Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami ötlet, hogy ne keljen...

Valami ötlet, hogy ne keljen fel éjszaka 3 hós babám?

Figyelt kérdés

2 hónapos korában elkezdte átaludni az éjszakákat, aztán ez így ment egy hónapig, és most, 3 hós korára újra felkel 4 körül, utána meg 3 óránként.

Próbáltam azt is, hogy este több tejcit egyen, hátha nem lesz éhes, de akkor is ugyan úgy felkelt.

Nincs valami megoldás erre? Olyan fáradt vagyok, amikor éjszaka fel kel kelni. :(


2011. szept. 8. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy fárasztó, de valakinek még 1 éves korában is kel a baba éjjel enni...

Most 3 hónapos a babád, lehet, hogy fejlődési ugrása van, többet igényel még éjjel is. Lehet, hogy ez csak átmeneti időszak, túl kell élni.

Szokták ajánlani, hogy este etesd többször, de szerintem ez nem számít. Ha éhes úgyis felkel, mindegy előtte mennyit evett.

Szóval most csak egy kis kitartást tudok javasolni, lesz ez jobb is!

2011. szept. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudom, ez most nem vigasztal, de nekem 2 éves koráig nem aludta át az éjszakát. Volt, hogy 8-szor felkelt. Semmi nem vált be. Bocs, ha lelomboztalak!
2011. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 hónapostól ne várd, hogy átaludja. Ez csak a kezdet... Sajnos. Utána jönnek a fogak :( Lesz még éjszakázás rendesen. Azt te se gondoltad, hogy 2 hónap után alszik a család vígan. Nekem 3 héttől 4 hónapig aludta át, de gondoltam, hogy ez túl meseszerű. Hogy éjjel meg se nyikkan. Most kapjuk rendesen... 6 hónapos. Volt, hogy 10× keltem hozzá, fél óránként kelt. :(( Ki tudja meddig tart...
2011. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én Lányom 10 hós múlt, még egyetlen éjszakát sem aludtunk végig, mióta megszületett. Minimum 1* kel, de inkább kétszer, ha jön a foga vagy front van, akkor van, hogy fél óránként. Nem egyszerű, de én mindig arra gondolok, hogy vannak olyan kevésbé szerencsés szülők, akiknek hasfájós a Pici vagy összekeveri az éjszakát a nappallal vagy csak szimplán rossz alvó és ők kelnek egy éjjel 4-5* vagy akár 20*. Tudom, hogy ez nem vigasz, viszont szerintem azért felesleges kiakadni, hogy hajnali 4kor kel és utána még 3 órát szunyál! Hidd el, nagyon szerencsés vagy és lesz ez még rosszabb is!!! Inkább próbálj meg napközben pihenni, amikor a Pici is pihen. Sokat segít a fáradtságon! (jöhet a lepontozás)
2011. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Irigyellek. :P A mi lányunk kb. 3,5 hónapos korától alussza át az éjszakát. A védőnő javasolta, hogy ugyan 7-kor fürdetünk, és fél10-10 körül etessük meg félálomban (fél8-8-tól alszik), így kb. 6-ig szokott aludni. De pár hetente van 2-3 nap, amikor 4-5 körül felkel, van hogy vissza tudjuk altatni, van, amikor nem, és etetés van. Lehet, hogy nektek is csak néhány nap lesz ilyen, vagy 3 hónaposan növekedési ugrása is lehet, ami miatt pl. többet enne, ezért is kelhet. Szerintem vissza fog állni, de ahogy mondták előttem is, lesz még ilyen, erre jobb felkészülni. :)
2011. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi Babánk is 3 hónapos. Születéstől kezdve jó alvó (tudom ez változhat még, és valószínű lesz olyan időszak, hogy fog is.) A lényeg, hogy én inkább hálás vagyok, hogy ilyen szerencsések vagyunk, hogy "csak" 4-5 között ébred először. :) Fel a fejjel! Másoknak még bonyolultabbak az éjszakáik.
2011. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj ha egy 3 hónapos baba még felkel éjjel enni.Persze fárasztó,de az én kislányom 18 hónapos és egyszer még ő is felkel.
2011. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

csak 4körül kel fel előszőr? én örülnék ha így lenne!!

egyébként nálunk is 3hósan kezdte megint azt hogy sokszor felébredt.ez kb 1hónapig tartott.volt hogy 6-8szor is felkelt.hullafáradt voltam reggelre.semmi nem használt.egyszer csak1hónap után magától helyre állt a rend.most sem alussza végig az éjszakákat,de jobban alszik,mint előtte.Lehet hogy nála is növekedési ugrás van.

2011. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hetesen átaludta az éjszakákat. Keményen 6 csodálatos hetünk volt! Utána szinte óránként ébredt. Aztán azt is kinőtte. Amikor kánikula volt, akkor ivott egyszer éjjel. Most 2 napja, mióta front van, megint eszik egyszer. Szóval totálisan kiszámíthatatlanok a babák! De ne aggódj, egyszer csak kinövi! :D
2011. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Igazából ezekre számítottam, csak azért tettem egy próbát, hátha... :)

2011. szept. 8. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!