Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell bevezetni hozzátáp...

Meddig kell bevezetni hozzátápláláskor az új ízeket?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos a babám. Almán, répán, barackon, krumplin, sütőtökön, céklán túl vagyunk. De meddig kell még, hogy napokig csak egyfélét egyen?
2011. szept. 7. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

a napi 1 új ételt még most is tartom, pedig 14 hónapos.

a 3 napig kóstoltatást kb.10 hónapig csináltam, azóta csak az allergizáló ételeket adom fokozatosan (tejtermék, tojás...).

2011. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy napokig egyfélét egyen! Az eddigieket keverheted, kombinálhatod. Én már úgy csinálom, ha új ízt vezetek be, hogy vagy a rendes adag előtt kap belőle pár kanállal, vagy belekeverek pár kanállal a már megszokott főzelékbe, gyümölcsbe. Következő nap többet teszek belőle a megszokotthoz, harmadik nap meg jöhet egész adag az eddigiekkel kombinálva.
2011. szept. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. Ha esetleg olvasnátok, lenne még egy kérdésem. Nálatok mindig fixek az étkezések időpontjai? Mert nálunk sokszor csúszik minden. Függ a felkeléstől, hogy mikor éhes és van, hogy az ebéd éppen uzsi időben kerül sorra. Kicsit aggódom emiatt. (Még csak egyszer eszik mást a szopin kívül egy nap)
2011. szept. 7. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem fontos, hogy mindig ugyanakkor etesd, de törekedni kell egy napirend kialakítására. én mindig az ébredéshez igazítottam a napját. most is 3 óránként lesz éhes.


van, hogy borul minden, és 3kor ebédel, de ez a ritka.


amíg csak 1 étkezésnél eszik, addig viszont fontos, hogy délelőtt, legkésőbb délben kóstoltass új ízt, hogy lásd a hatását. kb.3-6 óra, mire reagál a szervezete.

2011. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Másik vagyok. Nálunk lassan beállnak az etetési időpontok, pár nap múlva lesz 8 hós. Az ébredése fél hét körül van, ez a reggelizés időpontja. Aztán jön a tízórai, 9 és 10 között. Az ebéd főzelék fél 1 és 2 között. A többi étkezése tápszer. De nálunk is kb. azóta kezdenek fixálódni az etetések időpontjai, amióta a második étkezést is kiváltottuk, szóval pár hete, addig össze-vissza evett, akár két órás eltéréssel is az előző napjához képest! Ez azért volt, mert mindig máskor ébredt: hol hétkor, hol fél 9-kor, persze így nem lehet ugyanakkor etetni! Mostanában állt át arra, hogy először 8, majd fél 8, hét, fél 7-kor ébredt fel, így fokozatosan vezette be magának a mostani ébresztőt, én nem tudom, miért.:)) Mindenesetre most hogy megkezdődött a suli, és fél 7-kor kel a nagylány, ő is ugyanakkor ébred minden nap.:) Ehhez már könnyebb igazítani az etetéseket is, bár még mindig bekavarhat a napközbeni alvás (és be is kavar).:)) Így aztán tegnap fél 1-kor ebédelt, ma meg fél 2-kor. Én igyekszem figyelni mindig, hogy mi a leggyakoribb, felírom egy papírra, és ahhoz próbálom csúsztatni a dolgokat, ha kell. Így végülis ő irányít, én csak terelgetem. :) Aztán persze ez is borul újra és újra, ahogy telik az idő, mert pl elhagyja az egyik napközbeni alvást, ergo új napirend kell....

Ne haragudj, most látom, hogy nagyon hosszú lett! Azért hátha tudsz meríteni ötletet.

2011. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!