Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vált be a mosható...

Hogyan vált be a mosható pelenka? Költségekben, és a használhatóság tekintetében is?

Figyelt kérdés
Második babánkat várjuk és fontolóra vettem. Tapasztalatok érdekelnek, hány darab kell belőle, mien gyajókran kell lecserélni a garnitúrát stb. Miben jó, mi okozott problémát?
2011. szept. 11. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi moshatózunk.

Nagyon szeretjük, kiszámoltam, kb. harmadannyit költöttünk így pelenkára, mint ha eldobhatót használnánk (mosással, mindennel együtt).

Használata szinte ugyanaz, mint az eldobhatóval, annyi különbséggel, hogy miután leveszem babáról, nem a kukába, hanem egy vödörbe dobom.

Én már a terhesség elején elkezdtem venni, havonta vettem 2-3 darabot, így nem egyszerre kellett, nem volt olyan megterhelő anyagilag.

Így mire megszületett, volt kb. 20 darab. Utána még vettünk néhányat, összesen pedig végül volt 23 darab. Eleinte naponta kellett mosnom pár darabot, most már elég 2-3 naponta.

A garnitúrát nem kell lecserélni, esetleg, ha elhasználódna valamelyik (de ehhez elég sok idő kell szerintem), akkor 1-2 darabot kell venni helyette. (A fiunk már 1,5 éves, eddig nem kellett egyet sem lecserélni.)

Arra figyelj, hogyha tépőzárasat veszel, hogy a tépőzár mindig legyen visszahajtva mosásnál, különben nem fog olyan jól tapadni (de mi azért vettünk patentosat, hogy ez véletlenül se következzen be :D).

Amúgy teljesen elégedett vagyok vele, nem folyik ki belőle a cucc, alig kell popsikrém, mert nem pirosodik ki benne a baba popsija, nem volt soha pelenkakiütése a kicsinek, nem olyan büdös, mint az eldobható (nyaraláshoz eldobhatót szoktunk vinni, és amikor belepisil, pár perc múlva érezni rajta azt az erős szagot, nyilván a moshatóban is, de korántsem olyan erősen).

Most ennyi jutott eszembe, ha van még valami, majd írok. :)

2011. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én azt hittem, hogy ahogy nő a baba, kinövi az újszülött korában használtakat. Hasonlóan az eldobhatóhoz, amelynél ugye 1-6 méretek vannak, és azokat is váltjuk. Nem emiatt van több méret a moshatóból is? És az a papírbetét? Ti milyen márkájút használtok?
2011. szept. 12. 08:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Van többfajta, nekünk Popin AOI (All-In-One) van. Ez olyan, hogy állítható méretű, így ugyanaz a garnitúra elég a pelenka elhagyásáig. De vannak másfajták (ezek általában olcsóbbak), amikből ugyanúgy kell venni több méretűt, mint az eldobhatóból, de erről nem tudok sokat.

Az AOI pelenkák további előnye, hogy nincs külön pelenkabelső, -külső, hanem egyben van az egész, egyszerűbb így a használata. Viszont - mint már mondtam -, ezek a típusú pelenkák a legdrágábbak.

A papírbetét lényege, hogy amikor kakil a baba, akkor nem kell "kivakarni" a pelenkából a székletet, hanem a papírbetéttel egyben kivéve, kézszennyezés nélkül rögtön bele lehet dobni a vécébe. Gazdaságos, mert ha nem szennyeződik kakival a betét, akkor újra ki lehet mosni, és használni.

Közben találtam egy listát a különböző pelenkatípusokról:

[link]

2011. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!