volna, ha nála történik ez, és még Te is Őt "büntetnéd" utána? Sajnos bármikor megeshet nála is egy esés... úgyhogy ne legyen már ilyen éretlen. :S
2011. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!