Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A főzés veszi el a legtöbb...

A főzés veszi el a legtöbb időt? Vagy neketek mi okoz gondot a háztartás vezetésében?

Figyelt kérdés

A férjem minden nap itthon eszik du. meleg ételt. Most 22 hós a kisfiam, és egyszerűen nem tudok mellette csinálni semmit annyira igényli a foglalkozást.

Persze az ebédet apukának elő kell állítani! :)

Heti 2x főzök (próbálok) a többi napokon vagy veszek egy kifőzdében vagy melegítjük a házikosztot.


Ti hogy oldjátok meg az otthoni főzést??? Mert nekem ez valahogy nem megy!


2011. ápr. 14. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi együtt főzünk, takarítunk. Én is főzök mindennap. Mindég így volt. Míg pici volt vittem a hordozóba a konyhába, aztán játszott a műanyag kotlikkal amíg én főztem. Most már 2 éves, kb. 1,5 éves korától vagy játszik a szobában vagy kijön hozzám. Nagyon szépen elvan egyedül is, picinek is ilyen volt.
2011. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem tudom,soha nem volt gond. A főzés hamar megvan, általában nem kell állni mellette, csak a megpucolás hosszabb idő. addig meg leraktam a kicsiket a járókába. ott eljátszottak. takarításnál is.

meg kell tanulniuk elfoglalni saját magukat, nem jó, ha mindíg kész "menetrendet" kapnak játékból.

az agyuk működésére szükségük van rá, hogy ők gondolják ki mit csinálnak. Főleg 22 hónaposan.

2011. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én esténként főzök két napra. Napközben maximum egy gyors levest kell összedobnom vagy valami köretet. 2 éves a kisfiam. Ezen kívül napközben így is van, hogy együtt porszívózunk, pakolászunk, mosunk, ruhát teregetünk. Vasalni is akkor tudok, amikor ő alszik.
2011. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is csak max. 2-3x főzök hetente, de így is soknak érzem a ráfordított időt (előkészítés, főzés, összepakolás), biztos nem főznék naponta, annyi féle kaját nem is tudok :)

Nálunk az egész napos pakolással megy el a legtöbb idő, ami ráadásul szinte tök felesleges :( Pl. reggel megcsinálom az ágyakat, de a gyerekek összetúrják. Tökre örülök annak, hogy mindenhol feltalálják magukat és bármiből képesek játékot csinálni, de nekem ezzel kb. 10 percnyi munkám vész kárba...


Amúgy én is úgy szoktam főzni, hogy közben a lábam alatt pakol a kisfiam. Esetleg bekapcsolom neki a Jim-jam-et, azon délelőtt tök aranyos, kifejezetten kicsiknek való mesék mennek reklám nélkül.

2011. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem se megy...de nem hiszem,hogy ettől én rosszabb lennék,mint más.

Teljesen beleizzadok,mire mindet előkészítek,és betolom a sütőbe :-)

...de szerencsés vagyok,mert a férjem rugalmas,vagy este főzök,és ő addig babázik,vagy mikor jön ebédelni,akkor hoz ételhordóba menüt valamelyik étteremből,vagy hétvégén több mindent főzök.

Elismerem,hogy nem vagyok tökéletes,de ezen már túl léptem,és inkább kiélvezem minden percét,amit a kisfiammal tölthetek,mert ezek az idők nem jönnek vissza.

2011. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is a főzés jelenti a legnagyobb gondot. Az én férjem is itthon ebédel. Sokszor már dél-1 körül bejön éhesen, amikor még sehol semmi. A lányom 1 körül alszik el, és csak akkor tudok hozzákezdeni a főzéshez. Sajnos majdnem minden nap kell főzzek, mert egyszerűen nem tudok 2-3 adagnál nagyobb mennyiséget főzni, ehhez szoktam hozzá. Ha mégis marad az ebédből, akkor kezdek örülni hogy holnap nem kell főzni, de a férjem a végén mindig megeszi vacsorára. Ráadásul a lányom válogatós, és emellett tejérzékeny, ezért neki mindig külön kell főzzek. Néha úgy érzem magam, mint egy konyhalány.

Külföldön lakunk, és sajnos itt nincs ételfutár, nincsenek ilyen kifőzdék, főzelékfalók mint otthon. Ezt nagyon sajnálom. Rengeteg étterem van, de ott biztos kinéznének egy rohangáló malackodó kisgyerekkel, meg persze drága is. Pedig míg nem volt gyerek addig sokszor jártunk, azért hogy ne kelljen mindig főznöm.

2011. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
.
2011. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem a párom 3-ig dolgozik,12-13 óra körül találkozunk egy ebédlőben,ott megebédelünk,a 7 hós lányunk akkor általában alszik vagy csendben elvan a kocsijában.

Főzni nagyon nem is tudok,csak nagyon alap ételeket,a babának is inkább üveges bébiételt adok,mert ha azt enné,amit én főzök,háááát...nem hiszem,hogy ízlene neki.

A takarítást a baba első hónapjában a takarítónő végezte el(császáros voltam),de utána én is megpróbáltam,de a lányom nyöszörgött,ha otthagytam a szobájában.Szóval így most heti 2-3 alkalommal jár a takarítónő,amikor meg nem jön,akkor gyorsan feltörlök,amíg alszik a baba.


Én úgy vagyok vele,hogy inkább a babóval töltöm azt az időt,amit a konyhában/takarítással töltenék.

2011. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igaz nekem még kisebb a babám, és lehet mellette midnent csinálni, de én is csak 2-3 naponta rendezek nagy főzést, meg ha apa itthon van... amúgy én midnen nap főzök, legalább magamnak, meg a gyereknek. most még eljátszik közben, v sétálgat... később nemtom mi lesz.
2011. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is a főzés okozza a legnagyobb gondot, de már rájöttem, azért is, mert UTÁLOK főzni :(

Inkább kivasalok 5 adag ruhát, inkább felmosok 3-szor egymás után, csak főznöm ne kéne...

2 gyerekem van, egy pici meg egy kicsi.

Időmből még talán kitelne, hogy főzök, de mivel nem szeretek, csak szuttyogok vele, bénázok, rossz lesz, aztán szomorkodok, meg minden bajom van.

Én mire egy tésztát kifőzök, leizzadok, és még össze is ragad, aztán csak tiszta ideg vagyok.

Mostanában rendelni szoktam, vagy étteremből hozzuk haza a napi menüt. Férjem kap kajajegyet, így ez ebből meg van oldva.

Hetente 1-2 alkalommal főzök csak, de néha azt is soknak érzem.

Végül is ezzel most nem segítettem neked, csak leírtam, hogy tudd, nem vagy egyedül.

2011. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!