Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használ még valaki textilpelen...

Használ még valaki textilpelenkát?

Figyelt kérdés
A legnagyobb szennyezésnek tartom a mai eldobhatós műanyag pelenkákat. Évtizedekig nem bomlik le. Tele a kuka kakis, műanyag pelenkával, holott a textil olcsóbb Igaz, munka van vele, mert mosni kell, de sokkal olcsóbb. Használ ég valaki ilyen pelenkát?
2011. szept. 4. 08:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy osztálytársam használ textilpelenkát (falun élnek). Mindenki olyat használ, ami neki kényelmes és jó. El nem tudom képzelni, h nap mint nap áztassam, + mossam a xaros textilpelenkákat. De van aki meg az eldobhatót nem szereti. Szerintem ez így normális, nem vagyunk egyformák.
2011. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én eldobhatósat használok, mert az egyszerűbb, de egyetértek veled abban, hogy nagyon nagy pazarlás, és szennyezés! De a mostani pelusokra nem vonatkoznak azok a szabályok, mint pl. a bevásárlóközpontok zacsijaira? Hogy lebomlók? Én teljesen azt hittem eddig, hogy csak papírból van az egész, csak meg"dolgozzák" hogy tartós legyen, megfogja a pisit! Bocsánat, ha butaságot írtam...
2011. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem hogy annyival olcsóbb lenne, ha azt nézed, hogy pénzbe kerül a víz is amivel kimosod, meg csatorna díjat is fizetsz utána (jó sokat!), meg ugye a mosógép áramot is fogyaszt.

És nem mondanám környezetkímélőnek a textilpelenkázást sem, mert ha kész mosószerrel mosod, az is környezetszennyező.

Úgyhogy én +1 az eldobható pelusokra.

2011. szept. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Utolsóval kell egyetértsek.Szerintem sem lesz sem olcsóbb sem környezetkímélőbb, mire kimosod, kifőzöd és kivasalod a textilpelust. Így mi is az eldobhatót használjuk,van pár db textilpelus de csak arra fektetem, büfizéshez ilyesmihez használjuk.
2011. szept. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Én használok, és igenis olcsóbb. ezek már modernek, nem kell őket kifőzni, vasalni. Elég 2-3 naponta kimosni 60 fokon, és kiteregetni. 20-30 darabbal el lehet egy baba, és sokkal egészségesebb, mint a műanyag eldobható.

Webáruházakban nagyon sokféléből lehet válogatni, nekem több márkám is van, bárhova megyek mindenki csak pislog, h még ilyet nem is láttak, és mekkora jó ötlet, milyen csinos stb...

Ha biomosószerrel, vagy mosószódával mosol akkor még környezetbarátabb. Szóval hajrá.

Írok egy pár márkát, ami szerintem szuper, keress rá a neten: Bumgenius, TotsBots, ImseVimse, Popin,

Igaz előre nagy beruházás kb50-60 ezer forint, de utána nem kell venned töbet és 2-3 gyerek is kiszolgál. Egy eldobható havi 10-15 ezer forint, és végig a műanyag, ragasztós vegyszerben fülled a kicsi bőre akár 3 évig! Nem beszélve a mérhetetlenül nagy környezetterheléssel amit végül is a kicsinknek hagyunk itt hátra. Mert nekik kell majd ezzel együtt élni :(

Szóval hajrá, nézz körül válogass és pelenkázz vidáman, okosan, bababarát pelussal :D

Remélem tudtam segíteni!

2011. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha valakit érdekel, van egy vaci új kezdő poppolini mosható pelus szette eladó!
2011. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

50-60 ezer beruházás, három naponta 50 liter ívóvíz!(jó oké lehet kútvíz, de nem ivóvíz minőségű vizet nem lehet a csatornába engedni, mondjuk kútra kötni a mosógépet sem-pont azért, mert ez hatalmas környezetkárosítás), a bio mosópor sem terem fán (kivéve a mosódió-de hát azt meg szállítják messziről, tudod mi szennyezés az, mire a világ másik végéből elszállítják disztibútornak, nagykereskedőnek, kiskereskedőnek)azt is csak gyártják valahol, szállítják.

És ha összeszámolod a pelenka beruházást, vízdíj, csatornadíj, áram, amit a 3 naponta indított mosógép fogyaszt (ja és az is jön valahonnan-jellemzően környezetszennyező helyről)ökomosószer ára...

Könnyen kiderül, hogy sem nem olcsóbb, sem nem környezet barátabb megoldás. Annyi az előnye, hogy egy rongy van a fiad feneke körül, nem műanyag.


Az igaz, hogy nem bomlik le (bár én ebben sem hiszek), de szeméttelepre kerülnek, egy helyre aminek az a funkciója, hogy szemetet tároljanak rajta. Ha a gyerekeim korában a szeméttelep útban lesz, majd találnak megoldást a szemét feldolgozására. Én nem gondolnám, hogy a gyerekeimnek 100 évvel korábban eldobott pelenkák közt kell élniük, mert elborít mindent a kidobott pelenkák halma, hiszen nyilván van megoldás, hogy felgyorsítsák a lebomlását, elégessék stb, csak jelenleg erre nincs szükség. Majd ha szükség lesz rá, megoldják. Ezek ilyen futurisztikus utópiák. Én nem hiszek bennük. Hozzáteszem, értelmesebbb környezetvédők is ezt tartják.

2011. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Mi mosható pelenkázunk. :D

Egyszerre elég nagy beruházás, ez igaz. (Bár én már a terhesség elején elhatároztam, hogy moshatózni fogunk, így minden hónapban vettünk 1-2-őt, így azért nem volt annyira húzós.)

A mosás nem kerül szinte semmi plusz pénzbe, mert az egyszerűbb ruhákkal, textilekkel együtt mosom.

Lebomló mosóport használunk.

És energiában sem több, mint az eldobhatónál. Nem kell kifőzni, vasalni, mert ezek már modern pelusok, nem olyanok, amiket anyáink használtak.

Annyi pluszmunka van, hogy be kell dobni a mosógépbe.

Ja, és nálunk 2 gyerkőc van, a második baba pelenkázása pedig ingyen van. És úgy tervezzük, hogy majd ha lesz harmadik, vele is ezeket fogjuk használni.

Egy kis olvasnivaló, hátha meggyőz valakit:

[link]

2011. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Olyan sokan írjátok,hogy a 2.-3. gyereket is kiszolgálja..Milyen állapotban van az a pelenka akkorra már,de még az első két év használat után is,vagyis az első gyereknél..??Könyörgöm,még egy body is elérik annyi mosástól,ráadásul a pelenkába még bele is kakál meg pisil a gyerek..Elképzelhetetlennek tartom,hogy egy agyonmosott "ruhadarab",mert voltaképpen az,még szalonképes legyen arra,hogy a 2.-3- gyerek viselhesse.A következő gondom hogy semmiképpen nem pácolgatnám a sz.ros pelenkákat semmilyen lezárt vödörben 3 álló napig,se a fürdőben,sem sehol,számomra ez érthetetlen..És együtt sem mosnám a székletet semmilyen más egyéb,amúgy tiszta ruhadarabbal.

Ezen kívül igen nagy tévedésben él az,aki azt gondolja,hogy az össz környezetszennyezésnek jelentős hányadát teszi ki az eldobható pelenka.Ugyanmár,igen naiv és beszűkült látókörre vall,aki így gondolkodik,az eldobható pelenka egérpiszok ahhoz a szennyeződéshez képest,amit az ipar,a gyárak termelnek.És utoljára még hozzátenném azt is,hogy egy fecske nem csinál nyarat,vagyis a mosható pelenkának csak akkor volna értelme,ha az anyukák legalább fele ezt használna.1-1 ember magányosan és feleslegesen küzd a környezetszennyezés ellen.

Talán inkább örülni kellene a technikai újításoknak,hogy nem kell már mosnunk,mint anyáinknak,nagyanyáinknak.

2011. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Én hetente egyszer mosok két-három adagot, egy a mienk, egy a két gyereké. El nem tudom képzelni, hogy egy hét alatt csak annyi pelenka fogy, hogy befér egyébként a ruhák mellé, illetve, hogy jó az, ha egy hétig áll egy vödörben a kakis, pisis pelenka. Van, hogy éjjel pisis lesz a ruha, éjjel nem mosom, hanem reggel, de akkora már büdös, pisi szagú.

A másik meg az tényleg gyomorforgató, ugyanazt a pelenkát ráadni két-három gyerekre. Alapból két évig használja a gyerek a pelenkát. Szerintem az ember két évente minimum cserél bugyit is pedig abba nem kakil-pisil bele senki. Fehérneműt 4-6 évig hordani... Én nem vagyok a használt ruhák ellen, de bugyit, zoknit, trikót soha nem vennék használtan. És a kicsinek tényleg nincs semmi új ruhája, de bugyija, zoknija igen. Pedig azt csak max 1 évig hordta az idősebb és nem kakilt-pisilt bele. És egyébként bugyit, amibe belekakilt a gyerek, szemétbe dobom. Mert valahogy nem adnám rá újra, hiába tudom, hogy kimostam meg minden.

2011. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!