Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálási táblázatban,...

A hozzátáplálási táblázatban, ami ételek vannak azokat, mind "kötelező" adni?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom.

Eddig amiket evett:

alma, őszibarack, nektarin, banán, sárgabarack, sárgadinnye, szilva, körte

répa, krumpli, cukkini, brokkoli, saláta (főzeléknek), fehérrépa, sütőtök, cékla

HT keksz

csirke mell, csirke comb, csirke máj

Ma kapott egy kis joghurtos cukkinit is.

Szerintetek ez így jó?Meggyet akartam, de lemaradtam róla!! :( Ha ezeket variálom az jó lesz?Vagy még valami?Receptet is szívesen fogadok, de csak olyat amit nem kell sütni, mert rossz a sütőnk.. :(

Pl: Gesztenyét fogalmam sincs, hogy lehet adni,csinálni..

Meg a zöldborsót még értem, hogy át kell passzírozni, de a zöldbabbal mit kezdjek?

Na meg a hal...?Milyet?Hogyan?Mibe?Én utálom a halat, de tényleg, még a szagát is, de tudom, hogy nagyon egészséges, és szeretnék csinálni, de sajnos semmi közöm hozzá.. :/

Próbálok babócámnak változatos étrendet kialakítani, de annyira szerencsétlennek érzem magam.. :(

Na mindegy..aki tud segítsen, köszönöm.


2011. szept. 10. 22:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ja amúgy a meggy szezonról csúsztam le.. :P Fagyasztott verzión még nem is gondolkodtam...
2011. szept. 10. 22:42
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam az üveges verziót, mert van jó pár ismerősöm, aki hasonlóan vélekedik a halról, mint mi, és ők ezt a megoldást választották, hogy üvegessel próbálkoztak. Ha nem jött be a gyereknek, és ők sem szeretik, akkor abba is hagyták a próbálkozást.
2011. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem is mondták az üveges dolgot, mert, hogy abban tuti nincs szálka.Ez igaz is..de én akkor is próbálok mindent megoldani itthon.Ha nem jön össze, mert...és itt 1000 indok lehetne(én hányok, gyerek hány :) ), akkor marad az üveges. :(
2011. szept. 10. 22:47
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj, ha valami kimarad, nem alakul ki hiányállapot a szervezetében, ha csak jövőre kap meggyet! :) Én úgy csináltam, hogy aminek éppen ideje volt, akkor termett, és a védőnő (táblázat) szerint is lehetett adni, azt kapott. Így pl. a szőlő, vagy a dinnye akár félévet is csúszott az étrendjében. Később bepótolta!:)
2011. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:37

Bocsi..! :)

Csak az első válaszodat nem tudtam összerakni... :) Lehet mert már késő van.De a második válaszból már rájöttem, hogy érted a lényegét! ;)

Egyébként eszem ágában sincs a korának nem megfelelő ételt adni neki, mert nem szeretnék neki semmi rosszat! :)

Egyébként én is imádok főzni, már évek óta.Pedig még csak 23 éves vagyok,de örülök mikor párom elégedett arcát látom!! :) Meg persze a lányomét is.Nagyon fontosnak tartom, hogy az én főztömön nőjön fel, mert én is imádtam amit anyum csinált!!! :)

2011. szept. 10. 22:54
 16/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:53

Teljesen egyet értek!! :)

Én is szezonális felfogású vagyok.Úgy, hogy most örülök, mert jön a barack, szőlő és társai szezon, amit én egész évben várok!! :) Lányom meg él hal az őszibarackért, úgy, hogy jó lesz most nekünk!!! :)

2011. szept. 10. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!