Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a szülőről aki "lusta" főzni a babának, helyette vesz ezeket a bébiételeket? Az nem baj ha a hozzátápláláskor is csak ezeket adja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 17:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy lusta főzni. Mi vélemény kellene. Ezek sem károsak, hisz nem véletlen babáknak van kitalálva. Persze sokkal egészségesebb a friss gyümölcsből/zöldségből készített, de az üveges is megteszi. Eleinte én is azzal kóstoltattam amit nem tudtam magam elkészíteni.
2011. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is lusta. Semmike kis mennyiségekről van szó, és a teendők listájának elején kellene lennie a friss étel a gyereknek. Tudom, szépen előkészített, jó kaják ezek is, de aki evett már zacskós, dobozos, üveges kaját és frisset is, az tudja, mire gondolok! Ennyi bele kell, hogy férjen a napi teendők közé, egyszerűen fontos!
2011. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember amúgy is főz, akkor legtöbbször a felhasznált alapanyagokból nem nagy dolog a babának is összerakni vmit. Ennek ellenére nálunk mindig van itthon bébiétel, mert vannak olyan ételek, amit szívesen megeszünk, de nem lehet bababarát módon elkészíteni (brassói, töltött káposzta pl.). Illetve azt sem szeretném, hogy ne a korának megfelelő dolgokat kapja, csak azért, hogy elmondhassam "azt eszi, amit mi, mindig otthon főzött ételt kap".

Sokszor pedig nem is vagyunk otthon, mikor eszik, bizony ilyenkor is jól jön, ha elő tudok húzni egy üveg kaját neki, amit ismer és szeret.

Szerintem nem az a lényeg, hogy üvegből vagy a tűzhelyről, hanem hogy a korának megfelelő dolgokból és módon elkészítve kapja a kicsi. Persze mindig örülök, ha szívesen eszi, amit én készítettem, de nem ettől vagyunk rossz vagy jó anyák.

2011. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Mióta itt vagyok a gyakorin, sokszor olvastam, hogy bár az anyuka megpróbált főzni a babának, az csak az üveges bébiételt fogyasztotta el. Úgyhogy én nem ítélek el senkit, és nem mondom rá, hogy lusta, csak azért, mert kész bébiételt vásárol. Nem tudjuk, hogy milyen indokok vezetik. Ahogy az egyik válaszolónál, nálunk is előfordul, hogy olyat eszünk, ami a picinek nem való, ilyenkor én is bébiételt adok neki. Ráadásul egy kisvárosban a zöldségesek sem mindig nyűgözik le az embert a friss, vegyszermentes zöldségek tömegével...
2011. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az Ő dolga...

Ha neki így a jó nekem is jó. Én főztem is és üvegeset is adtam neki ugyanis téli időszakban elég csekély mennyiségű gyümölcshöz/zöldséghez tudtam hozzájutni. Amit tudtam természetesen megvettem, de java részt bébiételen élt. Persze ahogy jött be a jó idő úgy tűnt el a polcainkról az üveges étel is.

2011. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

en 80-20%ban uveges kajat vettem a gyereknek.

most lehet mondani, hogy lusta vagyok, de igazaból azt az idot is a gyerekre forditottam egyreszt, masreszt meg amit en foztem, abbol nagyon keves fajtat evett csak meg, en pedig valtozatosabban szerettem volna etetni.

volt 3-4 fele uveges, amit megevett, 2-3 fele amit en foztem es megevett, es sokkal jobb volt igy, mintha csak azt a 2-3 felet eszi meg, es en meg stresszelem magam, hogy meg fozni sem tudok


egyebkent most ket es fel eves, valtozatlanul valogatos. a krumplit megeszi sult es fott formaban (de pepesitve mar nem), szinte barmikor, fott tesztat magaban, ha olyanja van, halat csak ha en csinalom, hust neha levesben..

gyumolcsot almat-kortet-barackot-banant

zoldseget uborkat es paradicsomot, neha kukoricat es borsot

ez igy marha egyhangu, igy neha rendelek valamit mast, hogy tudjam megenné e. (sajnos tobbnyire nem, kiveve, ha elviszem valahova, mert ha elviszem, szinte barmit egeszik :(()


egyebkent nyilvan nem vagyok tokeletes anyuka, van amit jobban csinalok mas szuloknel, van, amit rosszabbul (a fozes sajnos ilyen), de nem lustasagbol, hanem mert nem lehet mindenki tokeletes


masreszt _annyira_ nem ronthattam el, mert uveges etelt kapott, vagy mert benan fozok neki, mert most nezte meg a doktorneni, es kozolte, hogy "jol nez ki". (eddig egyaltalan nem evett hust, nem tudtam belecsalni, es orulok, hogy most legalabb orommel eszi a halacskat, amit en csinalok neki)


ez az uveges bebietel vs fott kaja valahogy olyan nekem, mint a szoptatas vs tapszer. nem tudtam szoptatni, tiz miliket fejtem (de azt is csinaltam, felora szenvedes utan "volt valami" az uveg aljan)), es megis mindenhonnan megkaptam, hogy nem is vagyok anya, mert nem szoptatok, hanem tapszeres.


szerintem eleg sokszor nehezedik rank nagy nyomas, és kicsit provokativnak erzem a kerdest (hiszen mar a kerdesben is "iteletet modnott" a kerdezo, hogy "lusta" a szulo)..

na, magamra vettem :)


de szerintem a bebietelek valtozatosabba tehetik a baba etrendjet, es nem mindenki olyan jo szakacs, hogy barmit meg tudjon csinalni (nyilvan nem a fozelekrol es a pepekrol beszelek, vannak joval kulonlegesebb bebikajak is), vagy nincs mindig ido, vagy a baba kimondottan csak ezt vagy azt eszi meg.. nem feltetlen lustasag kerdes. szerintem.

2011. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 90 %-ban üvegeset adok a lányomnak.Hogy miért?

1.mert nekem nem éri meg tenyérnyi kaját összedobni a villanytűzhelyen, és mi többnyire olyat eszünk, amit ő még nem.

2.Azt az időt amit elpepecselnék a konyhában, inkább a lányommal töltöm

3.Az üveges étel ellenőrzött minőség, amit meg a piacon és a zöldségesnél megvesz az ember, az inkább a "nem tudom és nem fáj" kategória, ami a vegyszereket illeti

4.Nem drágább ha okos az ember,de főleg változatosabb az üveges, mert sok olyan íz van belőlük, amiket én itthon nem szoktam főzni, viszont a gyerekemnek megadom a változatosság lehetőségét.

5.Mindig ki lehet fogni őket leárazva így egy nap kb 300, max 400 ft-ból megetetem a gyereket.Ez nemhiszem, hotgy nagy összeg.(Kiszámolta már valaki, hogy mennyibe kerül az egészséges husiből meg zöldségből minden költséggel együtt megfőzni a gyerek kajáját?)


Nem vagyok lusta, csak egyszerűen nincs elég időm/pénzem/energiám a lányom mellett főzőcskézni a konyhában, míg ő a biztonsági rácsnál áll és zokog, hogy foglalkozzak vele.


9 hónapos a lányom, makk egészséges és egyáltalán nem válogat

2011. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nem akarok én ítélkezni senki felett sem. Bocsi, ha így jött le. Csak furcsa nekem, hogy miket adnak a gyerekeknek. Sokan azt se nézik meg mennyi cukor van benne. Meg már az üvegre rá van írva hogy milyen allergén anyagokat tartalmaz. És utána meg csodálkoznak, hogy kövérek a gyerekek, rossz a foguk, stb.

Nem akarok én senkit sem bántani, csak tényleg kíváncsi vagyok.

2011. okt. 10. 19:01
 9/28 anonim ***** válasza:

18:32 es vagyok

uveges kajabol is sokfele van, en sose adtam neki uvegesbol cukrosat

a fiammal meg nem az a baj, hogy kover, hanem epp ellenkezoleg, sovany

a rossz fognak meg nagyon sok osszetevoje van, en sose ettem babakajat, ahogy a tesom se, neki 50 evesen van 2 rossz foga, nekem meg 32 evesen talan egy feltucat nincs tomve.. es nyilvan nem a babakaja, es nem is a rendszeres fogmosas a ludas (mivel a tesommal ellentetben en mosok fogat)

2011. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Én pl. olyan anyuka vagyok, aki muszájból adta a babájának az üveges kaját. Mert az egy dolog, hogy nem ette meg a főzelékeket, amiket főztem. De még a frissen turmixolt gyümölcsöt se!

Most 7 hónapos, mostanában egyre többször eszi meg, amit én főzök, egyre ritkábban kell üvegeset adnom neki.

2011. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!