Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik kerül kevesebbe?...

Melyik kerül kevesebbe? Otthoni főzés vagy az üveges?

Figyelt kérdés
Őszintén válaszoljatok és főként azok akiknek villanytűzhelye van:Köszi előre is!
2011. aug. 25. 11:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
még villanytűzhellyel is az otthoni kerül kevesebbe, főleg az elején, amikor még csak néhány kanálnyival eszik az üvegből
2011. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az otthoni, mert amit magatoknak főzöl,abból előre kiveszed a baba adagját és aztán fűszerezel, ízesítesz erősebben. Persze egy két üveg bébiétel nálam is volt itthon, vésztartaléknak.
2011. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekünk gáztűzhely van, és még csak kezdjük a dolgokat, gyümikkel, amihez alapvetően nem nagyon kell főzni. Nem sokára kóstol majd krumplit, amihez már kell, de mindenképpen olcsóbb az otthoni, ez tuti. Ez mindenféle kajára él, ha belegondolsz hiába használod a tűzhelyet olcsóbb megcsinálni otthon a bolognait, mint rendelni egy étteremből, még akkor is, ha utána mosogatni is kell és vizet is használsz el hozzá. :)
2011. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már 9 hónapos lesz és eddig vegyesen kapott itthonit és boltit is viszont elgondolkodtam azon, hogy ezeket a húsos zöldséges főzelékeket amik a boltban 250ft-ba kerülnek vajon itthon elkészítve mennyiből van meg.Albérletben lakunk és egy nem épp mai darab villanytűzhely van.
2011. aug. 25. 11:54
 5/20 anonim ***** válasza:

Sorstárs!

Nekem villanytűzhelyem van, nyáron csak 3-4 naponta főzök magunkra is, ha nem ezt tenném, valószínűleg a gyedemet a villanyra fizetnénk.

Ha olyat főzök, amiből ehet a lányom is akkor azt kap, de ez egyrészt ritka, másrészt 2-3 napig nem adom neki ugyanazt.

Én a helyben lévő 3 Dm-et és 2 Rossmannt szoktam végigfutni, hátha találok akciós, közeli lejáratú kaját.

Pl múltkor 92 ft-ért vettem Hipp jó éjt papit, másnap meg 150 ft-ért Hipp főzelékeket, 2 félét is.

Valamelyik nap a Tescoban kellett vennem Univer 269-ért meg 275-ért na de ez nagyon ritka.

Zömében üvegeset eszik a lányom amiatt is, mert olyqanokat is adni akarok neki, amiket mi pl nem eszünk.Pl olyan főzelékeHa akciós, vagy féláron van akkor a gyümölcspürét is inkább poharasban veszem és nem turmixolgatok.Az enyém úgy 1 nap altt megbarnul, akkor meg már nem szívesen eszi.

És arról nem is beszélve, hogy amit elfőzőcskézek idő, inkább a lányomra fordítom és tanulunk valamit.8 hónapos lesz és pápázik, most szeretném tapsizni tanítani :)

2011. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A te babád már nagyobbacska, könnyebb neki főzni. Már ki tudsz venni a ti ételetekből, levesből zöldséget, husit stb.

Sok ismerős anyuka készít egyszerre nagyobb adagot, és fagyaszt.

2011. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha főzök a lányomnak, akkor én is nagy adagot csinálok és lefagyasztom, mert naponta nincs kedvem pepecselni, újra és újra bekapcsolni a tűzhelyet, mosogatni stb. Úgyhogy így szerintem gazdaságos.

De bébiételben veszek neki olyat, amit itthon nem tudok, vagy csak nem merek megcsinálni. A bébiételek nem olcsók, de ma már az áram, gáz, víz sem sajnos.

2011. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Villanytűzhelyem van és mindennel együtt nekem az üveges az olcsóbb. A Rossmanban átlag 200 ft-ért veszem a kajáját, amit nem tudnék 200 forintból otthoni főzéssel kihozni. A mosogatást főzés után is nyugodtan bele lehet számolni. Nagyon könnyen rámondják az emberek, hogy az otthoni az olcsóbb, de kérdem én miért olyan biztosak ebben? Csak akkor olcsóbb ha az egész családnak főzöl, de én nem főzök mindennap ( a férjem a munkahelyén eszik, én, én pedig sokszor csak egy szendvicset "vágok be")és ha a gyereknek külön főznék aligha oldanám meg 150-200 forintból a húsos kaját!
2011. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát én is úgy gondolom, hogy az üveges sokkal olcsóbb.A Rossmanban olcsóbb az üveges mint a DM-ben?
2011. aug. 25. 13:49
 10/20 xStefix ***** válasza:
Az otthoni ellenőrzöttebb összetevőkből van, ha ez is egy szempont esetleg.
2011. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!