Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használ még valaki textilpelen...

Használ még valaki textilpelenkát?

Figyelt kérdés
A legnagyobb szennyezésnek tartom a mai eldobhatós műanyag pelenkákat. Évtizedekig nem bomlik le. Tele a kuka kakis, műanyag pelenkával, holott a textil olcsóbb Igaz, munka van vele, mert mosni kell, de sokkal olcsóbb. Használ ég valaki ilyen pelenkát?
2011. szept. 4. 08:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok a buta kérdésért,tényleg érdeklődés a részemről,de én ezt nem értem(a linket is átfutottam):tehát ezt a mosható pelust pisisen, kakisan leveszitek a gyerkőcről,összegyűjtitek egy vödörbe és más ruhákkal együtt megy a mosógépbe?
2011. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem kötözködni szeretnék, de a kérdező szerintem nem a mosható pelenkára gondolt, hanem a textilpelekára, amivel anyáink minket is pelenkáztak. A kettő pedig nem ugyanaz.
2011. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

15:11!

Lehet, hogy bizarrnak tűnik, de majdnem. :D

A pisiseket általában azonnal a vödörbe teszem, nem öblítem ki előtte, de ha nagyon pisis, akkor igen.

A kakisnál: mosószappanal kicsit megdörzsölöm, kiöblítem, és megy ez is a vödörbe.

Igen, más ruhákkal együtt kerül a mosógépbe. Persze inkább csak egyszerű ruhákkal (otthoni póló, portörlő kendő stb). De ismerek olyat, aki a gyerkőc ruháival együtt mossa...


15:53!

A kérdező szerintem is a hagyományos pelenkára gondolt. De nekem az a tippem, hogy nem is igazán tudott arról, hogy van modern mosható pelenka.

A mostani pelenkák már máshogy "működnek", mint a régi textilpelusok. Szóval a használatuk, anyaguk stb. különbözik, de a kettő alapvetően ugyanaz.

2011. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

15:11 vagyok!

Nagyon köszönöm a választ,őszinte leszek egyenlőre nem győztetek meg.Igyekszem csökkenteni a környezetszennyezésünket és persze spórolunk is, de ez valahogy nekem nem fér bele.

2011. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is moshatózunk. A mi alap szettünk ennél olcsóbb volt, bár nem ezek a nagyon jó márkák, de egy éve remekül szuperálnak: 3o.ooo.- körül volt ebayről beszerezve egy 24 dbos aio (all in one), csomag 48 betéttel.
2011. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
81%

Persze hogy használnak sokan textilt. Hamar megszokod és utána már ha papírt kell adni a gyerekre, iszonyat fog esni, hogy az onnantól szemét és kidobod.

Elképedek milyen hülyeséget tudnak írni az eldobhatós pelenkát használó anyukák. Még sose próbálták. Megdöbbennének mennyire büdös a papírpelus az ecetes vízbe ázó moshatóhóz képest. Főleg a kakis, azzal gyakorlatilag ki kell rohanni a kinti kukához, addig lazán kimosom a pelust és beáztatom:)

Múltkor étteremben voltunk és férjem közölte, hogy a gyerek büdös. Akkor pisilt bele az eldobósba, és az azonnal kb 3x olyan erősen szaglik mint egy mosható (kivéve a műszálas pop-int, mert az is rothadt büdi).

2011. szept. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónak tényleg igaza van, hogy ezek az eldobhatók tényleg annyira büdösek, h ezt csak az tudja aki moshatót használ. Mert aki eldobhatót használ az megszokja, és úgy gondolja ez a pelenka szaga, pedig nem! Az a vegyszer ragasztó szaga, és egy idő után a gyerek bőre is olyan szagú lesz. 5 napot voltunk nyaralni vittem eldobhatót és büdös volt a szobában, a gyereknek is büdös szaga volt, pedig premium care volt a kis popsin.
2011. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 klixa ***** válasza:
100%

szia, nekünk is mosható pelus van. Már a terhesség alatt megtaláltam. Egyáltalán nem érdekel az, hogy a környezet, stb... Csak a kisfiam. Hogy az ő bőre mivel érintkezik.

Mi viszont nagyot csalódtunk. Amikor a moshatós van rajta, fél óránként cserélni kell, különben moshatom a rajta lévő ruciját is, meg még az ágyneműt is, vagy amin épp feküdt. Úgyhogy most felváltva használjuk, eldobhatós és moshatós.. a moshatós esetén naponta kell mosni, és bizony ha már valaki annyira környezettudatos, az is szennyezi a környezetet. A mi pelusunkhoz nem lehet mosódiót, csak enzimmentes mosószert használni, öblíteni pedig ecet+víz+teafaolaj keverékével szoktuk.

Szóval, így utólag már megbántam a moshatóst, mert 40 ezer a 18 db pelus, + külön papír hozzá amit a pelusra kell tenni, + tárolóedény, + teafaolaj a fertőtlenítéshez, és mivel átázik, és ebben a melegben a kicsi állandóan sír ha ráadom, ezért inkább kapja az eldobhatóst, az is havi + 4000.

2011. szept. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
utolsó anyuka! mennyi idős a babád? mert nálunk is sűrün kellett cserélni az első időszakban, majd fél évesen el is kellett adni a monapeleket mert a gyerek bőre tényleg nem bírta fél óránál tovább. Aztán váltottunk és azóta minden szuper.
2011. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 klixa ***** válasza:
100%

válasz az utolsó anyukának: 3 hónapos lesz a kisfiam. én nem adom el, már csak azért sem, mert tudom, hogy nekem is bosszúságot okoz. Megpróbálom visszavinni, hátha az eladó cég visszaveszi a garancia időn belül.


Kedves kérdező! A régi textilpelust is biztosan használják még sokan, főleg vidéken, azt neked kell tudnod, mennyi időd és energiád van hozzá. Vagy vannak a moshatósak is, ami annyival egyszerűbb, hogy nem kell mindent külön megvásárolni, ugyanúgy ráadod mint az eldobhatósat, annyi különbséggel, hogy ki tudod mosni.

2011. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!