Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadáskor a nagymama...

Örökbefogadáskor a nagymama mindent elkövetett, hogy lebeszéljen róla bennünket, aztán amint nőtt a kis tündérke egyszerűen nem tud betelni vele annyira imádja, lenne benned rossz érzés a kezdetek miatt?

Figyelt kérdés

Azt mondta,hogy nem vagyunk mi normálisak,miért nem élünk inkább magunknak,utazgassunk,élvezzük az életet,ha már a sok lombik nem sikerült a gyermek.

Mikor már nálunk volt újszülött kislányunk akkoris idegenkedett jóideig,még az "egy hónapos kötelező gondozási idő" (formalitás,utánna lehet csak névre venni a picit,de már ott van a családdal)alatt is célozgatott.

Nem értette,hogy ha örökbefogadott babáról van szó és nem szültem,akkor hogyan lehet,hogy annyi időt elvett a napomból a vele való foglalkozás,teendők,valahogy úgy képzelhette,hogy csupán megörzésre van nálam és hogyan gondozhatom,szeretgethetem ennyire.Szóvá tette,hogy akkoriban nem volt toppon a háztartásom úgy,mint előtte.

Manapság viszont agyon ajnározza,büszke rá,mindenhol róla beszél...viszont nehezen tudom elfelejteni,hogy kezdetben ha rajta múlott volna akkor nem lenne a gyermekünk most velünk.


2011. okt. 13. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Apukám is le akart beszélni a kislányomról, most meg már olvad az unokáért... Nekem furcsa, nem nézem jó szemmel, bennem maradt a tüske :/
2011. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg örülj neki, hogy minden jóra fordult. Felesleges a múlton rágódni. Meg lehet érteni anyósodat (gondolom, róla van szó, de mindegy is) is, ez egy nagyon idegen helyzet és nemcsak a szülőknek kihívás, hogy nem vérszerinti baba érkezik a családba. Ezt fel kellett dolgozni, és ő, mint nagyszülő, ezt nehezebben vette, mint ti, akik alig vártátok, hogy szülők lehessetek.


A leírásodból az jön le nekem, hogy akkor mert közeledni, nyitni a kicsi irányába, mikor már biztos volt (pl. letelt az 1 hónap).


Szerintem meg lehet érteni. Sose hátra nézz, mindig csak előre. A lehető legjobban alakultak a dolgaitok, csak magadat mérgezed azzal, ha tovább puffogsz ezen.


Sok boldogságot!

2011. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok így,annyira kellett volna a kezdetekben az anyukám támogatása,az ,hogy elfogadja, örömmel veszi a kislányom érkezését,most már persze,hogy 1 éves és ha jön a mama odaszalad hozzá széttárja a kis karjait és bújik hozzá...most már persze sír,hogy mennyire szereti,nem is hitte volna,hogy ennyire fogja...akkor mikor nekem annyira szükségem lett volna arra,hogy velem örüljön,akkor ridegséget és közönyt éreztem és ez utólag is nagyon fáj,legszívesebben meg is mondanám neki,szerintem meg is fogom,csak idáig nem jutottam el idáig,hogy ezt magamban így megfogalmazzam,hogy miért volt bennem a nagyon rossz érzés anyukám viselkedése miatt.
2011. okt. 13. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Elősször is gratulálok a kislányotokhoz,és a bátor döntéshez amit hoztatok.Én ugyanis úgy gondolom sokkal nehezebb így átélni az anyaságot,felkészülni rá,mint amikor saját van.Soraidat olvasva Neked ez tökéletesen sikerült.Attól még hogy nem szültél pedig egy baba ugyanúgy 24 órás felügyelet,aggódás stb mint annak aki szült.Max. fizikailag jobb állapotban vagy,voltál.De nem vagy könnyebb helyzetben.Ti eldöntöttétek hogy szeretnétek babát,úgylátszik a nagymama nehezen tudta elfogadni hogy nem vérszerinti az unokája.Egyszercsak ott volt egy baba,aki nem nőtt a pocidba.Ez gondolom furcsa érzéseket váltott ki belőle.Nem tudott mit kezdeni a helyzettel,időre volt szüksége.De látod az idő mindent elrendez,ezekszerint jó nagyija lesz a kislányodnak.Hidd el ez nagyon sokat ér a lányodnak,minél többen szeretik,annál jobb.Próbáld megbeszélni vele ezt ha gondolod,aztán zárjátok le.Én ezt tenném.Minden jót.
2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

12:23 -nak!


Igen igazad lehet,de ennek ellenére rossz visszagondolnom minderre,a leplezetlen elutasításra,holott egy gyönyörű ,szép kicsilányról van szó :-) !

A jókívánságodat nagyon köszönöm!

2011. okt. 13. 12:30
 6/10 A kérdező kommentje:

12:29-nek!


Köszönöm,igen a megbeszélés jó ötlet!

2011. okt. 13. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok 32 éves, anno az anyukám, amikor terhes lett, a mamám elhordta mindenféle k-nak (26 volt és elvált), semmit nem segített neki egy idő után aztán elfogadta a helyzetet, és persze ő is dicsekedett az unokával. És totálisan elfelejtette, hogy anno mi volt. Ők valszeg nem beszélték meg, egyébként sem tudnak semmit megbeszélni, és anyukám ezt a mai napig emlegeti.


Én a közelmúltban mindkét szülőmmel elbeszélgettem a múltban az ő részükről engem ért sérelmek miatt (persze úgysem lehet már változtatni, de nekem ez kellett, hogy végre elengedhessem a rossz dolgokat) és nagyon sokat segített!!

Csak ajánlani tudom neked is. Persze nyugodtan (sírás megengedett :)) megmondva neki, hogy anno neked ez nagyon rosszul esett és fájt. Ha elég intelligens, megérti, talán még bocsánatot is kér, vagy megismerheted az ő álláspontját.

2011. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem ne rágódj a múlton.Most jó nagymama és ez a lényeg.Tényleg nem lehetett egyszerű ez a helyzet neki és azért lássuk be általában az idősebbeknek több idő kell a "másság"elfogadásához.(örökbefogadásra gondolok).Az én anyukám pont az ellenkezője.Terhességem alatt napi kapcsolatban voltunk,aztán megszületett a fiam és nagyjából az 1 év alatt 6X látta.Szóval szerintem Ti jobban jártatok.
2011. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

En is azt tudom tanacsolni, hogy ne ragodj a multon. Valtoztani ugy sem tudsz mar rajta de annal inkabb tudsz cselekedni a jelenben. Fogd inkabb fel ugy, hogy a nagymamanak hosszabb ido kellett ahoz, hogy feldolgozza ezt az egeszet. Nem mindenkinek sikerul elso perctol.


Viszont nagyon sok boldogsagot kivanok nektek. Annyira jo olvasni, hogy az a pici baba szereto csaladba fog felnoni. Meg a konnyeim is kijottek amikor olvastam a soraidat.

2011. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén? Lenne rossz érzésem.

A mi sztorink:

Én elég szoros viszonyban vagyok a szüleimmel, az apám pl a közvetlen főnököm. Lényeg, hogy 3 éve voltunk együtt párommal, mikor terhes lettem. Tervezett baba, nagyon örültünk neki, és el nem tudom mondani, mennyire szarul esett, hogy az apám nem volt hajlandó tudomást venni róla. Amikor bejelentettük, anyám nagyon örült, de az apámon látni lehetett, hogy egy világ omlott össze benne, pedig sosem kezelt apuci pici hercegnőjeként.

Lényeg, hogy ahogy nőtt a hasam, kezdett feloldódni, ha a párom nem ért rá, kezét-lábát törte, hogy el tudjon vinni kocsival a vizsgálatokra. A fiam most másfél éves, ő a szüleim szeme fénye, és apám van jobban oda érte.

Nálunk pedig jön a második gyerek, egy hónap múlva. Ma egy ismerős megkérdezte, lesz-e harmadik. Mondtam, egyenlőre nem. Erre apám elkezdte boncolgatni, hogy több gyerek nem lesz, már megbeszélte a férjemmel bla bla...én meg közbeszóltam, hogy majd mi azt eldöntjük. Erre megsértődött, hogy ő csak viccelt, csak én nem értem. Mondtam, hogy szerintem ez baromira nem vicces. Erre ő: neki elég a fiam is unokának.

Hát el nem tudom mondani, mennyire szarul esik. Jó, persze, a fiamhoz is hasonlóképpen viszonyult születés előtt, de most komolyan...és örülök,hogy ennyire szeretik, de talán megtarthatta volna magának a véleményét.

Még jó, hogy én vagyok az elsőszülött, különben komoly kétségeim lennének most.

És igen, tudom hogy nem érdemes a múlttal foglalkozni, de szerintem ez nem azt jelenti, hogy bárki mindenféle következmény nélkül mondhat hülyeségeket.

2011. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!