Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor (az elején)...

Hozzátápláláskor (az elején) szoptatás előtt vagy után kínáljátok ételekkel a babátokat?

Figyelt kérdés

Mondtam a védőnőnek, hogy sokáig akarok szoptatni, s ha elkezdem 5 hónaposan a hozzátáplálását, így biztos sikerül-e?

Nem hízott, s azért kellett elkezdenünk orvosi tanácsra.

A védőnőtől azért kérdeztem meg, mert cikkekből olvastam, hogy elsőnek szoptatás után kell kínálni, ha sokáig szoptatni akarunk, de a védőnő azt ondta, hogy szoptatás előtt kínáljam, mert ha utána kínálom, nem fogja elfogadni vagy csak nehezen az új ízt.

Kérdeztem, hogy így nem fogja-e hamar elhagyni az étkezést, mert szeretném, ha sokáig szoptatnák, s mondta, hogy ez ne függ ettől.

Akinek vannak nagyobb gyermekei, ők hogy csinálták?

Olyanok is érdekelnek, akik előtte adtak ételt, s meddig szoptattak így? S akik utána adtak ételt.


2011. aug. 11. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet két szopi között is megkínálni. Nincs rossz út, ki fog alakulni nálatok is.


Kezdetnek válassz egy jó édes almát és csak a levét add pár napig - a legtöbb gyerek nagyon szereti.


Az én 1 évesem még napi 3-4x szopizik pedig minden kaját nagyon szeret és mindig addig eszik, amíg van előtte. De minden baba más, vannak haspókok, vannak finnyásak, van, amelyiket úgy kell lekönyörögni a ciciről, valamelyiknek meg sokkal izgalmasabbak az új ízek és az önállóság.

2011. aug. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jó az alma barack banán elsőre

akár pürének is adhatod csak jól turmixold meg esetleg ha nagyon sűrű akkor vízzel higisd fel még vagy anyatejjel

ha sokáig akarsz szoptatni akkor ne etetős cumisüvegbe ad neki hanem kanállal akár a levét is adhatod így

2011. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják HA idővel szopit akarsz kiváltani akkor ELŐTTE kínáld. Ha nem akkor UTÁNA. Ha csak szeretnéd elkezdeni az ismertetést az új ételekkel akkor két szopi között de tanácsos még dél előtt ha valami puffasztaná, nyűgős lenne, széklet változás, allergiás tünet jelentkezne... ezekmiatt nem tanácsos délután kezdeni a kóstoltatást.
2011. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk pontosan ez volt!

orvos, védőnő tukmálására előbb (5,5 hósan) kezdtük a hozzátáplálást, mert keveset hízott. nekem is azt mondták, hogy előbb etessem, aztán szoptassam.


de én nem így láttam jónak. előbb volt a szopi, mert nem akartam, hogy csökkenjen a tej mennyisége. szopi után kínáltam almával, barackkal... és vígan ette! azóta is nagyon jó evő, mindegy neki, hogy cici, avgy főzelék, csak enni lehessen. én legközelebb is így fogom csinálni.


[link]

2011. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam a tízórait elkezdtük, szopi előtt kapja. Mi is, ahogy az egyik válaszoló írta 5 hó 1 hetesen kezdtük el. Mivel nekem úgy mondta a védőnő 1 nap almalé, másnaptól pép, s 3 naponta új íz, mi így csináltuk. De nemrég mielőtt az ebédet elkezdtük, mondták ezt, ha sokáig akarok szoptatni, nem jól csinálom. S mivel én is úgy olvastam, szoptatás után kell, ha sokáig szeretnék. Így ebédnél már szopi után kap főzeléket, tízórai meg mivel már egy hónapja így van, maradt a szopi előtti gyümölcs.

Sokáig azt hittem, így is úgy is kiváltódik egy étkezés, s annak ellenére sokáig szptathatok, ha szopi után kínálom. Mert nekem a védőnő azt mondta, elapadni nem fog akkor sem, ha akkor már nem kér cicit, s ugyanúgy sokáig megmarad a szoptatás. Azon én is gondolkoztam, hogy nem hallgatok rá, csak mindig az volt bennem, amit mondott, hogy akkor nem fogja elfogadni az új ízt, keveset fog enni, s így sem hízik.

Még tápszert is kiváltottunk, mit utólag bánok. De a szoptatást próbálom mindenáron fenntartani, amíg csak lehet, min. 1-max 2-3 éves koráig.

2011. aug. 11. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!