Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Melyik a jobb cumisüv...

Anyukák! Melyik a jobb cumisüveg egy újszülöttnek (és persze utána is) az AVENT vagy a MAM?

Figyelt kérdés

Esetleg van aki mind a kettőt egyszerre használta?

Jó és rossz tulajdonságai is érdekelnek.


2011. szept. 7. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Én MAM-ot hsználtam tápszeres üvegnek és teljesen meg vagyok vele elégedve. vizes,teás üvegünk meg Nuk-os azt is szeretem. Aventot nem próbáltam.
2011. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%

Szoptatni nem akarod?

Ha igen, akkor nem érdemes cumisüveget használni még pótlásra sem, mert cumizavaros lehet könnyen, főleg az újszülött baba, olyan két hónapos koráig.


Ha meg tutira cumisüveges lesz, akkor mindegy szerintem, megszokja azt, ami van.

Én egyébként AVENTost használtam később, amikor egy-egy szoptatást kihagytam, és valaki más etette lefejt tejjel, de nem meggyőződésből, hanem mert valami ingyenes csomagban benne volt...

2011. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

NUK

nekünk kórházban ajánlották mert nem bírtam szoptatni,és tényleg bevált!

2011. szept. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Nekem van egy barátnőm, akinek mindkét márka van. Mindkettőből szívesen iszik a babája.

Nekünk az avent nem jött be, nem szerette igazán a fiam, egy keskenyebb márkát választottunk (külföldön élünk, ezt otthon nem ismerik, azért nem írom).

2011. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Èn Aventest használtam. de kipróbáltam a mam-t is és abból nekem folyott mindehonnan. gondoltam én vagyok béna és próbáltam ezerszer mikor egyszer a férjem kezében folyott szét a gyerekre akkor kivágta, de lehet csak a mienk volt rossz.


szóval Avent nekünk bevált.

újszülött szettet vettünk és tápszeres lett, így nagy forgalma volt a cumisüvegnek. ahogy múltak a hónapok úgy cseréltük a számozás szerint a cumit rajta. aztán mikor már fogni tudott vettünk csak fogantyút hozzá, aztán most már elsö itató pohár fejet használjuk és már megvettem az 1 év feletti itatópohát csört is hozzá. Nekem amiért tetszik, mert minden mindennel kombinálható.

ami még szinte csak az avent tudja hogy ha rátszed a kupakot akkor nem csöppen ki egy csepp sem, mert a kupak pont elzárja a kislyukakat. a nuk-nak nagy hibája hogy csak állítva tudod vinni, mert felül kifolyik.


mi rengeteget megyünk, repültük is már jó párszor, és van Aventes dupla termosztáskám is, így akár fejjel lefele is lehet az üveg.

2011. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Avent van, és volt is (néha folyik ha rácsavarom a cumit) ,de lehet csak az enyém ilyen béna (másnak meg jó?)...
2011. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
42%

Kedves MÁSODIK, miért kell már egyből beszólogatni, kioktatni? Tudod, sokan vannak, akik akarnának szoptatni, csak épp oka van, hogy nem megy.


KEdves KÉrdező!

Én használtam Aventet és MAM-ot is. Elsőnél Aventet, nem volt vele semmi gondom, sőt, párhuzamosan szoptattam és pótoltam tápszerrel, nem okozott cumizavart.

A másodiknál viszont azért váltottam a MAM üvegre, mert a csavaros alja miatt könnyebb volt nekem tisztítani. Ez az üveg sem okozott gondot a párhuzamos szoptatásban.

Így utólag azt mondom, a MAM-ot jobban szeretem, de tény, hogy jobban oda kell figyelni az összeszerelésnél. (HOgy alul alaposan össze legyen csavarva, különben szivárog)

2011. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

azért is kérdeztem rá erre a 2 márkára mert ezekről hallottam a legjobbakat. Az ár majdhogynem ugyan az. Sajnos abból kell kiindulnom, hogy a lányom nem szopizott ezért kell a cumisüveg alternatíva. Remélem most a fiamnál nem lesz ezzel probléma. Januárba ha megszülöm nincs kedvem rohangálni a 2 évesemmel meg a kicsivel, mert nem hajlandó cicizni és hirtelen cumisüveg kell.... De ha jól tudom az anyatejes babák cumisüvegből is megisszák a tejet, az enyém legalább is megitta. A MAM-ból vettem a lányomnak egy itató poharat mondanom sem kell folyik, így hogy merjem berakni a táskámba? A Nuk is jónak tűnik, de a cumirészétől idegenkedem.

2011. szept. 7. 14:38
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen ezt én sem értettem a második hozzászólónál! Persze, hogy szeretném szoptatni, de a rossz tapasztalat miatt elővigyázatos vagyok és a január közepére datált szülésre már decemberben felirattatom a tápszert, de annak örülnék a legjobban ha nem lenne rá szükség!
2011. szept. 7. 14:45
 10/28 anonim ***** válasza:

Mindent használtunk/használunk már. Mire megtaláltuk a megfelelőt, több okból is kifolyólag!

Kislányom bimbóvédővel tanult meg szopni már a kórházban, mert máshogy nem működött az összhang.

Gyönyörűen csinálta, mikor 6 hetesen "közölte", hogy akkor ő abba hagyná a szopást. Hozzáteszem előtte nem látott cumisüveget, tehát még a cumizavara se jöhet közre.

Próbáltunk mi mindent, üvöltéstől az LLL tanácsadóig. Szerinted bevált bármi?! Hát nem ...

Nem volt hasfájós, de amint elkezdtük etetni Aventos cumisüvegből (mivel nem volt hajlandó szopni) nem volt megállás. Ezután vettem MAM-os üveget is, mert annak a kialakítása a hasfájós babáknak nagyon jó.

Mivel nem mondtam még le ma sem a szoptatásról (egyébként csak éjszaka és hajnalban hajlandó szopni. ez 2 alkalom), ezért vettem Tomme Tippee cumisüveget, ami anyamell formájú. Ebből a fajtából most készülök megvenni a hasfájós típust.

Nekünk ez vált be. Imádja és ebből gyönyörűen eszik, nem folyik össze-vissza.


Ha tanácsolhatom, akkor mindenképp olyat vegyél, ami a hasfájást megelőzi!

2011. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!