Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 8 hónapos baba, még...

Ha egy 8 hónapos baba, még nem igazán mozog, és nem mosolyog vagy reagál arra ha az ember ökörködik neki, akkor az baj?

Figyelt kérdés
A nem mozgáson azt értem, hogy forogni sem nagyon akar, simán az ágyon lehet hagyni felügyelet nélkül, mert nem forog le.
2011. szept. 5. 17:52
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:35

Ez tényleg durva!!!

De egyébként az ilyen nőknek hol a férje, hogy helyre pofozza őket???Nekem párom nagyon sokat segít legalább lelkileg a gyereknél, és nem hagyja, hogy elvetemült legyek nagyon sokszor!!De mondjuk ilyen durva dolgaim nincsenek...

2011. szept. 5. 18:39
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Szia, a 87%-os vagyok...1%-ot úgy látom az őszinteségemért megint csökkentem az utóbbi napokban...na mindegy.


A férje olyan "mindenbe belenyugvó, gyereknevelésbe nem beleszóló" fajta, neki is hiába beszél a saját anyja, nem tesz semmit, én is hiába mondtam neki. Aztán úgy voltam vele, hogy van nekem saját gyerekem is, ennél tovább nem tudok már foglalkozni a máséval, amihez semmi közöm azon kívül, hogy sajnálom nagyon a kislányt, mert látjuk, hogy tönkremegy.

Az anyja egyébként egy irigy HP, folyton azt nézegeti pl. a fényképeink hátterében, hogy milyen játékok vannak, stb. - aztán a vaterán veszem neki használtan, stb. - de a saját gyerekét...tudod, más szemében a szálkát, magáéban a gerendát típus.

Székesfehérváron tényleg tudok segíteni, ha a környéken laktok.

2011. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Én pedig gyógytornász vagyok.8 hónaposan forognia kellene tudni, és próbálkozni a kúszással.Mászni ráér 10 hónapos korig, és ha engem kérdeztek, felállni is bőven ráér! Én nem vagyok híve a 7-8 hónaposan állásnak.Az egy dolog, hogy a gyereket érdekli, de a csontjainak, izmainak bírnia kell.Nagyon szép O lábakat csinál a túl korai mozgásfejlődés, és lehet hiperaktivitás első jele is. Lehet, nem biztos, még mielőtt valaki megszólna.Felállni egy gyerek egy éves kora előtt ráér, sőt, én annak a híve vagyok, ha minél többet kúszik, mászik.Az agy fejlődésének erre szüksége van! Nem kell kapkodni egy babának!!Ha belegondoltok, 20-30 évvel ezelőtt, amikor mi voltunk babák, de nagy szám volt, amikor 12 hónaposan felálltunk!Most meg annyira felgyorsult a fejlődés, hogy csak az lehet a normális, ha 7 hónaposan áll egy gyerek? Ne már!!Ami gond: ha nem reagál a bohóckodásra, és forogni már kéne..Az önálló ülés is normális később is.
2011. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13%
Már megint egy anyuka, aki mással foglalkozik, bezzeg az övé...
2011. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:31

Csak azért sem pontoztalak le bibibi...

Amúgy ez a kérdés nem a másik fikázása miatt van feltébe, hanem aggódás miatt.Mert körül kell járnom a témát, mielőtt nyitok a másik ember felé.

És itt semmi "bezzeg az enyém" nem volt.Egyszerűen csak párhuzamot vontam a 2 gyerek között.

Na mindegy..

2011. szept. 5. 21:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy van az ismerősöd gyereke?

Fejlődött? Megállapítottak valamit?

Megköszönöm, ha válaszolsz, érdekelne.

2012. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szia

Hú de réginek tűnik a kérdésem!! :D

Na de azóta nem nagyon beszélünk egymással anyukával sajnos, mert elhatárolódtak mindenkitől.Az utolsó hírem az volt, még ebből a korból (8 hónap), hogy kiderült a babának le vannak tapadva az izmai, ezért gyógytornára jártak.1 évesen már állt a gyerek, mert láttam képeken.

Most másfél évesek a gyerekeink, de fogalmam sincs mi van vele.Képeket se rak fel, nem is kommunikál..az egész család szerint valami baj van.Pár hónapja találkoztunk kb fél órára, és nekem olyan a gyerek mint ha be lenne drogozva..

Attól függetlenül remélem nincsen baj vele..de tényleg!!!

2012. júl. 25. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!