Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ez depresszió? Ha...

Anyukák! Ez depresszió? Ha fáradtak, kimerültek vagytok, sírógörcsöktől szenvedtek netán, mi segít helyrerázódni?

Figyelt kérdés

Nem hinném, de egyre többször jut eszembe, hogy ez talán depresszió tünet lehet? De 14 hónapja??? Mert amúgy jókedvű és vidám vagyok.

Magne B6-ot szedek, vitamint is, pezsgőtablettát is iszom, de egyszerűen néha annyira elfogy a türelmem, hogy nem ismerek magamra. Egyszerűen néha úgy érzem, megőrülök, ma 2 órán keresztül nem tudtam abbahagyni a zokogást (nem vagyok terhes, az elsőnél így jöttem rá, ezért írom). Haragudtam magamra, mert ketten voltunk itthon a lánykámmal, és rossz érzés volt nagyon.

Szóval, ha van esetleg hasonló gonddal küzdő Anyuka, megírnátok, nektek mi segít? Előre is köszönöm!


2011. okt. 3. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Jééé, most magamra ismertem a soraidban!!!!

Ma és sokszor ugyanilyen voltam...

Nem tudom mi segít. Nem érzem magam elveszettnek, csak néha annyira felborul bennem minden. Kikészülök percek alatt, nincs elég türelmem, és elbőgöm magam hirtelen.


Ami engem kizökkent ebből az állapotból, az az ha elmehetek valahová egyedül, vagy a barátnőimmel. Ha nem kell a négy fal között ülnöm, ha nem kell minden napomat monotonon végigcsinálni, minden áldott nap ugyanúgy.

Megőrülök a bezártságtól, a monotonitástól. Kicsit zavar is, hogy jön a tél, és kevesebbet lehet majd kirándulni, kimozdulni és hamar lesz sötét...áááá....


Sokan már ilyenkor ajánlják, hogy keressek fel egy pszichológust, de nem tudom. Nem érzem annyira elkeseredettnek magam, csak valahogy mégsem érzem magam jól. Hát nem tudom.

Én csak szeretnék egy kicsit egyedül lenni, és csak úgy bambulni ki a fejemből. Na erre nem sok lehetőségem van, pedig jól esne, és szerintem segítene rajtam.

2011. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így vagyok. de hogy mi segít?? Nem tudom. szombaton álomba sírtam magam. Már-már arra gondoltam, jó lenne meghalni. Aztán ahogy elképzeltem, ahogy zuhanok, eszembe jutottak a gyerekek. És hirtelen, megértettem, az öngyilkos anyukák miért viszik magukkal a gyerekeket. (nem elfogadtam, csak az okra jöttem rá) Mert elképzeltem, mi lenne velük nélkülem...

Azért ilyen mélyre ritkán süllyedek.

Fogalmam nincs mi segítene, de nem vagy egyedül. Nem gondolom, hogy ezen a magne B6 segítene...

És rossz, mert nem tudsz róla kinek beszélni. Mert olyan "égő", hogy ott a csodálatos gyereked, és te mégsem vagy boldog. És szégyenled magad.

Nekem nagyon sok minden okozza ezt. Tehát vannak okaim is, nem csak hormonális, de tuti az is van. Olyan dolgokon felhúzom magam, és olyan szinten.... És ez olyan rossz. Már tudatosan próbálok figyelni erre, de nem könnyű.

2011. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szia.neked 3 hónapos a kisfiam és kb egy hete én is minden nap sírok,de ez szerintem a kimerüléstől van,meg hogy magányosnak érzem magam.a férjem egy nap kb 20 percet van velünk összesen,na meg persze éjszaka,de akkor úgyis alszunk szóval az nem számít.szerintem te is csak kivagy merülve,ha tudsz próbálj meg egy kicsit pihenni.én ma napközben aludtam 22 óra hosszát a kisfiammal.úgyhogy most kicsit jobban érzem magam.de lehet hogy az is a bajunk hogy amíg terhesek voltunk mi voltunk a közép pontban most meg a gyermekeink.de ez így van rendjén,csak rossz megszokni hogy 9 hónapig mi voltunk a legfontosabbak és mindenki velünk foglalkozott,most meg nem.én amúgy nem szedek semmi gyógyszert
2011. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ALVÁÁÁÁS! komolyan, viccet félre téve. Átéltem és azt tapasztaltam, hogy mikor a gyerkőc egyre önállóbb, átalussza az éjszakát, vége a dackorszaknak, akkor kb. 3-4 hét rendszeresen átaludt éjjel után mintha elvágnák a hangulatingadozásokat. ezen sajna nem segít a kikapcsolódás sem. Próbálj minél többet pihenni, ha gyerek alszik, legalább helyezkedj vízszintesbe egy kicsit.
2011. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen szorongás!Én is ezt éreztem!Most gyógyszert szedek rá,de hamarosan abbahagyom!
2011. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam, amit írtatok, és majdnem elsírtam magam. Eldöntöttem, esténként elmegyek egyedül, és futok egy kört. Aztán ha nem segítenek a "természetes" szerek, el fogok menni a háziorvoshoz (valami dilibogyóért:).

Én is így vagyok, hogy gondoltam már pszichológusra, de annyira nem érzem magam rosszul. Meglátjuk. Majd idővel csak jobb lesz.

Kitartást mindenkinek, és napsütéses sétákat!!!

2011. okt. 4. 12:34
 7/8 A kérdező kommentje:
És igen, aludni is többet fogok, erre figyelek ezentúl! Mindenkinek köszönöm!
2011. okt. 4. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:

dilibogyót?

anyukám szedett ilyen szereket. amíg szedte, semmi baja nem volt. mikor abbahagyta, majdnem öngyilkos lett.


Ezt szeretnéd?

2013. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!