Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha úgy érzem nem...

Mi van akkor ha úgy érzem nem jó nevet adtunk a fiunknak? 3 hetes és egyszerűen nem jön a számra a neve, szörnyű érzés.

Figyelt kérdés
Amúgy is nagyon nehezen találtunk nevet neki, de egyszerűen még mindig babának meg kisbabának, bébikének stb hívom annyira nem tudom a nevén szólítani. Járt már így valaki? Majd megszokom?
2011. szept. 5. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Hát mostmár nem nagyon tudzs mit tenni, majd idővel megszokod. Talán annyira különleges neve van a babának?
2011. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem baj, még csak most született:-)

Idővel meg fogjátok szokni! Ha már hallgatni fog a nevére, akkor meg már nem lesz kérdés, ne aggódj:-)

2011. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
En is igy voltam. Nem azert mert ugy ereztem hogy nem jo nevet adtam, hanem csak nem tudtam a neven hivni. Tobb mint egy honapig voltam igy.
2011. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom 2 hónapos korig (de lehet, hogy csak egy) ingyenesen meg lehet változtatni a gyermek nevét. Nem túl ismert jogszabály, hogy ne rohangáljon mindenki kedve szerint nevet változtatgatni, de van rá lehetőség.

Viszont ha eleve nem tudtok jobb nevet ennél és csupán annyi a baj, hogy nem áll a szádra... Hát majd megszokod. Sokan hívják a babájukat az első hetekben kisbabának.

2011. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Remélem. Nem, semmi extra de úgy érzem mintha nem ő lenne (de mondjuk másik nevet se tudnék, szóval nem arról van szó hogy egy másik nevet jobban el tudnék képzelni neki).

Csak olyan rossz érzés mintha valamit elrontottam volna :(

2011. szept. 5. 16:05
 6/20 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló az érzés. Nekem lányom van, de én nem tudnám más néven sem szólítani. Én babának hívom, majd csak kialakul. Amúgy szerintem szép neve van, de még sem jön a számra a neve.
2011. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem csak furcsa, hogy mostmár kézzelfoghatóan itt van ez a kis baba, meg kell szoknod, hogy saját kis egyéniség, akit a nevén szólítasz.

Nekem 9 hetes és sokszor én is babunak hívom, meg kis picurkámnak.

2011. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

idővel megszokjátok. főleg, ha nincs is jobb ötleted, akkor nem sok mindnet tehetsz.

csak kíváncsiságból: mi a neve?

2011. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én sem szólítom gyakran a nevén a lányomat. Legtöbbször kicsikém, kislányom, kisasszony. Szerintem még ráérek azzal, hogy a nevén nevezzem.
2011. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

4 hónapos a lányom és most kezd a számra állni a neve,ha róla beszélek pl.,eddig én is babának,kicsikémnek,gyerkőcnek,stb. hívtam.

De ez tök meglepő,hogy ennyi mindenki érez így,először én is azt hittem,hogy "rossz" nevet választottunk,pedig nekünk szinte elsőre ez jött be...

2011. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!