Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1-2 gyerekes anyukák, mekkora...

1-2 gyerekes anyukák, mekkora és milyen típusú házban illetve lakásban laktok? Hány szoba van? Hol jobb lakni kisgyerekkel családi házban vagy lakásban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 11:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Emeletesben lakunk de a kertes a leg családbarátabb.. persze ehhez jó szomszédok kellenek!!
2011. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
75 négyzetméter, kertes ikerház. Van egy nagy fedett terasz, ahová esőben is ki lehet menni. A ház 2 szobás, plusz nappali/étkező/konyha egy térben. Nagyon praktikus, mert ha a kislányom alszik kint a babakocsiban, csak odatolom a konyhaablak elé, és tudom végezni a dolgomat.
2011. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy hatalmas, 250nm-es, 7 szobás kertes házban élünk, egy gyerekkel. Örököltük, de fenntartani borzasztó sokba kerül, viszont jobb helyet el sem tudok képzelni gyermeknevelés szempontjából.
2011. ápr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek(11 és 2 éves)

kb 80 m2-es családi ház saját udvarral, tetőtépbeépítés tervben valamikor

3 szoba van egyenlőre


15 éve lakunk itt, igaz elég forgalmas főút mentén van, de Bp-en 8külsőbb kerületben) de minden van közelben

nem adnám semmiért, nem költöznék


szomszédok nem sok vizet zavarnak, nem is igazán érdekelnek, hál istennek nem lehet átlátni

2011. ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy 41 nm-es lakásból költöztünk ki tavaly egy 60 nm-es házba. Két szoba + nappali/étkező/konyha.

Összehasonlíthatatlan.

Itt megtehetem, hogy az egyikkel kint vagyok, ha a másik elalszik. Visszük magunkkal a bébiőrt, így biztos, hogy meghalljuk, ha felébred. Jó a rálátás a kertre, ha mennének ki a szabadba, de én főznék, akkor is kint lehetnek, hiszen rájuk látok. Bár itt hozzátartozik, hogy míg ők játszanak/homokoznak/motoroznak én a teraszon elő tudom készíteni a főznivalót (krumplipucolás és társai). A legnagyobb előnyét télen láttuk: az egyik már felöltöztetve a másik még "sehol sincs" állapotban. A felöltözött gyerek a teraszon meg tud minket várni, nem sül rá a ruha, míg felöltöztetem a kistesót.

Télen és nyáron egyfolytában csicseregnek a madarak, egy feketerigó most rakott fészket az egyik fenyőbe, napi program megnézni :)

Az első babám még a lakásba született, ráadásul panelban laktunk, nyáron majd meg döglöttünk, egész nyáron nyűgös volt. Most már tudtunk felállítani kis medencét, fölé sörsátor. Sokkal elviselhetőbb a meleg. Tavaly nyáron a lakásos barátnőim non-stop nálunk voltak.


Mi pont ezek az előnyök miatt költöztünk kertes házba.

2011. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem tudom hany negyzetmeter. :) De emeletes csaladi hazban lakunk. Lent van egy hatalmas nappali, konyha ebedlovel es wc meg erkely. Fent az emeleten van 3 szoba: a mi haloszobank, a kisfiam szobaja es egy fel szoba amiben egy kihuzhato ulogarnitura van ha jonnek hozzank vendegek. Nincs nagy kertunk mert nem vagyunk nagy kerteszek de a kisfiamnak jo nyaron pancsolni, van kis homokozo meg hinta. Egy kis kertibutor ahova nyaron kiulunk grillezni meg kajalni. En nagyon szeretek csaladi hazban lakni es a kisfiam is szereti nagyon a kertet.
2011. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Családi házban lakunk emeletes.5 szoba konyha fürdö.Nagy kerttel.

2 kisgyermekünk van....Lehet lesz 3. is.De csak késöbb._Ha lesz.

Elötte albérletben laktunk,2 szoba konyha fürdövel.Hát ne mondjam mennyivel jobb saját házban lakni.......

2011. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi! Jöhetnek még válaszok!

Velünk az a szitu, hogy falusi parasztházba(sajnos erre volt csak pénz)költöztünk a kisfiam születése előtt. Most Ő két éves, szerintem szeret itt lakni. Én viszont utálok! Ráadásul a törlesztőrészletünk is nagyon megemelkedett. Most növeltünk futamidőt, hogy fizetni tudjuk. Így viszont a kb. 4-5 milliót érő házért kifizetünk legalább tizet 20 év alatt. Addig semmiképp nem szeretnék maradni, de mikor költözzünk és hova? Annyira nehéz! Most gyesen vagyok, munkahelyemre nem tudnak majd visszavenni. Állást keresek, de ezen a környéken lehetetlen jó melót találni! Pedig van két diplomám, nyelvvizsgám, okj-s szakmám! Mit csináljak? Öntsetek egy kis lelket belém!

2011. ápr. 4. 13:29
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi a párom szüleinek a házán építettük be a tetőteret egy Bp. melletti kisvárosban.

Kb. 85 nm, 2 szoba + óriási nappali-konyha-étkező egyben, ill. alul van még egy szoba, ami előszobaként funkcionál.

Minden vadi új és gyönyörű, pont olyan, amilyet szerettünk volna, a falak, ablakok is ott vannak, ahol mi akartuk, ezt imádom! Tervezni is egy élmény volt és építeni is.

Anyósékkal szerencsére nagyon jó a viszonyunk, így nem gond, hogy egy fedél alatt élünk.

Én panelban nőttem fel Bp. egyik külső kerületében és imádtam ott lakni.

Oké, gyerekkel valóban ideálisabb kertes házban élni, de csak akkor, ha a környéken van élet és vannak gyerekek. Itt szinte semmi nincs, ez egy alvó, belassult kisváros, mintha valahol a 80-as években megállt volna az idő és azóta nem történt semmi!

Ahol felnőttem, ott a játszóterek egymástól max. 10 perces sétára vannak és még a külső részen, ahol csak családi házak vannak, is olyat építettek, mint ami a Városligetben van. Nem hazudok, legalább 15-20 vadi új, igényes játszótér van a 17. kerületben.

Itt meg, ebben a 20ezres kisvárosban 1 db!!! És ez is ún. Delikátos, tehát nem az önkormányzat építette.

Jaj, bocsi a kifakadásomért! :)

Szóval házban jobb lakni, de csak olyan helyen, ahol van élet!

2011. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szia! Választ nem tudok a kommentedre, de leírom, mi hogy élünk. 1 fiunk van, 14 hónapos, 3 gyermeket szeretnénk. Van egy pici házunk egy pici udvarral (az egész együtt 183 nm). A ház rajta manzárdos, lent van egy nappali+ konyha, fent 2 szoba. Idén kezdjük bővíteni (tavaly fejeztük be a kocsihitelt). Most a földszinten lakunk. A szobából lesz a nappali, a konyhából az ebédlő, a WC-ből a konyha (főzőfülke). Még építünk mellé a földszintre egy nagy fürdőszobát, egy szép nagy spájzot meg egy előszobát. A manzárdon a nagyobbik szoba lesz a mi hálónk, a kisebbiket egy gipszkarton fallal elválasztjuk, az lesz a babaszoba+előszoba, mellette egy szolgálati WC és egy terasz, ami mosókonyha szerepét fogja betölteni.

Ezen kívül van egy nagy garázsunk, aminek a tetejére könnyűszerkezetből lehetne egy másik házat húzni 3 szobával. Így a mostani lenne a földszinten garzon, + az emelet iroda (párom vállalkozó), a könnyűszerkezetes pedig a családi ház. A garázsból szervízműhely lesz. Ha nagyon kicentizzük, erre a pici telekre a nagyház mögé még egy terasz is elfér 2-3 tő virággal meg egy icipici konyhakerttel.

Én szeretek itt lakni, de igazából sokgyerekes családnak elég kicsi. Szóval pár év múlva lehet, hogy eladjuk.

2011. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!