Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól kell vagy lehet a gyerek fej alá párnát tenni?

Figyelt kérdés
Az én kislányom másfél éves, és még nem tettem párnát a feje alá, viszont nemrég látogatóban voltunk rokonoknál, ahol az alig két éves kisgyermek feje alá egy rendes nagypárna volt berakva. A fél kiságyat elfoglalta. Lehet, hogy jobban alszanak így? Én eddig nem is gondoltam rá, hogy kellhet a párna, mivel a gyerekem hason is szeret aludni. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok erről?
2011. szept. 9. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én fél évesen tettem egy vékonyka párnát a feje alá, mert meg volt fázva és így könnyebben lélegzett éjjel. Aztán annyira megszerette, hogy maradt a párna a nátha után is.

Kb 2 éves volt mikor kikerült a kiságyból, akkor kapott nagypárnát, de nem azt a felnőtt méretűt, hanem kisebbet és laposabbat. Azóta is azzal alszik.

De ha nem hiányzik neki ne tegyél a feje alá. Azt mondják a legjobb, legegészségesebb ha vízszintesen fekszik.

2011. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 hónaposan becipelt az ágyába egy ikeás, 50x60-as felnőtt, de hason alvóknak való párnát - tehát elég puha és lapos. Azóta nem tudom kirobbantani az ágyából, még csak ágyneműhuzatot sem cserélhetek rajta, annyira ragaszkodik hozzá. Úgyhogy 2 ilyen párnája van, ugyanolyan huzattal, és felváltva mosom őket. Neki így kell, de ez nem azt jelenti, hogy minden babának kell a párna.
2011. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 4,5 éves van egy kis párnája este a feje alatt van amíg elalszik, de aztán éjszaka sosem fekszik rajta, mindig elfordul az ágyában fejjel lefele, így aztán a párna a lábánál van, a kisebbik fiam 2 éves neki is van egy pici párnája de ő inkább csak ölelgetni szokta mint valami plüss macit.
2011. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Legkorábban 2 év.
2011. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 18 hónapos,már elég régóta van a kiságyában egy kis vékony párna.Nyugodtan tehetsz már be neki.
2011. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök a kérdésednek,mert már bennem is felmerült.

Az én lányom 2 éves és szintén szeret hason aludni.

Neki sincs párnája, de ahogy a kommenteket olvasom nem is lesz. Én is úgy gondoltam,hogy az az egészségesebb ha egyenesen vannak. Majd ha kéri veszek neki párnát.

2011. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!