Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypoton babák anyukái! Ez még...

Hypoton babák anyukái! Ez még mindig normális a babámnál?

Figyelt kérdés
Már többször kérdeztem a lányommal kapcsolatban, de egyre bizonytalanabb vagyok.Az újszülött osztályon senki nem vette észre, hogy hypoton, és a gyerekorvosa is mindent rendben talált nála.Én vittem el Dévény tornára, amikor 6 hónapos volt, mert hason nem támasztott le tenyérre, csak alkarra, így derült ki, hogy enyhén hypoton.Most 11 hónapos, önmagához képest ügyeskedik ő, de ha a korát nézem, kb. 3 hónapos lemaradásban van.8 hónapos kora óta kúszik, kb. egy hónapja félig mászik, ami annyit jelent, hogy a térdén közlekedik, popsi az égnek áll, a kúszással ötvözi a mászást.Nem ült még fel, és sajnos nem is áll.Ha letérdeltetem, és fogom a hónalja alatt, akkor feláll, de nem egyedül.Minden nap négykézlábra áll, és hintáztatja magát.Megülni is alig tud, 2-3 perc, amit támasztás nélkül kibír.Ha a kezére támaszkodik, akkor ül, vagy ha egy kézzel kapaszkodhat valamiben.A gyerekorvos nem küldött minket neurológushoz, pedig többször szóba hoztam a lemaradást, és a gyógytornász szerint sincs nála semmi olyan, ami miatt neurológiai gondozásba kéne venni.Se kóros reflex, se eltérés.Egyedül a lazább izomzat, amit egy orvos sem vett észre, szóval nem lehet súlyos.De én most már nagyon aggódom!Minden nap megy a másztatás, labdán rugóztatás, nem egyszer úsztattam a kádban, tornáztatom stb.Mi az oka, hogy pár nappal az egy éves szülinapja előtt még csak nem is ül a gyerekem?? Ez még mindig belefér a normálisba, ha azt nézzük, hogy hypoton?
2011. szept. 6. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen, belefér, ráadásul csak 6 hónaposan kezdtétek a Dévényt, mert a gyerekorvos elbénázta és nem vette észre, hogy gyógytornára lenne szüksége. Ha előbb sikerül elkezdenetek, ma már vélhetően rendben lenne teljesen. Hallgass a Dévényesre és csináljátok otthon szorgalmasan a gyakorlatokat!
2011. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, mert nem volt okom gyanakodni.Hason szépen emelte és tartotta a fejét, 2 hónaposan már oldalra fordult, 4 hónaposan hasról hátra, fél évesen hátról hasra.Bár első baba, de nekem nem volt gyanús.Az az érdekes, hogy miután a gyógytornász megállapította, hogy hypoton, azután kérdeztem rá a dokitól az izmokra.Azt mondta, minden rendben velük..Még jó, hogy az anyai megérzésemre hallgattam.Köszi!
2011. szept. 6. 11:17
 3/14 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy mi 10 hósan kezdtünk Dévényre járni, de az én kisfiam még 13 hósan sem tudott ülni, kb. 14 hós korától gyorsultak fel nála az események, de mégis betöltött 17 hós volt, amikor magától elindult. Ne aggódj, én is nagyon meg voltam már ijedve, de előbb-utóbb mindenféleképpen behozzák a lemaradást. 4 hete indultunk el, szerintem most már senki nem mondaná meg, hogy ez a gyerek 1 évesen még nem tudott megülni sem, hogy a többiről ne is beszéljek. Próbálj egy kicsit türelemmel lenni, tudom könnyű ezt mondani, de itt a mi példánk, hogy az idő mindennek a kulcsa. Jó egészséget nektek és minden rendben lesz. Utána pedig soha nem fogják megmondani róla, hogy enyhén hypotón volt.
2011. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató volt!Igen, ez most csak jelen pillanatban probléma, de most nagyon!!:) De most az előbb gyönyörűen négykézlábra állt, hintáztatta magát, és tett 2 lépést előre, próbálgatja a mászást.Tapsoltam, mint egy hülye, bravóztam, a lányom meg pislogott, hogy minek örülök..:))
2011. szept. 6. 12:11
 5/14 anonim ***** válasza:

én váltanék gyerekorvost!

neurológusnak meg KELL vizsgálnia, hogy kizárjon betegségeket, oxigénhiányt, stb. miután 6 hónaposan is legyintett a dokitok, ez így már tényleg sok, az alap dolgokat nem csinálja meg! én babám 5 hónapos volt amikor támaszkodott a karján ugyan de ökölbe szorított kézzel és már mentünk is kivizsgálásra... fontos a lelkiismeretes orvos.

2011. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
biztos mondta a gyógytornász is, hogy a négykézlábazás mászás alapja, ezzel, hogy ringatja magát, rengeteget tanul
2011. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát, én nem bírálom felül a gyerekorvost.Főorvos, ráadásul oktató kórház orvosa, nem hinném, hogy rossz szakember.Amikor szabin volt augusztusban, rákérdeztem a helyettesétől is erre.Azt mondta: majd fog! ( ülni, mászni, állni) Sajnos a laza izomzat ilyen, hiába örökmozgó a baba, és egészséges az idegrendszere, a nagyobb dolgokhoz nincs ereje..Az újszülött osztályon megvizsgálták neurológiailag is, a reflexeit, mindent A-tól Z-ig.Ha lenne oxigénhiány, azt ráírják a záróra, és küldenek tovább.
2011. szept. 6. 12:37
 8/14 anonim ***** válasza:

én csak anynit mondok, nyugodtan bírálj felül akárkit, ha a gyerekedről van szó...látod, ha rajta múlt volna, még a dévényre se kerültök el, nem hogy 6 hósan, de máskor se. az lenne az igazi gáz. akkor ott felülbíráltál mindenkit, és milyen jól tetted. inkább vidd el feleslegesen neurológushoz, mint ne vidd el és neadjisten szükség legyen rá. amúgy én a leírtak alapján nem hiszem, hogy neurológiai baja lenne a picidnek, bár én nem vagyok orvos. viszont az enyém is hipotón volt, mi szerencsére már 3 hósan "észbe kaptunk", és vittük, pedig ugyanez volt a szitu, se a gyerekorvos, se a védőnő szerint nem volt semmi probléma. ráadásul mindezt úgy, hogy se a terhességem, se a szülésem nem volt problémamentes, ha ezt a hármat összerakom, akkor nekik tudniuk kellett volna, hogy valami nincs rendben, főleg hogy tünetei is voltak. persze utólag ezt már könnyen megmondom, de akkor, ki tudta mire kell figyelni....csak épp az orvosnak ezt bármikor könnyen meg kell tudnia mondani, azrt orvos...a miénk mégse mondta meg. lényeg a lényeg, mi voltunk neurológusnál is, többször, mert ugyan nem volt eltérés hálistennek, de kontrollra vittük, szerencsére Ő egy lelkiismeretes valaki volt...és mivel mi azért korábban kezdtük, az enyém 11 hósan járt. de a tiédnál is csak idő kérdése, ha jártok továbbra is, és otthon is foglalkozol vele, akkor meglásd, meglesz az eredménye, ne keseredj el. esetleg elviheted a korai fejlesztőbe, ahol gyógytornász is tud vele foglalkozni, és az is megdobja a fejlődését.


sok sikert!!!

2011. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Jövő héten úgyis viszem méretni tanácsadásra, és akármit is mond, kérek egy beutalót neurológiára.Én is úgy vagyok vele, hogy inkább nézzék meg! Nyugodtabb lennék, ha szakorvos mondaná, hogy nincs gond.Hamarosan egy éves státusz, majd ott lesnek nagyokat, amikor minden mozgásos kérdésre nemmel válaszolok..Elkeserítő!Főleg, mert tényleg nem lusta baba, egy pillanatra nem pihen, egész nap jár keze-lába.
2011. szept. 6. 13:33
 10/14 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy vidéken lakunk, szerintem itt nincs külön korai fejlesztő központ.A gyógytorna is magán úton megy, 4 ezer egy alkalom, de nem is érdekel ez a része, csak hozza be magát.
2011. szept. 6. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!