Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám jövő héten tölti a...

A babám jövő héten tölti a 6hónapot. A védőnő szerint vacsira is főzeléket adjak a tejpép helyett, tehát napi 2 üveg főzelék?

Figyelt kérdés

Anyatejes,de kap mellette gyümit,zöldséget(rájöttem ez már főzelék),vacsorára tejpép + 2 mellből szopi.Eddig-de ma a védőnő azt mondta,hogy táplálóbb,ha vacsorára is főzeléket kap.És a fél 11es keléskor adjak neki cicit.

eddig délben egy fél/háromnegyed üveg főzit (paradicsom/krumpli-répa/krumpli vagy gyümölcsöt)kapott,és mellé szopott.De megenne ahogy ismerem 1 egész üveggel is...mennyi vizet adjak utána?(mert azt mondja hagyjam el a tejet délben)És egész nap kell még / és mennyi folyadék?

Sajnos nagyon össze vissza beszélt a védőnő :-(


2009. ápr. 21. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki vacsira főzit nyugodtan.

Ha megenne egy üveggel is, hagyd, egye meg, és akkor nem kell cici utána.

Vizet adj neki félóránként, óránként, kínáld meg, ha kell neki inni fog, ha nem kell, nem fog inni, idővel meg ő maga fogja kérni.

Próbáld úgy beállítani, hogy reggel szopi, 10-kor gyümi, 12-kor főzi, 15-kor szopi, 18-kor főzi, és lefekvés előtt és éjjel ha ébred szopi.

Én is így csinálom:-)

2009. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én sosem adtam vacsira főzeléket, inkább a tejpépet szorgalmaztam mindig. De, ha a babád megeszi és kívánja a főzeléket, akkor egye. Szerintem minden gyerek más. Ha csak cicire vágyik, akkor azt kapjon, ha megeszi a főzeléket, akkor is kapjon cicit, mert éjjel kell a folyadék. Az én lányom 2 éves, de este már csak kakaót iszik. 7-kor eszi meg a vacsiját és 8 után fekszik.
2009. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És nem apad el az amúgy is kevés(gondolom én)tej?Mert hiába fejek,semmi nem jön ki :-(

a másik: nem nagyon szeretném cumisüvegre szoktatni.Kínálhatom neki csőrősből(szilikonos,puha azon része amit bekap),vagy pohárból?

2009. ápr. 21. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet abból kínálni:)

és este simán adhatsz neki főzeléket ..és délben is annyit amennyit megeszik..nekem a doki nő mondta h napi 3,5dl főzinek kell meglennie és minimum 5dl tej/tejtermék

plusz 1 adag gyümi

2009. ápr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia.Hányszor eszik 1 nap?Nekem 29.-én lesz 6 hónapos a kislányom.Reggel-délben-este szopizik.Éjjel nem kel fel,nekünk az utolsó kaja(szopi,este 10-kor van mert mi n10-kor fürdetünk)A tízórai tejpép gyümölccsel,az uzsi az főzelék(160-200g v.kb.1 üveg)Nekünk így jött be.Mondjuk én ami lehet megcsinálok,olcsóbb is.Szerintem nyugodtan megehet az 1 üveget ha jólesik neki.Én többször megkínálom 1 nap vízzel(de lehet teával is,ki hogy gondolja)és iszik is pár kortyot.Ébredés után szinte mindig szomjas.Remélem segítettem.Szerintem mindegy hogy csinálod,a lényeg,hogy legyen 1 rendszer az evésben.A lányom meglátja a kezemben a tálkát és kötöm fel a partedlit,már tudja,hogy kaja lesz és vigyorog.
2009. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem is 29én lesz a fiam 6hónapos :-)

5x eszik 1.reggel 6körül az utolsó este 6után.Én 6kor fürdetem,mert utána már annyira fáradt,hogy nem lehet vele semmit csinálni.Éjjel még kel,de ma akarom kipróbálni,hogy vissza alszik e akkor,ha csak megsimizem,és nem adok neki éjfél-2között enni.

2009. ápr. 21. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Előző vagyok.A lányom a f6-6 órai kaja után 7-f8 körül alszik kb.1-másfél órát utánna fennvan velünk és úgy van nálunk a fürcsi n10-kor.Mi az elején 7 -kor fürdettünk és ettünk utána,de felkelt h1 kor szopizni,aztán meg f4-kor.Olyan voltam mint a mosott kaki,mert mi későn fekvők vagyunk(11 körül).Aztán toltunk a fürcsi evés rituálén egy órát 8-ra.Változás nem történt az éjszakai kelésekben,ill. csak annyi,hogy azt vettem észre,hogy a f4-es kaja nem olyan intenzív.Aztán voltunk valahol és később értünk haza,és n10-kor fürdetés-kaja és nem kelt fel h1-kor csak hajnali f4-kor.Így lett meg a megoldás a hajnali h1-es kelés eltörlésére.Úgyhogy kb.2 hónaposan már este 10-től aludt f4-4-ig.Aztán kialakult az elején írt esti másfél-1 óra alvás(mármint a 7 órátóli...)Mindenkinek más.Persze függ a család alvási szokásaitól is.Nekünk ez jött be,legalább együtt is tudunk lenni gyerkőc nélkül.
2009. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!