Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió?!

Szülés utáni depresszió?!

Figyelt kérdés

4hetes a kislányom és egyre rosszabb a hangulatom.Sokszor kötök bele ok nélkül emberekbe és tök bunkó vagyok-pedig nem akarok az lenni de teljesen magamba tudok fordulni.Sokszor rám jön a sírás,és nem tudok megnyugodni.

Egyszerűen előre félek mi lesz,ha sír a kislányom mit csináljak vele,-biztos rosszul csinálok valamit...Pedig nem sír sokat,de vannak olyan napjai amikor egész nap nyűglődik,sír és nem tudok vele mit tenni..és ez nagyon elkeserít..valamikor óránként enne(tápszer-anyatej)dehát óránként mégsem ehet,...akkor azért kínlódik..

Születése előtt 4hetet voltam kórházba veszélyeztetettség miatt,a születése(császár)rémálom volt.-nem tudom ez közre játszhat-e...

Szóval félek,hogy valamit nagyon rosszul csinálok..és nem fogok bele jönni a dolgokba..

Fáradt is vagyok,enni sincs kedvem...

Mi a megoldás??Tehetek valamit ez ellen az állapot ellen??


2011. szept. 7. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Légy türelmes magaddal és a babáddal szemben.

Nekem császárom volt, számomra ez is tragédia volt. S született egy extrasírós babám...naponta 10-12 órát bőgött egyhuzamban, én pedig a tehetetlenségtől és az aggodalomtól teljesen kikészültem. Nem hiszem, hogy depresszió volt, az komolyabb lett volna. De szomorú voltam és nem tudtam mit csináljak. Kétségbe voltam esve.

Párodtól, szüleidtől kérj segítséget! Akár csak egy fél órára, de vigyázzanak a babádra, és menj el egyet sétálni! Picit szabadulj ki a négy fal közül, hogy kicsit kitisztuljon a fejed. Azt hiszi az ember, hogy ez semmi és nem fog segíteni, pedig de! Nagyon sokat számít, hogy egy picit kiszabadulsz otthonról, egyedül. Elsődlegesen anya vagy, akinek a baba mellett a helye, de nem vagy robot, nem vagy börtönben, szabadulj ki!

Az első 6-8 hét nehezebb szerintem, után jobb lesz. Jobban fogod érteni a babád jelzéseit, pici rutint szerzel ami magabiztosabbá is tesz. Adj magadnak még időt!

A császárral pedig ne foglalkozz, akkor is te lennél az anyja, és akkor is te lennél a babádnak a legjobb, ha az orrodon szedték volna ki őt!

Ne aggódj, jobb lesz!

2011. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet hogy depresszió,de nem kell kétségbe esni azt hiszem sokan érzünk így.Meg fogod szokni az anyaságot és ki fog alakulni benned az hogy mikor jogos a félelmed és mikor nem.Legyél nyugodt.Nem csinálsz rosszul semmit sem.Amikor alszik a baba te is aludj egy kicsit,sétáljatok,kapcsolódj ki,menj el a családodhoz és foglalkozz sokat a babával.
2011. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szólj a házi orvosodnak, mert ez nem játék, nem szokott magától javulni, lehet egy pszichologus hamar rendbe tenne. Én női kl-n dolgoztam, hidd el érdemes szakemberhez fordulni. EZ nem a te hibád, valószínüleg eltolódott a hormonrendszered ez is belejátszik és ha nem eszel kiegyensúlyozottan akkor a vitamin ásványianyag hiány is. Biztos jó anya vagy, ezen ne görcsölj, a babák még nem tudnak másként kommunikálni, és nekik is lehet rossz napjuk, de ha te feszült nyűgös vagy azt is megérzik és arra is reagálhatnak sírással. Tényleg beszélj az orvosoddal, mert bizony rosszúl is elsülhet. Nem vagy egyedül, a nehéz szülésű nők jó részénél előfordul, mert úgy érzik " csődöt mondtak" vagy" nem jó anyák"- de ez butaság, hidd el van kiút.
2011. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,remélem ez az állapot csak a kezdeti nehézségek miatt van és idővel jobb lesz!!Mindenesetre jelenleg nem valami jó a helyzet de bízom benne,hogy sikerül túl lépnem ezen a dolgon..
2011. szept. 9. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!