Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik télen kezdték a hozzátápl...

Akik télen kezdték a hozzátáplálást, mit és mennyit érdemes a fagyasztóba eltenni a babának?

Figyelt kérdés
Annyi kérdés és válasz van ebben a témában, de erre vonatkozóan nem találtam infót.
2011. szept. 6. 06:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem tettem el semmit, télen olyan zöldségeket adtam neki, amit akkor frissen megtudtam vásárolni. Pl. sütőtök, alma, banán, burgonya stb. Persze, nyugodtan fagyaszthatsz le most is amennyit jónak látsz.
2011. szept. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, persze ezek mennek télen is, de mondjuk barackot, vagy bármi más gyümölcsre gondoltam.
2011. szept. 6. 06:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze fagyaszthatsz le, kisebb adagokat. Vagy pl. tehetsz el üvegesnek is
2011. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de milyen mennyiséget érdemes eltenni? nem akarom feleslegesen sem telepakolni a csöpp fagyót.
2011. szept. 6. 07:06
 5/10 anonim ***** válasza:

én őszibarackot táraztam be. az vált be, hogy hámozva, felezve tettem el 1-2 barackot 1 zacsiba. kb.3-4kg volt a fagyasztóban, és kevés volt. legközelebb annyit teszek el, amennyit csak tudok.


(lányomnak minden megfogta a székletét, csak a sütőtök és az őszibarack nem. gyakorlatilag 6-8 hó közt ezeken élt, minden mást csak kis mennyiségben tudtam hozzákeverni.)

(és még azért is nagyon jó az őszibarack, mert nagyon lédús, így pl.krumplival-husival keverve is jó lesz az állaga, nem kell vízzel hígítani. persze az anyatejjel hígítás még jobb.)


szóval, szerintem őszibarackból rengeteget érdemes, jól jön még a magozott meggy. mikor lesz 8 hós? ha még akkor is fagyasztósból tudod etetni, akkor jöhet még cseresznye, sárgabarack, ribizli, később körte, szilva.

2011. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! nagyon köszönöm! sokat segítettél!
2011. szept. 6. 08:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 4 hónapos, 1-2 hónap múlva én is elkezdek neki adni gyümölcsöket. Én joghurtos poharakba tettem el a fogyasztóba leturmixolt barackot, a poharakat félig tettem, mert az elején úgysem eszik sokat belőle.
2011. szept. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én is a joghurtos poharakat választottam:) csak a mennyiségben nagyon határozatlan voltam
2011. szept. 6. 08:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Meggyet és szilvát is tehetsz el, ezek is jól jöhetnek az első időkben.

Én a barackot szintén 1-2 darabjával tettem el (felezve+pucolva), de a meggyet és a szilvát nagy zacsikban(1 tepsire való sütihez mért nagy adagokban), és mikor mennyi kellett, csak letörtem-faragtam belőle egy keveset.


én amúgy szögletes margarinos dobozokat használok helytakarékossági okból.

2011. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vagy a zacsit beleteszem ilyen formájú dobozba, aztán amikor megfagyott, kiveszem és akkor ilyen szép szabályos formában pakolhatom el
2011. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!