Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Melyik banknál...

Anyukák! Melyik banknál érdemes start számlát nyitni? Ahol a kamat is jó. Ti hol kötöttétek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:

nem nyitottam számlát,feleslegesnek tartottam,ha akarok,nyithatok akárhol neki,spórolni,stb...


mire kiveheti kutyakakit se fog érni az a pénz,inkább most költöm rá.

2011. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én bankos vagyok, de még én sem nyitottam sehol. A legtöbb kamatot a MÁK adja, így otthagytam náluk a babakötvényt. Ha megtakarítani akarsz neki, akkor sokkal inkább másban érdemes gondolkodni (pl. életbiztosítással egybekötött befektetés, vagy hosszú távú garantált befektetési alapok, stb. - körül kell nézni a piacon)
2011. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szintén a MÁK-nál hagytam. A bankok csak lenyúlnák a gyerekem pénzét.
2011. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm a bankokat ,nem rakom be a pénzt inkább félrerakom jó helyre vagy megpróbálom forgatni kereskedéssel vagy ráköltöm a gyerekre.
2011. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az Unicreditnél nyitottunk startszámlát.
2011. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A keresztszülei a CIB banknál nyitottak neki számlát, ( Szia Szimba )és minden hónapban ők is, és a szüleim is raknak be neki pénzt.Néha mi is, bár bevallom, mivel csak gyest, és családit kapok, nem nagyon marad takarékoskodni..De azért jó tudni, hogy már babaként saját számlája van.Bármikor kivehető neki, kamatozik, és amikor 18 éves lesz, lesz saját pénze, ami nem utolsó szempont.Az én apukám is ha úgy gondolkodott volna, mint aki azt írta, hogy semmit nem fog érni, akkor nem vettem volna a nekem spórolt pénzből egy fél lakást..Amikor még egy percet nem dolgoztam, millióim voltak, köszönhetően a szüleimnek!!
2011. szept. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Takarékszövetkezetnél nyitottuk meg, körbenéztünk és itt adják a legjobb kamatot, és nem számolnak semmilyen költséget a start-számlára. Én is úgy gondolom, hogy 18 év múlva nem fog túl sokat érni az a pénz, de azért mégis jelent majd valamit, ha másra nem, a taníttatására jó lesz! Jelenleg pelenkára, vagy ruhára tudnám költeni, de azt meg így is úgy is meg kell venni, szóval mégis többet ér, ha félretesszük neki, és nem a párna alá. Én úgy vagyok vele, hogy az marad meg biztosan, ami nincs kéznél :-)
2011. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,mi is a takarékszövetkezeten gondolkodunk..
2011. szept. 8. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!