Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadassam a rota vírus elleni...

Beadassam a rota vírus elleni oltóanyagot?

Figyelt kérdés
Ti beadattátok? Ha igen, mikor? Másik védőoltással egyszerre vagy külön-külön? Volt láz vagy más probléma? Felétek is 17.000Ft? Aki nem adatta be az miért nem?
2011. szept. 11. 15:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez biztosan egészen ritka.A ROTA hányással-hasmenéssel jelentkezik. Azt azonnal látod, hány a baba, nem tudod itatni, azonnal kórház. Ennyi.

Mire vártak egész éjszaka? Egyébként valóban a csecsemő kiszáradhat pikk-pakk és belehalhat-ezt nem vitatja senki, de azért ha időben, az első hányás után azonnal kórház, ha nem fogad el inni, akkor nem szárad ki és nem hal meg.

Azt meg ne mond, hazamentek a kórházból, lefeküdtek, reggel meg ott volt a halott baba és aztán boncolás mutatta ROTA okozta kiszáradás végzett vele.

A ROTÁnak vannak tünetei.


Egyébként nem keserítésképpen, de a fiaim januárban olyan vírust kaptak be, aminek semmi de semmi tünete nem volt, ettek-ittak rendesen, mint általában, és kiszáradtak teljesen. Annyi volt, azt mondta reggel a fiam, anya vigyél orvoshoz. És elvittem. Idős doktor nénink van, aki azt tartja gyereknek hinni kell, mondtam neki, semmi tünet, csak jönni akart. Azonnal mondta, vírusfertőzés és kiszáradt. És mondta volt a praxisában már ilyen, hogy semmi tünet nem volt, nem tudott mit kitalálni, megnézte a vizeletét annak a gyereknek és a vizeletteszt mutatta kiszáradt. És akkor egyébként tényleg jól voltak a gyerekeim. És egy éjszaka alatt történt a dolog. De se a nyelvük nem volt lepedékes, se nem hánytak se nem volt hasmenésük semmi, azóta én nézem vizeletteszttel őket rendszeresen, megelőzendő. és kicsit lila már nyomom is nekik a folyadékot.

De

Ez ellen nincs védőoltás

Még a kórházi orvosok sem hitték el, van ilyen, Egyedül az én orvosom diagnosztizálta.

Úgyhogy ebbe a vírusfertőzésbe nem csecsemő, még nagyobb gyerek is belehalhat. Mert a kórházból minket is simán elküldtek, az volt a szerencse, rutinos anyukaként, kiitattam, bár háziorvosom azt mondta, lehetetlen 2 évest ilyen stádiumól, szájon át kiitatni.

2011. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!