Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ennyi agresszív...

Miért van ennyi agresszív gyerek mostanában? Nap mint nap találkozok ilyen gyerekekkel és nem 4,5 évesekről, hanem 15 20 hónaposokról beszélek.

Figyelt kérdés
Szabályosan gonoszok ezek a kis csöppségek, és borzalom agresszívak, harapják a másikat, lökdösődnek, verekszenek. A barátnőm kislányának véresre harapta egy kisfiú az arcát és nem volt még 2 éves sem, és mindezt azért mert a kislány apukája rászólt a kisfiúra hogy ne lökdösse a kislányát, ja és ez volt a 4. gyerek aki ezt a kis édes kis csajt bántotta csak abban a fél órában. De azt szokták mondani, hogy nincs rossz gyerek csak nulla szülő. Mondjuk én tuti elbeszélgettem volna a szülőkkel... Sok a csonka család, vagy elfoglalt apuka? Mi az ok? Miért hülyék a gyerekek?
2011. szept. 5. 13:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom hogy nem fog előfordulni az én lányommal, hogy rácsap, meglök valakit, sőt biztos hogy lesz ilyen. Én nem vagyok tökéletes anya, DE arra megtanítom, hogy a mások testi épségére és tulajdonára és persze a magáéra is vigyázni kell.

Azt is aláírom, hogy ez egy kegyetlen világ meg ki kell állni meg stb, de azért álljunk meg embernek kell maradnunk és embernek kell nevelni a gyerekünket is. Nem már kiskorától azt belenevelni, hogy csat TE vagy, Neked mindent lehet mert Te az ÉN gyerekem vagy.

2011. szept. 5. 14:09
 12/18 anonim ***** válasza:
Ilyen korban meg a gyerekek is tanuljak az erzeseiket. Nem tudnak mit kezdeni vele, nem tudjak oket kifejezni. Ezert van a hiszti korszak is, felboszankodnak valamine es nem tudjak meg visszatartani amit ereznek nem tudjak kifejezni "normalisan" igy cspkodnak, sirnak, dobaljak magukat at foldhoz stb... Pl en ismerek olyan babat aki szeretetbol harap. Egyszeruen meg beremeg amikor meglatja az apukajat es beleharap. :) Most van leszokoba. Van olyan baba akit olbeveszel es annyira jo neki, annyira izgatott lesz hogy elkezd csapkodni a kezevel. Parszor jol pofanut. :)) Meg kell nekik is tanulni, hogyan kell szeretni es hogyan kell kontrolallni az erzeseiket.
2011. szept. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert sajnos ebben az országban a lakosság 80%-a tulok! Mert amíg én vagy Te azt mondjuk a gyereknek, hogy álljon szépen sorba a csúszdánál és várja ki a sorát, vagy ha a másik gyerek játékával szeretne játszani, akkor kérje el szépen, sőt adja oda az ő játékát is ha kérik tőle, addig egy rakás anyukát semmi nem érdekli, elnézik simán, hogy a gyerekeik lökdösik a többieket a mászókáról, hogy a hajukba, szemükbe szórják a homokot, stb. Sajnos nekem is úgy tűnik, hogy ők vannak többségben és nem biztos, hogy jó ha "normálisan" nevelem a gyerekemet, mert ezek a kis ösztönlények, akikre soha nem szóltak, akik mindig azt csinálták, ami éppen jól esett nekik, azok a közösségben majd eltapossák a normális gyerekeket.
2011. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért mert a szüleik is ilyenek, azt hiszik csak ők, meg az ő gyerekük van a világon, és a mai gyerekekre nem szabad rászólni, mert sérült lesz a lelkük... Nem azért, de érdekes, hogy az én családomban levő egyik gyereknek sem jutott eszébe ilyen és nem is jut, pedig vannak kicsik. Ahogy nekem sem jutott soha eszembe, mert ha mégis megkísérlik akkor rájuk van szólva... Majd akkor sírni fognak ha agresszív idióta felnőtt lesz belőlük, és mindenki utálni fogja őket.
2011. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Nézik a sok idióta (mesének nem nevezhető) mesét, amiben csak verekednek, lövik egymást, ordítanak, sikítanak...

Ezt látja, ezt követi.

Ebben leginkább a szülő a hibás. Nem foglalkozik vele, hogy mit néz a gyerek. A lényeg, hogy ül a TV előtt, nincs vele gond.

A másik pedig a nevelés. Igenis a szülő nevelje, tanítsa, formálja a gyereket!!! Ez nem az óvoda, iskola dolga, hanem a szülőé (lenne)!

Manapság egyre több szülő nem foglalkozik (eleget) a gyerekkel. Ez lehet akár a sok munka miatt vagy csak kényelemből. (Akinek nem inge...)

Mindenesetre osztom a véleményed, kedves kérdező!

"Hülye" gyerekből "hülye" felnőtt is lesz! (sajnos)

2011. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem lévő válaszolóval!
2011. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom.... a kisfiam sose nezett idiota meset! Megis harapott! Hol oromeben hol banataban. Azt mondtak, ha 3 eves kor utan is harap, az lesz a gond. Ez még nem. Es megneztem a spock konyvben es valoban.... de 2 es fel evesen elhagyta ezt a szokasat! Bolcsibe csak azt harapta meg, aki elakart venni tole jatekot. Nekem oromeben mindig a vallamba harapott.
2014. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert anyuci azt gondolja, hogy ha ütyülipütyüli ejnyebejnyénél jobban rászól a picikéjére, akkor az lelkibeteg lesz. Rá kell nézni a mai gyerekekre, milyen neveletlenek. Én már félek a 16 hónapos kislányomat játszótérre vinni. Őt is féltem, meg azt is, ha még egyszer egy kis roha...dék a szemébe vág homokot vagy bottal fenyegeti, hogy kitépem a mo...csok karját tőből. Szánalomnak érzem magam, amiért eddig hagytam, hogy a kislányomat a jelenlétemben fenyegesse egy ilyen kis sza...rzsák. És ilyen szánalmas az összes szülő, aki nem védi meg a gyerekét!
2015. aug. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!