Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki ugy erzi...

Van olyan anyuka aki ugy erzi neha haragszik a babàjàra?

Figyelt kérdés
Néha ugy érzem mintha mérges lennék rà mikor csak sir és sir.Ezért nagyon rossz embernek érzem magam.A férjem egész nap dolgozik mikor hazajön akkor is nem is törödik szinte velünk.Màr arra is gondoltam lehet lényegében rà haragszom nem a babàmra.Màr teljesen kvagyok ettöl a szituàciotol.Hogy tudnàm magam ezen tul tenni?A babàm amugy 4 honapos.Köszönöm
2009. ápr. 22. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 2 hós lesz,de még vigyázok a majdnem 3 éves öcsémre is.Teljesen egyedül vagyok,és néha én is úgy érzem hogy haragszom rájuk,mellesleg a párommal ugyan ez van.Szóval teljesen kivagyok.Jó lenne valami megoldás
2009. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például a babakocsiban nem marad meg, ha sétálni megyünk. Már csak akkor megyek ki vele, ha már álmos, de így is sokszor fél órát is üvölt torka szakadtából, mire elalszik. Na ilyenkor én is úgy érzem, hogy haragszom rá. Az én párom is csak este jön haza, bár ő akkor eldob mindent és csak a kislányunkkal törődik. Egész nap viszon nagyon nehéz úgy, hogy szinte senki nincs a közelben akihez szólni lehetne. Nem vagy rossz ember emiatt, hiszen azért mert van egy gyereked, még neked is kell egy kis kikapcsolódás.
2009. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.az én babám is 4 hónapos,tündéri kisherceg,roppant kiegyensulyozottt baba,de néha eltörik a mécses.1* én is igy éreztem mint te,mert már 20 szor mentem be a szobába mert nyüglődött és nemtudott aludni.Mérges voltam,és hírtelen megfordítottam,és láttam mennyira megvan ilyedve.az ő mosolygos nyugodt anyukája,most mérges rá.Pedig azért nyüglődött mert fájt a pocakja,és nem azért engem akart bosszantani.annyira elszégyeltem magam, hogy azóta eszembe se jut haragudni rá.Szerintem te se rá haragszol hanem a szituációra,arra, hogy minden a te nyakadba zuhan,hogy mindig neked kell résen lenned,hogy mindig te vagy aki rohan hozzá.De kárpótol mosolygós kis pofija amikor rád mosolyog,és megköszöni, hogy mindig vele vagy.
2009. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megértelek. Nálunk is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy bár a férjem estig dolgozik, s gyakran éjjelekig (tanár), ott segít, ahol tud. Általában velem van, velünk van este 7-től kb, majd este 10 körül nekiáll másnapra készülni. Viszont én is ki tudok borulni, ha csak ordít a közel egyéves babám, és néha sajnos rákiabálok, persze ezzel csak erősítem benne a rosszat. De a feszültséget le kell vezetni. Mindenképp beszélj a férjeddel, hogy mi a baj, mit szeretnél, és kérdezem: hogyan tudnál töltődni egyet? Van kire bízni a babát, míg elmész pl. fodrászhoz, vagy beülsz mozizni, vagy barátnőzni?

2009. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kikapcsolodàs nem is ismerem ezt a szot sajnos:-( miota a kisfiam itt an sehova nem tudok menni nélküle mert az apja fél rà vigyàzzni mäs meg nincs ki rà figyeljen és hàt igy semmi lehetöségem rà. De azért egy kicsit megkönnyebit az hogy nem cak én érzek igy.köszönöm szépen a vàlaszokat.Szép napot mindenkinek!
2009. ápr. 22. 11:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Kisfiam 4 hónapos,és amikor sír akkor ideges leszek.Sajnos én beleestem a depresszióba,mert nekem sincs baráti társaság akivel beszélgethetnék,sétálhatnék,és egyedül vagyok egész nap a gyerekkel,úgy érzem kicsit unalmas.Nem tudok magammal törődni,csak akkor ha alszik a babakocsiban,de az is max.fél óra!Elegem van nekem is sokszor,de próbálok nagyon erős maradni,mert Ő nem tehet semmiről.Már pszichológusra is gondoltam,hogy segítség kell,de nem tudom "bevállalni" mert nagyon drágán dolgozik.Azt a pénzt inkább a gyerekemre költöm.Szóval nem vagytok egyedül ezzel.A héten sajnos tök egyedül leszek a kisfiammal,nagyon rossz lesz nekem,már előre félek!Jaj nagyon kéne valaki mellém ilyenkor.De KI? :((( Ez borzasztó!Itt mindenki be van zárkózva,tegnap is amikor sétáltam Vele,szinte én voltam egyedül az egész faluban vagy mi ez.Maguknak valók az emberek...Szomorú vagyok!
2009. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogya fe...be ne! Már bocsánat, de hús- vér emberek vagyunk!

Én egyedül nevelem a drága kis csicseriborsómat, akit nagyon vártam, csak sajnos a körülmények nem úgy alakultak, ahogy azt az ember lánya elképzeli. Imádom, mindennél jobban, de még így is előfordul, hogy mérges vagyok rá! Fáradt vagyok, sokszor frusztrált, s nem mindig sikerül kicsattanó boldognak lennem.

Én úgy gondolom, hogy

- a baba akkor is meg fogja érezni, hogy ki vagy, ha összeszorítod a fogad, s próbálasz úgy tenni, mintha...

- a baba is megtanulja, hogy a mama nem mindig vidám, s követhet el néha hibát.

- s végül, valóban próbálj meg kihasználni minden segítséget, hogy a felszabaduló időt magadra, a feltöltődésedre tudd fordítani.

Ha szereted, s ezt érezteted is vele, ne aggódj, ezek a kis drágaságok nagyon erősek mind testben, mint lélekben (néha még bölcsebbek is:)), meg fogja érteni, hogy te is ember vagy, aki esendő, fáradt, s akit így, valós, őszinte valójában fog elfogadni és szeretni!

2009. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

11:13- as vagyok

Elnézést a félrebillentyűzésért, olyan slunggal írtam, hogy csak úgy porzott a számítógép! :))

2009. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nagyon sajnállak és együttérzek Veled, szerintem nincs olyan anya, aki soha nem volt még mérges a gyerekére. Én is az vagyok, amikor tudom, hogy hisztizik, és semmi nem jó, egyébként nincs baja. Ez mind azért van, mert fáradtak vagyunk. Persze rá kell venned magad, hogy ne haragudj rá, próbálgasd inkább szép szóval elmondani neki, hogy nyugodjon meg. Sok mindent meg fog lassan érteni. Nálunk mondjuk a Párom amint hazaér, azonnal a lányával foglalkozik, mindenben segít, éjszaka is felkel, ha éppen eszik a babám, akkor megmelegíti a tápit, megigazítja az ágyát, amíg én kiveszem, ezt szerintem kevés férfi csinálja meg, büszke is vagyok rá nagyon! De a férjeddel kapcsolatban Neked kellene erősnek lenned, és bizony én ráhagynám egyszer-kétszer, mert soha nem fogja elvállalni, hogy vigyázzon rá. Ne csak tőled várja ezt, néha Neked is jár egy kis kikapcsolódás (fodrász, cukrászda, kozmetikus stb.). Sajnos amíg nem állsz a sarkadra ebben, addig ki fogja húzni magát alóla. 11 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már lassan egy éves babó anyukája vagyok. Szerintem a 2 kezem nem tudnám megszámolni hányszor voltam mérges, frusztlált, fáradt és hányszor kiabáltam rá a lányra. Ő amúgy sem a legnyugodtab gyerek, pici korában orákig orditott, persze nekem fogalmam sem volt miért. Később kicsit könnyebb lett, de most meg már jár és mindent a szájába vesz, pakol, felmászik mindenre, eszi a földet, a kavicsokról nem is beszélve. Isten tudja egy nap hányszor mondom el neki, hogy nem eszünk meg semmit amit a földön találunk, de ő csak azért is csinálja. Dehát gyerek! És én imádom őt. Ennek ellenére miliószor kiakadok, amikor az egész napom egy nagy rohanás meg pakolás és néha azon kapom magam este hatkor hogy ma még nem ettem semmit, csak megittam vagy 3 kávét. De sajnos most ez van. Lesz ez jobb is.

Kitatás!

A picik nagyon megtudják hálálni a törődést. Ők még nem értenek semmit és csak azt látja, hogy anya ideges. Na ettől az én lányom csak jobban bepörög és mégjobban rázendit. Ilyenkor fogom, be a kiságyba kb 5 percre, én addig leülök, megnyugszok és csak utána megyek vissza hozzá. Persze ő addig ordit, de utána hamar megnyugszik és szent a béke, játszunk tovább.

2009. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!