Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj a fenekébe mérnem a lázát?

Muszáj a fenekébe mérnem a lázát?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptunk oltást.Azóta a fenekébe mértem a lázát,van is neki.Digitális lázmerőnk van.Máshogyan nem lehet?
2011. szept. 9. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért szokták ott mérni a kisgyerekeknél, mert náluk ott lehet a legjobban. Hónaljban nem túl megoldható, szájban szintén nem. De ugye úgy mérted, hogy az eredményből levontál 0,5 fokot?
2011. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a digitális hőmérőtök infrás, akkor tudod a fülében is pontosan mérni, ha a szokásos fém kupak jellegű vége van, akkor sajnos csak a popsiban mérés a pontos.

Nekünk sikerült egy Dimarson infrás digitális hőmérőt venni, így soha nem kellett az alsó fertályukat háborgatnom hőmérés miatt. Szerintem érdemes egyet venni.

2011. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen levontam a fél fokot.

Köszönöm a válaszokat.Szóval popsiban a legbiztosabb.

2011. szept. 9. 11:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Popsi. Máshol a digitális pontatlan!
2011. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én mindig a hónaljánál mértem. Ott is simán meg lehet. Ha lázas,akkor ott is kimutatja,még ha nem is század pontossággal. 38 fok felett lehet lázról beszélni.
2011. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség....

Máshol is meg lehet pontosan mérni,csak ez sokaknak nem olyan macerás...

Lehet venni lázmonitort,amit a baba pelusára kell csiptetni, folyamatosan nézi a hőmérsékletét, csipog,ha emelkedi.

század pontossággal mér.

2011. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

popsiban a legpontosabb (meg szájban, de ez babánál nem jó megoldás).

de én sem szeretem popsiban mérni neki, ezért mi vettünk egy homlok hőmérőt, ez 3 mp alatt megméri a halántékán a hőjét (akár álmában is). ez tájékoztatásnak jó, mert +-0,3 fok pontossággal mér. így előbb mérem a halántékán, ha normál hőt mutat, akkor nem macerálom, ha hőemelkedést vagy lázat mutat, akkor pelus le, és popsiban digitálissal is megmérem.

2011. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krisztivan ***** válasza:
Nekem csak 1X kellett mérnem a lázát.Én akkor az ölembe ültettem és a hónaljához dugtam a régi 10 perces lázmérőt.Mivel lázas volt és nem volt jól ezért simán kibirta a babusgatást az ölemben.Probléma nélkül türte.Ja,és 6 hós volt.
2011. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
soha egyetlen egyszer sem mértem a popsijában.két éves.hónalj
2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is hónaljban szoktam, nem dugdosok popsiba lázmérőt.

Teljesen mindegy, hogy 38,2 vagy 39,3 jön ki, így is úgy is adok neki lázcsillapítót. Ezért engem nem érdekel a pontos érték, és még soha nem szidott le érte a doktornő, hogy én így csinálom.

2011. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!