Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája csak nehezen szed/ szedett fel magára súlytöbletet s emiatt a mozgásában is kicsit "elmarad" a korától?

Figyelt kérdés
Az én babám 9 hónapos és legutóbb épp hogy nyomta a 6 és fél kilót.Beutalták Korai fejlesztőbe amiatt, hogy nem kúszik és nem ül még.Ott rögtön tornáztatni akarták, illetőleg itthoni tornát javasoltak, de úgy, hogy napi 1 órát vegyen igénybe kezdetben a foglalkoztatás, merthogy izmokat kell fejleszteni.Tartok tőle, hogy a kis madárhúsú testére ige nehézkesen fognak azok a kis izmok megtapadni, amiknek kellenének.De ez már másik téma, ha vki ezzel kapcsolatban is tud vmit hozzáfűzni, az is írjon.
2011. nov. 16. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem van egy nagyon jó ismerösöm, a gyerekeink között 2 hét van. minden héten 1x kb eléves koruktól össze eresszük a gyerekekt, így látom a növekedését.


a kisfiu koraszülött volt, és a szülök is elég vékonyak. mindig aprócska volt. a lányom tök átlagosan fejlödött, minden térne, a kisfiú meg iszonyat apró még most is. kb 8 kiló volt 1 évesen.


DE fejlödésben az elején kb 4 hét volt köztük, aztán a kisfiu ugyan úgy fejlödött, megmaradt a 2 hét külömbség. ha az enyám felállt, az övé 2 hét múlva megtette. habár 13 hónaposan még nem jár egyedül, de ha segítenek neki akkor igen.


szóval szerintem nem függ össze telejsen a kissúly a mozgásfejödéssel.


minbdenképpen vidd fejleszteni, de ezek a tornák nagyon jók és pár hét alatt óriási sikereket értek el.

2011. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, elgondolkodtató, amit írtál, nekem nincs ilyen anyuka ismerősöm, akivel összevethetném a babámat, hacsak nem egy volt kollégám, akinek pont 1 hónappal idősebb a kisfia, de már a nyáron járatták, és fel is rakott egy videót az egyik közösségi portálra..Azért gondoltam rá, hogy az intenív torna miatt nem fog tudni magára szedni egy dekányit se, mert így is rengeteget mozog, ráaádsul túl gyors is az anyagcseréje, félek, hogy a tornától méginkább fel fog bolydulni a kis szervezete.
2011. nov. 16. 07:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kissúlyú volt,de 9 hónaposan már a bútorok mellett ment,és 10 hónaposan már önállóan járt.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy a tiednek is kellene már járni,csupán azt,hogy a kis súly nem akadály.

Feltétlen tornáztasd,ahogy javasolják,mert arra szüksége van.

De az orvossal azt is meg kellene beszélned,hogy miért nem fejlődik a súlya? Annak is van valami oka.

2011. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dévény? Attól nem fogyna, mert "csak" nyomkodják. Ajánlom őket nagyon.
2011. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


szerintem meg éppen hogy a torna jó neki.

amíg egy gyerek nem mozog csak háj rakodik rá, amikor elkezd mozogni a háj és a kaja is zom lesz. ezért is van az hogy leállnak a súlygyarabodással a gyerekek, és elkezdik az izmot fejleszteni.


kislányom 6 hósan 8,5 kiló volt, iszonyat sokat hízott az elején. most 14 hósan 9,7 kilót mértem teljes ruházatban. ez a súlya van neki julius óta 4 hónapja egy dekát sem hízott szinte. eszik rendesen, de izmosodik ezerrel, mert mozog. mozgás nélkül izom sem lesz.

2011. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes téma!A lányom is kis súlyú 20 hónapos és még éppen hogy 9.5 kg.Emellett elvan maradva a mozgásban is 1 hónapja hogy jár magától.Mondjuk Ő hypotoniával született,kezdetektől jártunk gyógytornára és fél éve korai fejlesztőbe is!Ne aggódj a kis testének ez csak jót fog tenni,nekünk is nagyon sokat segített!Megfognak azok az izmok tapadni a testén hamar:)
2011. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szüksége van az izmokra, és a torna jót fog tenni. Ha tornáztok az étvágya is nőni fog.

Egyébként azt mondják, hogy féléves korára kell megdupláznia a születési súlyát, és egy éves korára megtripláznia. Ha ez nagyjából megvan, és a gyerekorvos, meg a védőnő sem aggódik, ill a babád is kiegyensúlyozott szerintem a súlya annyira nem gond.

A súlyánál nagyobb probléma, hogy nem kúszik még.

Az én babám 9 hósan 7,5 kg volt úgy, hogy előtte 3 hónappal érte el ezt a súlyt. Ott megakadtunk.

Nekem sem kúszott ennyi idősen, igazából csak forgott, és beutaltak korai fejlesztőbe.

Két hónapja járunk, és ott tartunk, hogy magától kúszik, mászogat, felül (különböző pozíciókba) és már feláll, ha húzza magát.

Az étvágya is megjött a tornával. Most 8,5 kg.

A többi babától meg elképesztően sokat tanulnak már ilyen kicsin is. Az enyémen látom.


Jót fog tenni neki a torna ne aggódj.

2011. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!