Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dobáljátok babátokat? Ugráltok...

Dobáljátok babátokat? Ugráltok vele? Szabad?

Figyelt kérdés

Áll nem tesz jót nekik, de nem tudom miért.

Ha nem akkor miért, ill ha igen akkor mennyi idősen ?

Az én kisfiam szereti, sőt mutatja is hogy fel. 8 hós


2011. szept. 10. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
:)) Finoman lehet, attól baja nem lehet. Persze ésszel, hogy le ne essen :) Ha meg még élvezi is mi tart vissza? Összetörni nem fog egy 8 hónapos attól, hogy finoman megdögönyözöd, néhányszor feldobod a levegőbe és elkapod.
2011. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Amikor még picik, és nem tartják a fejüket, akkor az erős dobálástól ide oda csapódik a fejük, és mivel az agyuk nem tölti ki teljesen a koponyaüreget, így az is csapódik, ez meg veszélyes, sőt életveszélyes.

Nézz utána úgy, hogy Shaken-Baby Syndrome.


De ahhoz, hogy ez megtörténjen nagyon brutálisan kell rázni, meg dobálni.


És egy 8 hónaposnál ez nem fordul elő, hiszen amellett, hogy nem állat módjára rázod, még a fejét is tartja.

2011. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Felemelni igen, dobni nem. Egy ismerős babája leesett és szellemileg sérült lett az egészséges gyerekből ilyen hülyeség miatt. Szóval végig fogva és csakis emelve.
2011. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Itt egy 8 és fl hónaposról van szó! Épp azért merészeltem írni, amit... Nála már nem lesz baja az agyának, hisz stabilan kell ennyi idősen tartania a fejét.

Kedves 3.! Attól, hogy pár centire feldobod, nem hinném, hogy baja lenne! Nem úgy képzelem az ilyen játékot, hogy méterekre dobná a gyereket... Aki így csinálja, az hülye.. bocs!

Kedves kérdező! arra figyelj, hogy csak kicsit "dobd" fel és mindig a törzsénél kapd el, semmiképp ne a karjánál!

2011. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lehet így vele játszani, de egy nagyon fontos dolog!!!- Ne kaja után...
2011. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a fókuszban volt annak idején egy riport erről, mennyire veszélyes lehet ez az ártalmatlannak tűnő játék, megpattanhat a nyakban-agyban egy ér, azt hiszem ezt mondták, már nem is tudom.


apa dobálja néha, persze finoman és elkapja, szinte fel se dobja, ő nagyon szereti :)

mondjuk 8 hónaposan még nem dobálta, akkor még csak repülőztek (a feje fölé emelte és gyorsan sétált vele, közben brümmögött :D)

ugrálni is csak óvatosan nehogy hátra billenjen a nyaka :)


de most kíváncsi lettem, mindjárt utána nézek hátha valahol megtalálom azt a riportot

2011. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. természetesen nem dobom nagyon magasra , nem is tudnám, mert már 9 kg körül van , én meg 50. És nagyon élvezi, egymás után 2-3 x dobom fel, nem evés után ,és igyekszem mindíg elkapni.:))))))
2011. szept. 10. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

lányom gyógytornára jár, HRG vizi gyógytorna. hát itt az egyik feladat hogy a babát feldobjuk, aki tudja még egyet csavarint a kezén.

viszont nagyon nagyon pici kórban tényleg nem ajánlatos, le is írták, elpattanhat egy ér! de később ha annyira rossz volna, a gyógytornászunk nem tenné a feladok közé. a lányom is imádja. a feladat ötször kell feldobni a picit. de persze nem egetrengető magaságba :)

2011. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Snapette ***** válasza:
Az én négyhónaposom is imádja, nagyokat sikongat és kacag, de persze nem úgy dobom, mint a zsákot, és nem is igazán hagyja el a kezem, inkább csak az a pillanatnyi súlytalanságérzés amit, ha megszoktak, akkor szeretnek. Mikor először próbáltam, megijedt, és elbizonytalanodott egy olyan "ez most mi volt" képet vágott hozzá, de második próbára (napokkal később) már tetszett neki. Mikortól tudja tartani a fejét lehet vele játszani így, s ahogy nő egyre inkább. Nyolc hónaposan nyugodtan lehet levegőbe dobálni, biztos, hogy nem vered le a plafont vele. A shaken baby syndrome az, mint a neve is mutatja rázott babát jelent, megrázott babát. Sokan megrázzák az egész pici babákat, hogy ne sírjanak, és bevérezhet az agyuk tőle, de az durva rázás, és ismételt abúzus, nem egy játékos emelgetés eredménye.
2011. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!