Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikaja, vagy saját főzés?...

Bébikaja, vagy saját főzés? Kinek mi vált be, és melyiket ajánlja, és miért?

Figyelt kérdés
9-10 hónaposotoknak valamilyen tej terméket adtok? (túró, túrórudi, joghurt-ha igen, milyet, vaj, margarin)
2011. szept. 5. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Bébikaját csak akkor adtam,ha utaztunk valahova,vagy nem volt időm főzni. 9-10 hónaposan már mindent evett,amit mi. Tejet is már 4-5 hónaposan kapott.Most 2 éves,egészséges gyerek.
2011. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt ajánlom.

Egyes bébikajákat nem tudok vagy nem merek elkészíteni, így azt bébiételben kapja (pl. halas dolgok). Sok dolgot viszont otthon is szívesen megcsinálok, egyszerre sokat és lefagyasztom. Napi szintem sem kedvem, sem energiám nem lenne pepecselni egy-egy kis adag étellel.

Lányom 11 hónapos, ő a tejtermékek közül trappista sajtot, sima natúr túrót, natúr joghurtot és kefírt evett eddig.

2011. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a vegyes étkeztetést ajánlom, mert akkor mind2 ízvilágot megszokja, és nem lesz gond, ha valamiért nem tudsz házi kaját adni, megeszi az üvegeset is. Mert sokszor gond, hogy csak az egyiket vagy csak a másikat hajlandó megenni egy gyerek :)

Nálunk ez bevált :)

3 gyerekes anyuka


Ja, és túrót adhatsz már. Natúr joghurtot is. Ízesítheted majd házilag :)

Azért ne rudival kezdj :)

2011. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ja, igen és sok dolgot már eszik ami ételeinkből is.
2011. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi bébikajával kezdtünk, és nem tudom leszoktatni róla. :( 18 hónapos. A másodiknál már nem követem el ezt a hibát. tejtermékek közül én ilyenkor még csak babajoghurtokat (Nestlé, hipp, stb..) adtam, vagy Natúr joghurtot gyümölcspéppel.
2011. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos ikreim vannak.

Az elején (4-5 hónaposan) csak vettem a bébikajákat, aztán anyagilag nem bírtam tovább, és elkezdtem főzni nekik. Sokat csinálok és fagyasztom.

De például zöldborsófőzeléket megveszem, mert azt nem tudok nekik csinálni (mármint borsót passzírozni, ne tudom, hogy kell), de nem baj, mert jó, ha mind a két ízvilágot szeretik.


Az enyémek már ettek tejbegrízt fél tej-fél víz felállással megcsinálva, joghurtot is, sajtot is, nincs semmi bajuk.

2011. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-9 hótól főztem

9-12 bébékaján élt mert nem volt konyhám

1 év után azt eszi, amit mi (vagy a miénkből kiveszek főzés közben), ha nem tudok neki belőle adni, akkor bébiétel.


egyértelműen a saját a legjobb, de ha nem megoldható nap mint nap, akkor megoldás a bébiétel.


én 10 hótól adtam sajtot, natúr joghurtot, túrót, csak 1-1 kanállal. (joghurtot, túrót gyümölccsel, sajtot kenyérrel)

2011. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak,és mind2 fajta kajához szoktattam a babáimat. Most már csak olyat veszek meg,(hippet,univert és babylove-ot)amit én nem csinálok meg otthon vagy nem ehetnék meg,ha nem üveges előkészített kaja lenne. pl.: zöldborsó,sütőtök,sárgabarack,epres dolgok,ill. még a körtét szoktam üvegesbe megvenni. Minden mást itthon főzök.

Így költségkímélőbb is.

2011. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2011. szept. 5. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!