Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisfiam tejét...

6 hónapos kisfiam tejét összenyalta a kutya. Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Bement a kutya a szobába és rámászott a játszószőnyegre és összenyalta a babám arcát. Szerintem a száját is megnyalta.

Azt eddig engedtem, h a kezét meg a lábát nyalja, mert utána vittem kezet mosni, de az arca azért túlzás.

A gyerek meg végig röhögött, a kutya meg intenzíven nyalta össze, most én meg azért izgulok, nem akarom, h valamit elkapjon. Lakásban tartott kutya, de azért jár utcán, szagol mindent. Mit gondoltok? Mit csináljak most?


2011. szept. 5. 20:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
nem tejét hanem fejét.
2011. szept. 5. 20:46
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg semmi baja nem lesz, ne aggódj :D
2011. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz semmi baja. Ha mégis úgy látod valami nem stimmel, viszed orvoshoz, de nyugi, szerintem rendben lesz.
2011. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Miért engedted ennyire? Féregtelenített a kutya? oltott? orvos rendszeresen látja? Milyen fajta?

Én a kezét sem engedném, hisz folyton a szájában van a babának.

2 gyerekes anyuka

2011. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krisztivan ***** válasza:
Nyugi,szinte biztos hogy nem lesz semmi baja a babádnak.A kutyát rendben tartjátok és a kisfiadat is gondolom lemosdattad.Aranyosak lehettek együtt.
2011. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Az első gyerek születésekor még nekünk is bent volt a kutya. Mikor hazajöttünk a kórházból, megszagoltattuk vele a babát, hogy ismerje. De még véletlenül sem engedtem, hogy a gyereket megnyalja.

Ha alaposan megmosdattad a babádat, biztosan nem lesz baj, de azért én a nyalogatást mellőzném.

2011. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha oltva, feregtelenitve van a kutya, akkor valoszinuleg nem lesz baj. Most logikusan gondolj bele, utca jar, osszenyal valamit, elkap valamilyen bacit, stb. Megvan ra az esely. De szerintem sem lesz semmi baj, ne aggodj, mar ugyis megtortent az eset.

Nalunk is kutya van, igaz, csak sajat kertes, de van ott boven madar meg minden. Multkor vettem eszre, hogy az egyebkent antiszoc kutyamnak ott van a jarokaban a laba, a gyerek (szinten 6 hos) kidugja a kezet es visitozik az oromtol, jol ereztek magukat:) Szerencsere csak a keze volt, azonnal szappannal megmostam. De, ha belegondolok, hanyszor mehetett oda, mikor epp nem lathattam...

2011. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tök jó, hogy barátkoznak egymással és mondjuk nem prédának nézte.

sajnos sok olyan hírt látni a híradóban, hogy kisgyerek odament a kutyához és tragédia lett a vége!

szóval én abszolut nem aggódnék a bacik miatt.

örülj, hogy szeretik egymást.

az én kislányom a macskánkat nyúzza, szerintem kell nekik, hogy állatokkal is szocializálódjanak, persze felügyelet mellett!

szerintem semmi baja nem lesz egy kutyapuszitól, de én a helyedben azért jobban figyelnék a kutyus beszökéseire.

2011. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja!

Így én is jártam. Kivittem pihenőszékben a babát a konyhába, aki még ekkora sem volt. Háttal neki dolgoztam, és fura hangot hallottam, a yorkim extázisban nyalta a gyerek fejét. Gyorsan lemostam, a kutyát rendre utasítottam, de nem lett semmi gond.

2011. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Természetesen a kutya rendben tartott, 3 havonta viszem dokihoz, oltott, féregtelenített, fésült kis termetű kutya, de csak jár kel az utcán.

Most még meg tudom óvni a kicsit, de amint elkezd menni, már semmit sem tudok tenni, szerintem mindenhova együtt mennek majd.

2011. szept. 6. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!