Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tortúra a nappali altatás:...

Tortúra a nappali altatás: egy óráig tart. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
7-8 hónapos koráig simán elaludt a kisfiam, betettem az ágyba, kijöttem, é kb. negyed óra alatt szépen elaltatta magát. Nyár eleje óta viszont (mióta állni is tud) ahogy beteszem, már pattan is fel, áll a rácsnál, és elkezd sírni, ha kimegyek (pedig nagyon álmos, ásítozik, és dörzsöli a szemét). Kiveszem, megnyugtatom, de amint visszateszem, kezdődik elölről, általában csak akkor alszik el, ha a kezemben van (már nagyon nehéz). De így sokszor, amikor beteszem az ágyba, felriad, és kezdődik elölről. Tudom, hogy nyilván a szeparációs szorongás is benne van, de ez akkor is őrület már. Mit kéne csinálnom? Nem akarom hagyni sírni, mert ha kijövök és nem megyek vissza, akkor előbb-utóbb elkezd ordítani. Tudom, hogy ha nem mennék vissza elaludna, de nem akarom így sírni hagyni, korábban elaludt egyedül is, most valamiért szüksége van rám. Mit javasoltok?
2011. szept. 7. 13:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

mi éppen a múlthéten vettük ki a kiságyból a matracot, letettük a földre, lefekszem mellé, és úgy altatom.. ha elalszik felállok és csendben kisétálok a szobából.. leesni sem tud sehonnan, a matrac a sarokban van a falnál, mellette egy nagy paplan a földön, amire én szoktam feküdni altatáskor..

nem kell ôt ölbôl kiságyba, vagy nagyágyból kiságyba áttenni..

férjem titoktartásra kötelezett, mert szerinte nagyon ciki, hogy a földön altatjuk a gyereket, szerintem viszont ideális pillanatnyilag.. igaz kislányunk már 14 honapos, és egyre biztosabban lépked kapaszkodás nélkül, de a szobája berendézése is csupa baba-biztonságos cuccból van berendezve, meg a baby-phone is be van kapcsolva, egybôl hallom, ha felébred..

2011. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia, nem olvastam végig mindenkit, de szerintem elérte ea szeparációs szorongás egyik korszakát. Foga stb. ilyesmi is lehet. Én kb. 1 hétig lejártam vele sétálni és a babakocsiban aludt. Fent ordított, néha fél órát is, a babakocsiba betettem 20 méter és már aludt is. Aztán persze meg akartam szüntetni a dolgot, mivel rossz időben nem vihetem le, leülni sem tudunk sehol, ahol csend is van, hogy nyugodtan aludjon. Betettem a járókába néhány kevésbé zörgős játék mellé, és csodák csodája 2-3 perc és már aludt is. Próbáld ki, nekem bevállt! A nappali alvás még mindig ott van és már 14 hós, de egyenlőre megfelel!
2011. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Azért nagyjából az látszik, hogy minden baba más és más; és ami az egyiknél beválik, az a másiknál könnyen lehet, hogy nem; vagy épp az ellenkezője válik be.

Megmondom őszintén nekem is megfordult a fejemben, hogy lefogom, mert látszik rajta, hogy borzasztóan álmos, de csak izeg-mozog, de olyan drasztikusnak tűnt nekem. Egy alkalommal megcsináltam, mert nagyon kimerült voltam, és nem bírtam tovább. Végülis utána nagyon hamar elaludt, ez igaz. Lehet, hogy jobbat teszek vele így, mint hogy hagyom hosszan vergődni? Jó módszer lehet ez?

2011. szept. 12. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!