Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak en veszem a szivemre,...

Csak en veszem a szivemre, vagy jogosan haragszik a kedves anyuka tarsam?

Figyelt kérdés

Par napja latogatoban voltunk a 4 honapos lanyommal egy harom gyerekes csaladnal (1 honapos, 11 honapos es 2 eves gyerekek). A meghivasnal elfelejtettek emliteni, hogy az egesz csalad beteg, de gondolom azert, mert szivessegre volt szukseguk, es azt hittek, hogy ha tudom, akkor nem megyek segiteni. Naluk az a szokas, hogy azt a cumit adjak a gyerek szajaba, amit eppen talalnak es ahol eppen talaljak. Megnyaljak es rakjak a gyerek szajaba. Eddig nem is szoltam volna semmit, de a nagyobbik gyerek kivette a lanyom szajabol a cumit. Par perc utan a kicsim sirni kezdett, hiaba kerestem a cumit, potcumit meg otthon felejtettuk. Bementem a legnagyobb gyerek utan a szobajaba, aki a sarokban kuksolt a szajaban a lanyom cumijaval. Ekozben a lanyom elhallgatott, mert mire a nappaliba ertem a kedves anyukatarsam felvett egy foldon kallodo cumit, lenyalta es a szajaba dugta. Felhuztam magam, de egy szot sem szoltam, csak fogtam a taskabol egy torlokendot, megtoroltem a lanyom cumiat es azt adtam neki oda. A draga anyukatarsam tett erre egy "jaj de felted azt a gyereket" megjegyzest, amire nem reagaltam, inkabb folytattam a felbeszakitott temat.

Erre ma azt hallom vissza, hogy en milyen bunko vagyok, mert elvettem a gyereketol a cumit, es hogy szerintem mindenki mas lepras mert lefertotlenitve adtam oda az enyemnek + meg ez meg az.

Nem nevelem a gyereket burokban, sot, de a cumijara meg a kezere nagyon figyelek, mert azt vesszi eloszor a szajaba, direkt megbetegiteni meg nem akarom.

Elhataroztam, hogy nem mondok semmit neki, de muszaly volt kimondjam valakinek. Koszonom, hogy meghallgattatok!


2011. jan. 12. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Én ha valamit úgy hallok vissza, azt először is megfelezem, mert mindenkinek jó szokása kiszínezni a hallottakat. Lehet, hogy nem is pontosan azt mondta, úgy mondta mint ahogy te visszahallottad.

Egyébként pedig neki kellett volna megmondani, hogy te ezt így nem szeretnéd. Bocs. Nem azért mert leprásnak hiszed, csak mert betegek voltak. Ezen ugyan ne idegeskedj, ahány ház, annyi szokás. Csak kommunikálni kell.

2011. jan. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudta, hogy nem szeretem, ha a lanyom cumijat mas gyerek szajaban latom, mert par hete mar elmagyaraztam neki, amikor ok jartak nalunk, es akkor is el kellet vennem a nagyobbik gyerekuktol.
2011. jan. 12. 23:47
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Miért tartod a kapcsolatot ezzel a családdal, ha ennyire süt belőled az utálat irányukba? Egyébként meg ennél nagyobb bajod soha ne legyen az életben, ezt szívből kívánom Neked!
2011. jan. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
szia! én már azon is kiakadtam volna hogy az egész család beteg,de hogy más cumiját a szájába nyomják a babámnak,biztos azonnal pakoltam volna a gyereket és mentem volna haza! Te nagyon toleráns voltál.
2011. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A ferjeink legjobb baratok, es probalok mindig kedves lenni, nem utalom oket, sot azert mentem, hogy segitsek. Mindig azt taglalja, hogy mit csinalok rosszul, es hogy o milyen szuper anya es feleseg. Persze szerintem nem igy van es probalom nem elkovetni ugyanazokat a hibakat, amit o. De mindig furkal, akarmilyen kedves vagyok hozza.
2011. jan. 12. 23:55
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Az ember lánya máshogy áll az első és a germadik babához. Te még a szivedre veszed de ő már tapasztalatból tudja hogy nem történik katasztrofa a csumik gazdát cserélnek.

A következő gyerköcnél te se esel kétségbe.

2011. jan. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

elég érdekes lenne kedves anyuka ha nem vennéd a szívedre, a te gyermeked a te felelősséged!

ha én a helyedben lettem volna tuti még ott a helyszínen szóltam volna az anyuka társnak h nevelje meg a gyerekét! milyen dolog ez h kiveszi egy másik gyerek szájából a cumit??? az meg h elvetted tőle, miért mi kellett volna csinálnod? nem tudom ő mit szólna hozzá ha bemennél a konyhájába és se szó se beszéd hazaviszed a hűtőjét???

én is mindig megtörlöm a babám cumiját mielött a szájába adom, még akkor is ha csak a táskámban vagy a kiságyban volt! féltem??? naná inkább vagyok egy túlaggódó anyuka mint gy olyan aki le sem s*arja hogy mit vesz a babája a szájába....

a férjed meg szerintem megértené hogy ha nem szeretnéd vele tovább ápolni ezt a kapcsolatot....

2011. jan. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát....Testvérek közötti cumicserélgetés még hagyján, bár én sem mosok fogat a férjem fogkeféjével, nem???Hát még a szomszédasszonyéval.Jogos volt a neheztelésed, egyébként nálunk úgy működik ez a látogatósdi kisgyerekesek között, hogy ha valakinek beteg a gyereke, előtte szólunk a másiknak, ha jönnek, jönnek, ha nem, nem.Nincs belőle sértődés.
2011. jan. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem meg teljesen igazad van. Vannak dolgok, amik miatt Én sem parázom, sőt, több az ilyen dolog, de azért a "nyálcserés" akcióknál Én is kibukom. Ne haragudjatok, kedves többi válaszadó, de a legalapvetőbb dolgok egyike, hogy pl. nem adok a gyerekem szájába egy idegen, ki tudja mióta földön fetrengő cumit, ami ráadásul valszeg valamelyik beteg gyerek szájában volt még ráadásul előtte, letisztítás nélkül. Persze, hogy nem halna bele a gyerekem, de ha elkerülhetem, hogy Ő is beteg legyen, akkor jó hogy elkerülöm basszus! Nem is értem, hogy egy ilyen dolgon mi nem egyértlemű.
2011. jan. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

a történettel több próbléma is van szerintem.

1. az anyukának illett volna szólnia, hogy betegek. én is mindig szólok, ha valamelyik beteg, soha nem volt még ebből probléma.

2. valóban kicsit húzós, hogy a beteg gyerek cumiját adja oda, amit ő nyal le. ezt nagyon nem kellett volna. a saját gyerekeinél teljesen rendben van, de más gyerekénél már gáz.

3. igen érdekes a történtekre adott reagálása.

nekem is három gyerekem van, a legkisebb lányom nekem is 4 hnapos. valóban semmi extra nincs abban, hogy egymás között cserélgetik a cumit, testvérek, semmi bajuk nem lesz, bár az 1 hónaposnál még vigyáznék erre.

kedves 02:48 egy gyereked van igaz? tipikusan egy gyerekes felsőbbrendűséggel válaszoltál. talán kár elvárni egy 2 éves gyerektől, hogy "meg legyen nevelve", értse azt, hogy nem veszük el másoktól a cumit, főleg úgy hogy családon belül ez a szokás. félre értés ne essék, szerintem is igen bunkón és helytelenül viselkedett a másik anyuka, de az hogy több gyereknél már nem csinálsz olyan drámát mindenből nem egyenlő azzal, hogy le sem sz*od a gyerekedet. bele gondoltál már abba, hogy ilyen korkülnbséggel milyen lehet a 3 gyerek? esély sincs mindenre odafigyelni. illetve elég jól kitapasztalod már, hogy mire érdemes és mire fölösleges figyelni.

2011. jan. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!