Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használ még valaki textilpelen...

Használ még valaki textilpelenkát?

Figyelt kérdés
A legnagyobb szennyezésnek tartom a mai eldobhatós műanyag pelenkákat. Évtizedekig nem bomlik le. Tele a kuka kakis, műanyag pelenkával, holott a textil olcsóbb Igaz, munka van vele, mert mosni kell, de sokkal olcsóbb. Használ ég valaki ilyen pelenkát?
2011. szept. 4. 08:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hatalmas szennyezést okoz.

Az előző hozzászólásokról annyit, hogy amihez nem értenek, és soha sem próbálták, arról előbb tájékozódjanak és aztán adjanak róla másnak tanácsot.


A mosható pelenka környezetbarátabb mint az eldobható, ez tudományosan bizonyított.

" A Women’s Environmental Network 1991-es felmérése szerint az eldobható pelenkák gyártása és használata 20-szor annyi nyersanyagot, 3 és félszer több energiát és kétszer annyi vizet igényel, mint a textilpelenkák gyártása és mosása." (textilpelusvilag)


Egészségesebb a babának: [link]


Olcsóbb: [link]


Nem büdös, eddig akárki járt nálam, az észre sem vette a fürdőszobában lévő tárolót. Egyáltalán nincs szaga, hacsak ott nem felejted a koszos pelenkákat egy hétre.

Erre való az ecetes víz, amiben tárolom. És/vagy a levendula olaj. Mindkettő antibakteriális hatású, fertőtlenít és nem engedi bebüdösödni a pelenkákat. A mosáshoz is szoktam tenni.


Nekem két gyermekem van akiket mosható pelenkába csomagoltam. Ugyanazzal a pelenka készlettel. Most várom a harmadikat, és neki is jók lesznek még. Persze némelyikben a gumit ki kellett cserélnem, de ez nem volt nagy feladat.

A pluszmunka amit jelent az heti nagyjából 30-60 perc.

Én 4 évnyi mosható pelenkázás után felháborodva olvasom azokat a hsz-eket amik azzal kezdődnek, hogy én ugyan soha sem próbáltam, de ilyen meg olyan lehet. A véleményük megalapozatlan, teljes tájékozatlanságról ad tanúságot, és teljesen félrevezető.

2012. ápr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 évané válasza:

Tudom, régi már a topik, de hátha páran olvassátok.

Hát nem tudom csajok, de engem nem győztetek meg. Már csak azért sem, mert amikor egy kicsi "baleset" is történik 1-1 ruhán, már akkor órákig kell áztatnom Vanishben (főleg ha nem azonnal derül ki a baleset, pl reggel). Szaga persze nincs az áztatásnak, úgyhogy ez nem probléma. Én 60 fokon mosok sok mindent, főleg azokat, amiket makacsabb piszok ért és ugye nem hord sokáig a baba egy méretet, mégis a végére eléggé megviseltek a ruhák. Akkor hogy nézne már ki más textil évek után, pl a mosható pelus? A sima textilpelusaim (jó márka) is bolyhosodnak 5 hónap után, azokat meg pláne 60 fokon mosom, gondolom ti is a mosható pelusokat. Elhiszem én nektek, hogy jó ez így, meg bevált nektek, de nem szándékozok órákat súrolással tölteni egy héten, inkább a babára fordítom azt az időt. Elég csak belegondolnom, hogy mi van olyankor, ha kézzel is rá kell segíteni egy folt kiszedésére... És nem egy foltról lehet szó a ti esetetekben... Szóval anno én is elgondolkodtam ezen a módszeren, osztottam, szoroztam és végül úgy döntöttem, hogy vásárolom a minőségibb eldobható pelust. És nem büdös a baba, babaillata van. Aki szerint meg nincs alapból szaga a pisinek, kakinak, az menjen szaglás vizsgálatra.

Másik. Mosódió és mosószóda. Mosódió nem viszi ki a koszt és a mosószóda sem. Nekem kevernem kellett egy bio mosóporral, úgy már ért valamicskét. Mindent 60 fokon mostam, így mindennek el kellett volna olvadnia. De nem ez történt. Mikor már mindenhol ekcémás volt a fiam, rákvörös volt mindenhol, akkor sikerült csak rájönnünk, hogy a mosószódától van az egész. És napok alatt jött ki, egyik pillanatról a másikra a kis tejkiütésnek vélt pöttyökből horror lett. Még a házidoki se jött rá, hogy az nem tejkiütés... A mosószóda rengeteg ruhán bennemaradt (mieinken is) és amikor végiggörgettem a szösz és szőr szedőt a vasalt, 60 fokon mosott bodyn vagy textilpeluson, az eredmény borzalmas volt. Mindet dobtam ki a francba, keserves orvoshoz járkálás lett a vége és hónapokig tartó szenvedés a kicsinek, nekünk meg kínlódás, amiért 1. mitől van? 2. mi segítene a picin. Az orvosok kb. hazazavartak, hogy találd ki mi használ a gyerek bőrének, kísérletezz te!!! Most már túl vagyunk rajta, de nem az orvosoknak köszönhetően. Arról már nem is beszélek, hogy mennyire méllyen bele kellett nyúlni a pénztárcába ahhoz, hogy megvegyük azokat a termékeket, amik elmulasztják az ekcémát. De muszáj volt és végül használt. És persze azokról nem esik szó, amiket megvettünk de végül nem használtak. És végül sokkal drágább, hipoallergén, bababarát folyékony mosószerre váltottunk. Szóval mosódió, mosószóda? Soha többé, nem ér annyit a vacak "bioság" hogy aztán ezeregy sebet kelljen a kicsinek elviselni. Nem volt szabad pont a testén, ahol ne lett volna kiütés! És persze öblítőnek én is az ecetet használtam, azzal nem volt gond. De megérte? Nem.

2013. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!