Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lakóhelytől eltérő megyében...

A lakóhelytől eltérő megyében is lehet (gyerek) orvost választani, ill. szülni?

Figyelt kérdés

Bonyolult leírni a helyzetet, hogy miért alakult így a dolog, így csak a kérdésre szorítkozom.


Ha az állandó lakcím Pest megyében van, de huzamosabb ideig pl. Sopronban tartózkodunk, akkor ott is járhatunk dokikhoz TB alapján? (Ideiglenes lakcímünk se lesz.)

Ill. terhesgondozás és szülés ugyanúgy ott is "megillet", mivel szabad orvosválasztás van?


A védőnő viszont úgy tudom körzeti... ilyenkor mit lehetne tenni, hogy ne kelljen hazajárni, mégis megillessen majd a GYED?


Köszönöm!


2011. szept. 7. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia

védőnőt nem lehet választani, orvost igen. nálunk is más a gyerekorvos,mint aki hozzánk tartozna

2011. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyed nem függ attól, hogy jársz-e terhesgondozásra, csak az anyaságinak feltétele, hogy legalább 4 alkalommal megjelenj terhesgondozáson.

És ha orvoshoz jársz terhesgondozásra, védőnőhöz meg egyáltalán nem, azt is megteheted, mert nem előírás, hogy védőnőhöz is járj.


Viszont szerintem megteheted azt is, hogy megbeszéled a védőnőddel, hogy csak akkor mégy, ha épp hazalátogatsz, én 5-6 hetente mentem hozzá, annyit ki lehet bírni úgy, hogy hazautazol érte.

2011. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Dokihoz bárkihez mehetsz. Én albérletbe laktam zala megyében a terhesség idején. Lakcímem vas megyei, zalai sehol se volt feltüntetve. Védőnőnek az számít TE hol vagy! Tehát Sopronba a körzet szerinti fog akihez tartozni fogsz. Ne aggódj. Ja és én egy tök másik városban szültem mert a nőgyógyászom ott praktizált. Taj kártya, terhes könyv és mindegy hol vagy/ hol laksz hivatalosan.
2011. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!