Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi agresszív...

Miért van ennyi agresszív gyerek mostanában? Nap mint nap találkozok ilyen gyerekekkel és nem 4,5 évesekről, hanem 15 20 hónaposokról beszélek.

Figyelt kérdés
Szabályosan gonoszok ezek a kis csöppségek, és borzalom agresszívak, harapják a másikat, lökdösődnek, verekszenek. A barátnőm kislányának véresre harapta egy kisfiú az arcát és nem volt még 2 éves sem, és mindezt azért mert a kislány apukája rászólt a kisfiúra hogy ne lökdösse a kislányát, ja és ez volt a 4. gyerek aki ezt a kis édes kis csajt bántotta csak abban a fél órában. De azt szokták mondani, hogy nincs rossz gyerek csak nulla szülő. Mondjuk én tuti elbeszélgettem volna a szülőkkel... Sok a csonka család, vagy elfoglalt apuka? Mi az ok? Miért hülyék a gyerekek?
2011. szept. 5. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem hülyék a gyerekek csak még most tanulják mik a határok. régen is ilyenek voltak csak nem jártál a játszótérre.

ennyi idősen normális sajnos, persze ilyenkor kell a szülőnek ott lennie és megakadályozni, hogy más gyereknek baja legyen.


a nagy gyerekek 4-5-6 évesek ha agresszívok ott már tényleg a szülő a felelős, nem is a csonka család, vagy apuka hiánya inkább a sok verés amit szerencsétlen kap :(

2011. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Mert sok felnőtt úgy áll hozzájuk, ahogy te is:-((

Soha nem gyerek tehet róla, főleg nem egy 2-3-4 éves, hanem szülő, környezete.

Sok az elutsító, feszültséget keltő óvónő, tanító, sajnos.

Az iylen viselkedés általában válsza valamire.


Egyébként egy gyereknek valamiylen szintem tudnia kell megvédeni magát, mi lesz vele később a való életben, ahol farkastörvéynek uralkodnak.

2011. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy 2 és fél éves kislányom, akinek a fejében meg nem fordulna bántani egy másik gyereket. Szerintem nem az én hozzáállásommal van a baj, hanem ahogy írtam is a NULLA szülőkel akik nem szólnak rá a gyerekeikre ha rosszak. És ha kemény is a dolog a hülye gyerekből hülye felnőtt lesz és magától nem fogja megtanulni hogy nem szabad a másikat véresre harapni. És később is azt fogja gondolni hogy mindent szabad. A törvényeket mi írjuk basszus nem a farkasok és a gyerekeinket is mi és nem a vadon neveli.
2011. szept. 5. 13:29
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert a gyerek nem tudja mit szabad és mit nem , viszont manapság nagy divat a nem szabad rácsapni a gyerekre nem szabad rákiabálni ,hagyni kell mindent rá nevelési elv .És egy ilyen kisgyerek semmit nem ért a szépen elmagyarázott hegyi beszédekből csak vigyorog rajta ,mert addig is vele foglalkoznak, aztán megint megharapja a Katikát a homokozóban mert az viccesen sikít olyankor. Ennyi.
2011. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ennyire fehér vagy fekete. Igen, ott van a szülő felelőssége is, hogy mire/hogyan tanítja a gyerekét. Ha bántó a viselkedése, igenis rá kellene szólni a játszótéren, hogy nem szabad, ne csinálja, mert ha nem neveli senki, akkor azt hiszi a gyerek, hogy amit csinál, az rendben van. Más részről ott van az életkori sajátosság, hogy "ami az enyém, az az enyém és megvédem", nem tudsz mit csinálni, ezen minden gyerek átesik. Az egy dolog, hogy lehet szólni, hogy hagyja, hogy más gyerek is játsszon a dolgaival stb. (és nem biztos, hogy ettől még hagyni fogja., de ez ilyenkor normális reakció). Harmadrészről pedig ott a többi gyerek. Ellesik egymástól a "rosszaságot".

És biztos van még egy-két tényező.

Én nem akarom védeni a szülőt, csak szerintem a szülő felelősségén felül vannak még tényezők, amik ilyen viselkedéshez vezetnek.

Az én gyerekem 13 hónapos, ha valami nem tetszik neki, akkor már ő is harapással, karmolással, hisztivel jelzi a nemtetszését. Mi igyekszünk tanítani neki, hogy ezt nem szabad és ne így reagáljon, de most épp ez van, majd változik.

2011. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiamat az első héten egy másik gyerek megharapta a bölcsiben, az arcán. De tök fölösleges lett volna nekiállni balhézni, most mit csináljak, mondjam a szülőnek, hogy ejnye-bejnye, mit csinált az ő kétéves gyereke az enyémmel? Ilyen korban ez még nem a szülő hibája. A fiam meg mostanra megtanulta megvédeni magát.
2011. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

2.

nekem is 2,5 éves a lányom, ő kifejezi határozottan véleményét ls a nemtetszését

A fiam sem volt egy anyámasszonykatonája soha, sőt..

talán mert iylen a vérmérsékletünk, nekünk szülőknek is.

2011. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

az élet egy rohadt kegyetelen dolog, harc atúlélésért ha nem állsz ki magadárt eltaposnak,csak magadra számíthtsz, legfőképpen a bajban


ez van, az gy modern kori vadon


amúyg alamuszi nyuszi nagyot ugrik


van amost 5-esfimanak egy olyan sarokba uülteted, beszövi pók típusú osztáytársa, majd leestünk a székrő tavaly a szülőin,a mikro az nayj mondta, hogy gyerek azt mondta az apjáról, hogy "Az apa egy idomítható állat"


No comment.

2011. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzátennék ehhez az "én gyerekem soha nem tesz és tenne ilyet, mert jól nevelem stb." dologhoz, hogy ugyanezzel szembesültünk,amikor a keresztlányom elérte a 2 éves kort. Vittük a játszóra mindig.

Szülei tényleg jól nevelik a mai napig (már 7 éves),akkor is ügyeltek rá,hogy ne keveredjen konflikutsba, igazi illedelmes kislány volt. Aztán egyszer csak azt vettük észre a játszón,hogy se szó se beszéd fellök egy másik kislányt. Csak néztünk nagyokat. Mert ő addig még akkor sem ütött vissza,ha őt bántották. Persze az anyukája egyből odaszaladt, felsegítette a másik kislányt, bocsánatot kért, a keresztlányomnak meg rácsapott a fenekére.

Hazafelé kérdeztük,hogy miért csinálta. Mondta,hogy a kislány előtt 10 perccel meghúzta a haját és már nem először fordult elő, csak mivel az én keresztlányom ilyenkor nem csinált hisztit,hanem simán arrébb ment, nem vettük észre. Nála meg betelt a pohár.

Utána még nagy ritkán előfordult hasonló, de tényleg ritkán. Pedig,ha valaki jól neveli a gyerekét, az a barátnőm. Soha nem engedte az agressziót, még játékban sem. A legelső dolog,amit a gyerek megtanult a "kéjemszépen" volt! És lám, mégis előfordult.

Szóval nem mindig kell a szülőket feltétlenül hibáztatni, és kihúzni magunkat,hogy az én gyerekem sose, mert bizony történhetnek meglepő dolgok. Ezzel nem azt mondom,hogy nincs rossz szülő. Dehogy is nem! A másik barátnőmnek pl. nekem kellett szólni,hogy állítsa már le a fiát, mert negyedszerre löki le a csúszdáról a gyerekeket. Ő meg csak mosolygott, hogy jaj, hát olyan kis cuki!

2011. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jó meglátása volt a gyereknek:D
2011. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!