Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a maximum fog ami...

Mennyi a maximum fog ami kibújik az első1vagy 2évben a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
úgyértem,hogy addig az ideig mennyi a max fog ami kinő,amig "nem nő hely" a szájában?Tudom hülyén fogalmaztam,de nem jut eszembe értelmes szó erre,remélem lesz olyan aki érti.Pl felnőttkorban jóval több foga van az embernek,gyerekkorban nem tudom azt az időközöket,amikor változnak ezek,pl 1 vagy 2éves korban,vagy több,nem tudom változnak a fogak mennyisége.
2011. szept. 6. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

20 tejfoga van a gyerekeknek, ennek a száma majd 6-7 éves korban változik, akkor jönnek a maradandó fogak.

Az, hogy melyik baba mikor kezdi a fogzást, az változó, van olyan, amelyiknél már elég korán 3-4 hónapos korban elkezdődik, és 1 éves korára már 12-16 foga is kint van, viszont van olyan, amelyiknél elhúzódik a fogzás, és akár csak 1 éves kora körül kezdődik. Ha jól tudom, 3 éves korra befejeződik a tejfogak kibújása, akkorra jön ki az alsó-felső 4-4 metszőfog, alsó-felső 2-2 szemfog, és az alsó-felső 4-4 rágófog (2 kisőrlő, 2 nagyőrlő).

Tehát 2 éves kor körül van, amelyik gyerkőc rendelkezik már az összes tejfogával, van amelyik nem, de ha kibújt az összes, akkor azok száma nem változik a maradandó fogak kibújásáig, míg el nem kezdenek hullani a tejfogak.

2011. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes leirást:)Csak kiváncsi voltam hogy mennyi a max,de akkor 20fog.Kisfiam 13hónapos,16foga van,ebből kint van a 4szemfoga,és 2kisörlője felül,az alsó 2most jön.Ez is normális hogy ilyen hamar jön neki,és nem 3éves kora után?Lehet hülyeséget kérdezek,de ha kibújik neki mind a 20,tehát már csak 4kell hozzá,akkor azután mi lesz?"szünet"egy darabig?(meddig?)Vagy elkezdenek kiperegni?Tudom nagyon buta kérdés,de nem tudom hogy van.
2011. szept. 6. 20:37
 3/5 A kérdező kommentje:
elolvastam mégegyszer,tehát ha kibújt mind a 20,akkor azok maradnak addig,amég ki nem esnek,(kitudja mikor)ki nem "lökik"a maradandóak?
2011. szept. 6. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
az első 2 évben 16 majd 3 éves korig még 4 fog bújuk ki a nagykönyv szerint
2011. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt a 20 tejfogat kb 6 éves korig használja utána kiesnek és jönnek a maradandó fogak. abból 28 lesz sokáig majd a bölcsességfogakkal együtt 32.
2011. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!