Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adják oda a cumiját a...

Nem adják oda a cumiját a bölcsiben? Ez komoly?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdett bölcsibe járni a kislányom, mondták, hogy vihetünk be alvós kedvencet, cumit.

Problémám az lenne, hogy pár napja bevezette azt a vezetőség, hogy nem adnak cumit a gyerekeknek egyáltalán, sem napközben, sem alvás időben. Eddig ha nyűgös volt, vagy valami baja volt a cumi megnyugtatta. Ezzel aludt el. Én otthon odaadom neki, ha kéri, de ez nem jelenti azt, hogy egész nap a szájában lóg.


2011. szept. 12. 08:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Kérdésem igazából az lenne, hogy normális ez a hozzáállás egy ilyen pici gyerektől egyik napra a másikra elvenni? Mert egy ovis már persze hogy ne cumizzon, de itt 6 hós kortól járnak a babák, leginkább 1-2 évesek vannak. Miért nem cumizhat ha a szülő nem tiltja??
2011. szept. 12. 09:00
 2/19 anonim ***** válasza:

Nálunk már nyár elején kijelentették, hogy nem tűrnek meg cumit a bölcsiben, őszre mindenk szoktassa le őszre a gyerekét. Amennyiben meglátják valamelyik gyereknél a cumit, elveszik és kidobják a kukába.

Szerencsére minket nem érint, de többeket igen, 2 hét múlva meglátom, mi a helyzet.

Egyébként azt mondják, hogy balesetveszélyes, ezért nem engedik.

2011. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog. Holnaptól vajon már cumisüveget sem fog kapni?
2011. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

na akkor nem csak nálunk van így. A nagyobb lányom sose cumizott, hiába próbáltam, ha nyűgös volt, neki nem kellett. A kicsi igényli. Múlt héten nem aludt bent a bölcsiben, de mától ott fog. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem fog elaludni cumi nélkül. Nappal is sokat elkéri, párat szív rajta, aztán kiteszi, de ha nem kapja meg cirkusz van. Szóval tényleg nem egész nap lóg a szájában.

Miért balesetveszélyes? Ilyet még sose hallottam

2011. szept. 12. 09:06
 5/19 A kérdező kommentje:
cumisüveget egyáltalán nem kapnak, pohárból itatják őket. Bár nem hiszem, hogy így megissza azt a mennyiséget amennyit kellene. A picik kapnak (1 év alatt)
2011. szept. 12. 09:07
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A cumi nem balesetveszélyes. A bölcsiben nincs kedvük bajlódni vele, melyik kié, megmosni ha leesik, keresni ha elhagyta valahol etc. Nem bababarát, nem normális hozzáállás.
2011. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
a bölcsi nem anyapótló. Ott nem fognak úgy bánni a gyerekeddel ahogy te tennéd. Kényszer megoldás. Inkább ne húzd fel magad rajta és tényleg próbáld leszoktatni, mert a gyerek sínyli meg. Sajnálom
2011. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szegény picik. :-( Szerintem is arról van szó, hogy nincs idejük/kedvük/kapacitásuk azzal foglalkozni, hogy kié a cumi, tisztítani, ha leesett a földre stb. Nem túl bababarát, talán egy magánbölcsiben más lenne a helyzet.
2011. szept. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk én is ezt tenném.Ha alvásra kerül a sor és van olyan gyerkőc amelyik úgy alszik el hogy cumi van a szájában és mindig felébred,ha kiesik,akkor zavaró lehet a többire,mert felriad és vissza kell neki tenni a szájába.

Pár napig lehetnek ettől nyűgösek és utána csak jobb lehet,ha nem cumizik.

De lehet,hogy mivel nem az anyukája akarja leszoktatni a cumiról,előfordulhat,hogy könnyebben megy majd a gondozónő általi elvétel.

2011. szept. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem hiszem hogy a minden cumison sumiláncon logna a saját cumija olyan nagy gond lenne nekik...legalább alváshoz odaadhatnák. Nem lehet hogy a leszokoban,leszokott gyerekek szulei sem akarják hogy a tobbi gyerek cumizzon,mert akkor az övéik is visszaesnek? Szerintem amugy ha látják hogy nem megy másként alvára vissza fogják adni nekik,hisz ők sem akarják hogy alvásidőben 10 gyerek orditson a cumijáért...
2011. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!