Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy anyuka nem tud szoptatni / nincs teje vagy csak nagyon rövid ideig?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, de mintha mindenki más tudna szoptatni én mint tápszeres anyuka nagyon nehezen élem meg, hogy nem sikerült...5 hónapos kisfiú anyukája
2011. szept. 5. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak nézz körül, hogy hányan adnak tápszert itt az oldalon a babájuknak. Rengetegen. Vagy a környezetedre gondolsz?

Én se tudtam szoptatni, csak 5 hónapig, azt is kezdettől fogva kiegészítéssel sajnos. De nálunk ez genetika, senkinek nem sikerült a családban (pedig mindent megtettünk érte: szaporító fejés, homeós bogyó, masszírozás, egész nap rajtunk lóg a gyerek, szoptatós tea, stb. - de mellgyulladással, befelé forduló, lapos mellbimbóval, rajta vérhólyaggal nem volt egyszerű...)

2011. szept. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sajnos lehet, hogy az ember a kudarca miatt felnagyítja a dolgokat. Császárral szültem, későn indult be a tejem addigra meg már kisfiam szinte mindkét mellbimbómat lerágta. Annyira fájt, hogy fejve próbáltam biztosítani a tejet, de egyszer csak elapadt. Nagyon rossz érzés, mert én is szedtem, ittam mindent, azt olvastam vannak energikusan szopó kisbabák, no meg a körházban sem tudtak segíteni, még azt sem engedték, hogy a vérző mellbimbómra bimbóvédőt tegyek és úgy próbálkozzak...
2011. szept. 5. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is császáros voltam. Nem indult el a tejem, és én ugyan vittem magammal bimbóvédőt, de sajna nem jó méretűt, így mire tudtam magamnak venni egy normálisat, már vérhólyagot szívott rá a gyerek. Csak szívta, szívta, és semmi nem jött belőle. :( Aztán picit mintha elindult volna, de csak cseppecskék, szóval egész 5 hetes koráig így szenvedtünk, más eláztatta a hálóingjét is, nekem meg semmi, nemhogy spriccelt volna... Ne éld meg kudarcként, én már rég túl vagyok rajta. 5 hós korában kiköpte a mellem, sírt, és 24 órás nem szoptatás után is csak 30 ml-t tudtam lefejni a két mellemből, így feladtam a küzdelmet, nem volt tovább értelme. De most már lassan 2 éves, makkegészséges, gyönyörű, értelmes gyerek, nincs nagy feje, nem felfújt, stb, hiába tápszert kapott nagyobb részt.
2011. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az baj hogy nagyon sokan hamar adnak tápszert,amikor még semmi sem idokolná, ha ezhhez társul egy hülye védőnő vagy doki,a ki az állandó méregetéssel csezsteti az anyukát, meg azzal, hogy 1 kilókat kell hízni a gyereknek havonta.

meg tömjük tele a gyereket táppal/tejpéppel, hogy 4-5 hónapsan aludj át az éjszakát, holott ez irreális elvárás egy anyatejes csecsemőtől.


Itt is rengeteg "Adjak pótlást? vagy "Ezkezdjem-e 3-4 hónaposan hozzátáplálást?"érdés van kérdés van.

És sok rossz válasz is.

2011. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én se tudtam sajnos szoptatni.Nem indult be a tejem.Sokszor megkaptam már itt ezen az oldalon,mert próbálkozni kellett volna meg stb.(Most is meg fogom kapni)De ha egyszer csinálhattam bár mit is nem jött tej.A gyerekemet meg nem éheztettem,mert már kínlódás volt mikor szegény csak sírt hiába raktam cicire ha nem jött neki semmi.Engem is bántott hogy nem tudom szoptatni.De a kislányom szépen fejlődött a tápszerrel is,nem hízott el és nem is volt beteges.Lehet hogy sokak szerint én rossz anya vagyok mert tápszert adtam a gyerekemnek,de nem érdekel.Nekem az a lényeg hogy a kislányom 18 hónapos makk egészséges.
2011. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszra szerintem semmi szüksége nem volt a kérdezőnek. :)

Nyugodj meg! Nekem 3 hónapos a picike, de sajnos csak pótlással megy az etetés. Miután igyekeztem mindent megtenni, és nem lett több, úgy döntöttem így marad. Rossz érzés volt, annak ellenére, hogy valamennyit mégis tud szopizni. Ám mikor sorba hallottam, hogy a környezetemben élő kismamák több mint fele még 3 hónapig sem tudott, akkor nekem sem volt már olyan rossz anya érzésem. Igaza van az előttem szólónak, csak azért nem fogom kínozni a babám, hogy szívjad csak cukorka, úgyse jön semmi, mert a sok "ősanya" típus ezt diktálja. Mellesleg sokat is feszengtem rajta, így ha tovább erőltettem volna a csak szopit, lehet, hogy a maradék is elapadt volna. Teszek rá, hogy mit írnak itt az ősanyák. :) Sajnos ha fejre állok, akkor sem fog csobogni...ez van.

2011. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

utolsóm előtti

nem vagyomk ősanya, csak tanulbva z első gyreknél elkövette hibákbó, senkire senm hallgtava, nem méregetve szoptatok

nem érdekelt, hogy a gyrek max fél kilót hízottt, nem érdekelt, hogy nem aludt éjjel..szóval ilyenek.

A kérdezőnél az is volt a gond, hogy senki nem ajánlotta enik a bímbóvédőt, pedig egy jó védőnőnek erre is oda kellen figyelnie.


Amúgy, bocs jha megbántottam valaki azzl, hogy tudtam szoptatni, nem tudta, hogy ez valami önsajnálat típusú kérdés akart lenni:-(((

2011. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem sima szülésem volt semmi komplikáció. Ittam teát, homeopátia, masszirozás.. minden amit kell.. de a gyerek az istenért nem akarta rendesen cicizni.. kihivtam védőnőt,dr. hogy biztos én vagyok a béna.. ők is megnyugtattak, hogy jól csinálom csak biztos kevés a tej.. elkezdtük hozzá táplálni.. én olyannyira kivoltam idegileg(valoszinüleg most igy vissza gondolva kis depresszió a kudarctól) erre jött az ANYÓS, ÉS PÁROM TESTVÉRE 30 ÉVES KÉT GYEREKES HÖLGY.. ÉS KÖZÖLTE FENNHANGON.. MILYEN ANYA VAGY TE.. MÉG A KUTYA IS TUDJA SZOPTATNI A KÖLYKÉT.... innentől teljes összeomlás ideg és egyéb.. párom beolvasott neki, hogy ilyen paraszt.. reakció.. egy időben szültem az ő barátnőjével akivel párom járt egy ideig.. de szakítottak még előttem.. reakciója a testvérének.. ha X-el maradtál volna ő anya.. nem ilyen szutyok, ő neki annyi teje van, hogy dobják ki.. a poén az egészben.. a gyógyszertárban, találkoztam --x-el aki éppen tápszert vett mert neki egyáltalán nem volt teje.. bár párom testvérének hála még az a kicsi is elapadt. azóta sem bocsájtottam meg a viselkedést az elhangzottakat, és biztos hogy nem is fogom.
2011. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló!!

Ha 5hónapig szoptattál- akkor az szuper! NÁlunk van a családban nőágon ilyen geteikai jellemző- hogy nem tudunk szoptatni- de ezt úgy értsd, hogy mindkét fiam születésétől tápszeres, tesómé is, sőt mi is azon nőttünk fel, mert anyu sem tudott minket szoptatni, anyu nővére sem a lányait, és a lányik sem a gyerekeiket.... Nem 5hónapig, 5napig sem. Sajnos. Úgyhogy ti még szerencsések vagytok! :)


ÉS le lehet szólni- de bármit próbáltam, semmitől sem indult be a tejem. A védőnő a kórházban azt mondta, hogy olyan laza szerkezetű a mellem- szerinte alig lehet benne tejtermelő mirigy!! A kisebbik fiamnál csepegett pár cseppecske 2hétig- de azon éhenhalt volna- ha nem adok neki tápit.


Kedves Kérdező- te is nyugodj meg- és biztos le leszek pontozva- de a tápszerektől sem kell félni! egyátalán nem lesz tőle dagadt a gyerek, szerintem semmi köze hozzá, hogy átalussza ez az éjszakát vagy sem pár hetesen-hónaposan. Nekem egyik gyerekem sem volt hasfájó sem a tápszertől!! Se szorulás, se semmi az égvilágon. Teljesen kigyensúlyozott, nyugodt babák voltak.


Én már mikor szültem,úgy voltam a szoptatás kérdésével, hogy hátha én leszek a kakukktojás a családban- az jó lenne. De ha nem leszek- akkor sincs gáz. Próbálkoztam a csodaszerekkel, és állandóan mellre raktam a gyereket egy hónapig - utána befejeztem. Nem éltem meg kudarcként, nem éreztem rosszul magam tőle- ettől én még ugyanolyan jó anya vagyok, mint bárki más.

Te is az vagy, hidd el!

2011. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Én teljesen igazat adok neked,én ugyanígy voltam.

2011. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!